טרנדים בעסקים

טרנדים בעסקים

הטרנדים העסקיים שהורסים עסקים.
מדינת ישראל בשנות ה-2000 + היא מדינה של טרנדים
ולמה אני מתכוון "טרנד"? לפלוני הולך בעסק וגם הוא פתח עסק דומה, ראה אלמוני נוסף כי הקטגוריה מתפתחת ואז גם הוא פותח, ואז אחד ועוד אחד ורבים פותחים והשוק מתחיל להיות צפוף, ומה עושים מתחילים מלחמת מחירים, זה מוריד וההוא מוריד ובסוף יום כבר אין מספיק עבודה לכולם אז או שמנסים למכור או שממשיכים אבל הפעם כל חודש מכניסים כסף מהכיס עד שמתרסקים.
מתרסקים לא לפני שעושים כל מיני מניפולציות להביא לקוחות, פרסום, התרחבות אזור המכירה, ובדרך זאת רק מגדילים את החובות וההתחייבויות
זה מה שקורה לרוב העסקים בתחומינו מדוכן של סביח ועד חברה אינטרנטית למכירות און-ליין.
תוסיפו לכל זה את השוק הגלובלי הפתוח, הקניות באינטרנט באתרים בחו"ל פחות באתרים בארץ, השמיים הפתוחים ומרכזי הקניות בעולם, אסיה המתפתחת, ואז תחלקו את כל פצצת האפשרויות האלה במספר בתי האב בישראל. וראו למה עסקים קורסים.
עסקים קורסים זה סבל לבעליהם, חוסר נעימות לקורסים, תחושה של כשלוון, כעס עצמי, וכנראה חלום העצמאות בורח מאלה שניסו וכשלו.
אז איך בכל זאת פותחים עסקים

1. לא נכנסים לעסקים שיש כמותם רבים.
2. גם אם אנו חושבים ש"אצלנו זה יהיה אחרת" לא נכנסים.
3. לא קונים עסקים בתחומים שונים, זיכיונות, עסקים פרטיים, לא לפני שבודקים אותם לעילה ולעילה (כי עסקים טובים לא מוכרים ובטח לא קונים חתול השק)
4. חשבתם על קטגוריה של עסקים נסו בדמיון לשכלל את הרעיון או תחום פתיחת העסק ולהפוך אותו למשהו שונה, אחר, מיוחד.
5. זכרו! הלקוח הישראלי איבד את הנאמנות למותג או למוצר לשירות ולחנות והוא תמיד יחפש משהו חדש ראו את HNM ו-דקטלון שהסחורה נגמרה ביום הפתיחה.
6. אותו דבר שאתם עומדים להשקיע בסטרטאפ, או רעיון מסוים, לפני שאתם משקיעים כספים על הרעיון שצץ לכם בראש בדקו, תחקרו, תבררו, קל היום מאד בעידן האינטרנט לאתר מיידע על מוצרים קיימים או כאלה שמתוכננים ורק שאתם בטוחים כי אין לכם מתחרה בזמן הקרוב תתחילו להשקיע בשום שכל ברעיון או בתכנית העסקית והפרוטו טייפ.
7. החלטתם לרכוש עסק/או שהעסק שלכם "מדשדש" קחו יועץ עסקי עכשווי שידע להוביל אתכם בנבכי המסחר העכשווי וההתנהלות העכשווית במדינת ישראל ומחוצה לה. יש המון דברים שאתם פשוט לא יודעים ואם אתם חושבים שאתם יודעים אז אתם לא מיישמים כי אתם נעזרים בעצות של חברים ואולי רואי חשבון ואולי עורכי דין אבל זה לעולם לא המידע שאתם זקוקים לו. אנחנו יודעים אם שואלים או מתייעצים עם עורכי דין שהחוק הוא כך וצריך לעשות כך אבל יש עוד המון דרכים לעשות את הדברים במסגרת החוק אבל שיוביל את העסק שלכם לחוף מבטחים.

מה טוב להיות שכיר או עצמאי

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי לא האמנתי עד כמה אנשים/סוחרים/אנשי עסקים/ לא מבינים באיזה עולם הם חיים, הוכיתי בתדהמה איך אנשים שהיו שכירים והחליטו להשקיע בעסקים תוך שהם משתמשים בכספי הפיצויים, הפנסיה, הרכוש שצברו רק למען פתיחת עסק, התייעצו עם עורכי דין רואי חשבון אך לא עם יועץ עסקי שישפוך להם את האמת ודרך העשייה הנכונה העסקית בפרויקט הגרנדיוזי שהקימו, היו כאלה ששמעו ויישמו אבל היו כאלה שהלכו אם רתמת הסוס לעבר הקריסה של חייהם.
מסוכן לפתוח עסק, בטח היכן שסף הכניסה נמוך, וההשקעה לא מרובה. אבל כאן זה לא נעצר "עסק שואב אותך פנימה" זה דומה למהמר שלא יכול להפסיק להמר כי תמיד הוא יחפש את ה"זכייה" להחזיר את ההשקעה. (אבל ימשיך)
אם עסקים צריכים להיות הרבה יותר רציניים זה אחריות אישית, אחריות לעובדים, אחריות למשפחה ויש בזה משמעות לכל הליך בחיים.
אנו היהודים החכמים יודעים להמציא לנו בנקאות, בנקאות חוץ, בנקאות חוץ בנקאית, מהוגנת או שלא ולכן הפיתוי הוא גבוהה. אדם חכם החולם על עסק, הרוצה להיות בעל עסק, כזה שרוצה להצליח בעסק ולא ליפול בו חייב להיות הרבה יותר אחראי ורציני ולקחת איתו מלוה שיגיד לו GO NO GO או GO בדרך נכונה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן