טכנולוגיה מורידה עלויות בעסק

טכנולוגיה מורידה עלויות בעסק

יועץ עסקי, יועץ שיווק, מחקרים עסקיים, מתודולוגיה

אני מבקש לכתוב לכם על נושא ה "מתודולוגיה" שהיא למעשה העקרונות, שיטות הפעולה, החוקים וההנחות, אשר מחקר מסוים או העיסוק בדיסציפלינה מסוימת בתחום שלנו זה נושא הכלכלה, מתודולוגיה עשויה לכלול לא יותר מאשר אוסף פשוט של שיטות ונהלים,

התהליכים הנדרשים לקבלת מידע לעסקים, מחקרים וסטטיסטיקות עסקיים ,ניתוחי מידע ואיסוף מידע שיווקי אשר יש בהם בכדי להקיש את איכות המידע הדרוש לחברות מסחריות ולעסקים. היכולת לזהות את הצורך במידע ולהעריך את טיבו והיקפו של המידע הנחוץ, מתוך מאגרי מידע , מתוך רשת האינטרנט, עיתונים כלכליים ,מצב השוק, לאתר ולאחזר מידע רלוונטי באופן מושכל ויעיל; להעריך את המידע ואת מקורותיו באופן ביקורתי. לשלב, באופן מושכל, מידע נבחר לתוך בסיס ידע ומפת מושגים קיימים. (מבוסס על הערך מתודולוגיה מתוך ויקיפדיה).

מדוע אני כותב לכם כול זאת באתר של דורון עמית ייעוץ עסקי.

נכון שמתודולוגיה נחוצה להערכות כלכליות כאלה ואחרות לצרכים שונים, הערכת שווי חברה, הערכת נזקים, תביעות וכ"ד דברים שנעשים בשגרה ולא ברור לי כמה אחוז מאתנו, באמת היה מודע  לכלי הזה.

כ-יועץ עסקי, אני רואה היום שימוש במתודולוגיה בעיקר לאור התחרות הבלתי מתפשרת בכלל הענפים העסקיים במשק, הריבוי של עסקים, התחרות הבלתי שפויה מצד  עסקים החייבים לשרוד, הרגולציה שנוחתת על העסקים הקטנים והגדולים חדשות לבקרים, ההתנגשות בין השיטה הקפיטליסטית לגישה הסוציאליסטית בכול מה שקשור להעסקת עובדים, ובכדי לקיים עסקים בישראל, לדעתי, צריך לעשות פאוזה קצרה ולהתעסק גם במתודולוגיה. ולמה אני מתכוון?

כאשר 92% מאזרחי מדינת ישראל משתמשים ונעזרים ב"גוגל" ואשר "גוגל" ידעה לקחת את כול המידע העצום הזה ולתרגם אותו ל"מכון מחקר שלם" יש לעסקים היום את היכולת להיעזר בכלים שפעם רק חברות גדולות היו משתמשים בזה ולשם כך היו שוכרים חברות לסקרים, חברות חקירה, סטטיסטיקות, מכוני מחקר על מנת לדעת כוון או דרך עסקית ושיווקית אשר עליהם ללכת כתוצאה מההסתברות של הנתונים שניתנו להם ע"י אותם גורמים (למעשה איסוף הנתונים וההסתברות לה אנו קוראים מתודולוגיה הייתה נעשית מתוך אותם החברות העוסקות בתחום המחקר) היום הכלים ש"גוגל" מספקת לנו לא מצריכים אותנו להשקיע במכוני מחקר ולשפוך כסף כול כך יקר על מיידע שאנו יכולים לאסוף בעצמנו מהרשת הווירטואלית

כ-יועץ עסקי, ומי שמקדם חברות רבות במשק העסקי בישראל, אני יודע שכאשר עורכים סטטיסטיקה או מחקר לוקחים מדגם מייצג שלא מגיע לאחוזים גבוהים באוכלוסייה (ומי שזוכר את הסקרים בבחירות האחרונות כאשר אף סוקר לא ידע להעריך את כוחה של יש עתיד) כאן יש לנו כלי שמשתמשים בו למעלה מ-90% שזה מדגם "סופר" מייצג בפרט שגוגל עוקבת אחר ההרגלים שלנו, הרצונות שלנו, מה אנחנו מחפשים, מה אנחנו קונים, מה אנחנו שואלים, מה מעניין אותנו והופכת כול זה למרכז מיידע אדיר לשימושים עסקיים יקרי ערך.

היום יותר מתמיד, אני ממליץ לעסקים או לחברות להשתמש בכלים של "גוגל" על מנת לדעת לקבל החלטות או לתכנן אסטרטגיה ולפעול לפי טקטיקה שמנועי החיפוש יכולים להתוות את הדרך בשיטה המוכרת המתודולוגיה"

בעסקים ובחברות אשר אני מטפל, השימוש בכוח הזה עוזר לי ברמות גבוהות מאד לקדם את העסק או החברה מבלי להשקיע ממון רב בסקרים או באנשי מקצוע שעד לפני עשור זו הייתה נחלתם היחידה, בכלל, טכנולוגיה באה לעזרתנו, ואנו כעסקים צריכים להשתמש בה

קראו עוד על גוגל כעזרה לעסקים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן