יועץ עסקי – החשיבות של היועץ בתהליך של ייעוץ עסקי

דורון עמית, יועץ עסקי, ייעוץ עסקי
יועץ עסקי – החשיבות של היועץ בתהליך של ייעוץ עסקי

האם אנחנו באמת צריכים יועץ עסקי ומלווה עסקי?
האם לא טעינו שלא לקחנו לנו יועץ ומלווה עסקי טרם תקופת הקורונה?

לאנשים רבים יש עסק במדינת ישראל. לפעמים בעל העסק לא מצליח לנהל, או ליצור עסק מצליח. הסיבות לחוסר ההצלחה של עסקים רבים רבות ומרובות.

לעתים זה קשור בהשכלה עסקית, לעתים ביכולות אישיות, לעתים פשוט בתזמון ומזל. אך מעל לכל, יכול להיות שהסיבה להצלחה ממוקדת של העסק, היא דווקא היכולת הניהולית של בעליו, לבנות תוכנית עסקית ובכך לשפר לתרום לעסק שלך, לכוון למקומות נכונים ופוריים, להצלחת העסק וכל עובדיו.

כך שאפשר להגיד שזה חשוב במיוחד לדעת את הכיוון, את הדרך ואת היעד. כמובן, חשוב להיות חכם בראש ובלב, לרצות את הדבר הנכון והטוב עבור עצמך ואנשים אחרים,ֶ כמו גם להציע פתרונות לגיטימיים לצרכים שאנשים מבקשים עזרה לגביהם.

איך אנחנו יודעים את הכיוון? את הדרך? את היעדים הנכונים של העסק שלנו?
איך זה יכול לכוון אותנו להצלחה כלכלית, כמו גם להגשמה עסקית?
ייתכן, שמה שבעצם העסק שלך צריך הוא יועץ עסקי טוב, שיכול לעזור.

יועץ עסקי להצלחה

חשיבותו של יועץ עסקי

ייעוץ עסקי מקצועי ברמה גבוהה, ועם ניסיון של שנים בתחום העסקי יכול לתרגם את החלום אל הפועל. בכך שהוא יודע, בין השאר, גם לתרגם חלומות, לתכניות פעולה. לאחר שיש תכנית עסקית, יועץ יכול להמליץ על דרכי פעולה אפקטיביות להתקדמות ומיקוד בהגשמת התוכנית.

לאחר מכן, יועץ עסקי יכול לבדוק את התקדמות אנשי צוות בית העסק, בהגשמת התוכנית ובדבקותם לנתיב הנבחר.

חשיבותו של יועץ מתבטאת בכך שהוא מוכשר מתוקף השכלתו המקצועית, כמו גם ניסיונו האישי בבניית עסקים מוצלחים – בתרגום חלומות, לתכניות ממוקדות. תכניות שניתן לגלות בהן את הסוד להצלחה אישית של העסק. סוד שמותאם אישית אליו, תכנית שנכונה לאותו בית עסק, רלוונטית לסך כישוריו ויכולותיו.

יועץ עסקי

תכנית, שמתבססת על הניסיון האישי וההבנה של אותו יועץ. לכן, באופן טבעי, חשוב שליועץ העסקי, תהיה המיומנות, הידע והניסיון בבניית עסקים מוצלחים – כדי שיידע לעזור לנו. אחרת, סודותיו ותוכניותיו יהיו חסר פשר, ומחוסרי-רלוונטיות.

ניתן כמובן לתשאל יועץ בשלב ההתדיינויות, לגבי הניסיון האישי שלו – כדי לוודא שאנחנו בוחרים בבעל המקצוע הנכון לנו ביותר, להובלה והכוונה בנתיב העסקי שבחרנו.

כמו גם ייטיב עימנו לבחור יועץ עסקי שמתמחה, ובעל ניסיון והבנה ברורה בתחום העסקי שאנחנו עוסקים בו באופן ספציפי. כך שחשיבותו של ייעוץ עסקי היא בכך שאנחנו מקבלים תכנון ברור ובהיר לעבר ההצלחה העסקית המותאמת לנו ביותר, בהתאם לערכים ולעקרונות האישיים שלנו כמו גם לרוח המשימה העסקית של כל עסק.

על ייעוץ עסקי מקצועי והיתרונות שיש לייעוץ עסקי להציע, צפו בסרטון הבא:

חשיבותו של ייעוץ עסקי מקדים במיוחד בתקופת הקורונה

בתקופת הקורונה אנחנו חווים שינויים רבים, שחלקם מגיעים מתוך פרוטוקולים והנחיות הנובעים מתוקף סמכותם הממשלתית של משרדי ממשלה שונים. לפתע על אנשים להיצמד לכאלה וכאלה הנחיות, או כך אומר החוק. ולכן גם העולם העסקי מושפע, שכן הוא מתבסס על אנשים וסך ההתנהגויות שהם מבטאים.

העולם העסקי יכול להיות מושפע מהתנהגות אנושית, שיכולה להיות מושפעת מהנחיות משרדי ממשלה – הנחיות, אשר נוטות לנוע לכאן ולכאן, בתקופת קורונה זאת. לכן, עסקים חכמים שרוצים לשגשג גם בכאוס זה, מסתגלים במהירות ומגיבים בו-ברגע, לגירוי החדש שמופיע בזירה העסקית והאנושית.

עסקים חכמים מביאים פתרונות יצירתיים, המותאמים אישית לצרכי הלקוחות, צרכים, אשר יכולים להשתנות כאשר המציאות החיצונית של אותם לקוחות פוגשת בהנחיות ממשלתיות חדשות, דוגמת איסורי יציאה כאלה ואחרים.

לא כולנו צריכים להקשיב למשרדי ממשלה, ויש אנשים שיתעדפו את החופש שלהם על פני הקשבה לסמכות חיצונית. בכל זאת, זה מביא תנועה מסוימת למרחב האנושי, שיכולה להשפיע על הצורה בה עסקים מתנהלים.

עסקים שלא מאפשרים לעצמם להגיב מתוך פחד וכאוס, אלא מתוך בחירה מודעת, אינטליגנטית ויצירתית – אלו אנשים שממשיכים לשרת את לקוחותיהם – הקיימים והחדשים, גם בתקופות כאוס, גם בתקופת הקורונה.

הדרך שבה אנשים יכולים לעשות זאת, יכולה להיות שונה ואחרת עבור כל אדם. כלי מסוים שיכול לתמוך בכך, הוא ייעוץ עסקי מקצועי, שכן, יועץ הוא אדם שמכיר את הזירה העסקית, שם עליה עין, מתבונן בה מפרספקטיבת יועץ ולא מתוך מבט מעורב רגשית.

יועצים עסקיים יכולים גם להתעניין בחידושים בעולם, מפרספקטיבה עסקית, כך שיועץ עסקי יכול להיות מודע לחידושים ופתרונות שבית עסק יכול להחיל, כדי לשגשג גם בתקופת כאוס והסתגלות חדשה.

 ייעוץ עסקי

בתקופת כאוס, אנשים יכולים לבחור האם להגיב מתוך פחד, או האם להגיב מתוך אהבה.

כשאנשים מגיבים מתוך פחד, הנ"ל נמצאים במצב של תגובתיות, אינם נוכחים לרצונם האמיתי ולפעולות הנכונות שהם יכולים לקבל על עצמם.

כשאנחנו בוחרים להגיב מתוך אהבה, הם לוקחים את עצמם, יקיריהם והכלל בחשבון – ומקבלים את ההחלטה של עצמם מתוך מקום אינטליגנטי, שופע, אוהב, מכבד ומעריך את החיים – וזו החלטה שמהדהדת ניצחון והצלחה, בטרם התבצעה, פשוט כי הגיעה מן המקום הנכון.

יש אנשים שרוצים לבחור באהבה, שפע, והצלחה, גם כשהם לא יודעים איך להשתחרר, לצאת מן המצב התגובתי והמפחד.

לכן אותם אנשים יכולים לבחור להתייעץ עם יועצים עסקיים מבחוץ, שייתמכו אותם לראות את התמונה המלאה, הגבוהה והרחבה יותר ולוודא ששירותיו של יועץ עסקי יקדמו את העסק שלך והמהלך של הייעוץ העסקי יהיה יעיל.

יועץ עסקי הוא הפתרון לשגשוג בתקופות שכאלו. יועץ עסקי שבאמת מבין בעסקים, מבין ואוהב אנשים – יכול לתמוך אנשים לראות מעבר לפרספקטיבת הפחד, כך שהם מקבלים החלטות נכונות, אינטליגנטיות ושופעות יותר גם בזמני כאוס – כך שהתגובה שלהם למערבולות הרגשיות והאנושיות שיש בתקופת קורונה זו, מצטמצמת עד כך שהם נשארים נוכחים בעין הסערה ויכולים לקבל החלטות נכונות אסטרטגית ורוחנית.

ייעוץ עסקי חשוב בעיקר לאחר תקופת קורונה

האם ייעוץ עסקי הוא בראש סדר העדיפויות?

כשזה מגיע לניהול העסק שלנו, זה מגיע לניהול התקציב העסקי שלנו. במה נשקיע בו? הרי אפשר שנרצה לקבל סוג מסוים של עזרה. עזרה משפטית, עזרה מכירתית, שיווקית, תעשייתית וכן הלאה שירותים שהעסק שלנו יכול להיעזר בהם בזמן זה או אחר. עבור כל אחד מהשירותים הללו, אפשר לקבל סוג מסוים של ייעוץ.

האם פשוט ניקח ייעוץ עבור כל מה שאנחנו רוצים ללמוד ולשפר בבית העסק שלנו? כן, זה בהחלט מומלץ – אם זו ההחלטה הנכונה והרלוונטית לנו ביותר.

כשאנחנו מנהלים עסק, יש דברים שאנחנו באופן טבעי רוצים ליישם בו – מחלקה משפטית, מכירתית, שיווקית, שירותית וכו' – כן, דברים שעסק "צריך" אולי גם נרצה לעבור תהליך ייעוץ, כדי לדעת לבנות את המחלקות ושאר הדברים הללו – טוב יותר.

זה בסדר גמור, לגיטימי ומתבקש כשאנחנו רוצים לבנות את עסק חלומותינו, האידיאלי לנו, לערכינו ולצרכינו. יחד עם זה, איך מתעדפים? איך מחליטים מה חשוב יותר או פחות? בעיקר כשאנחנו רוצים להשקיע רק סכום מסוים של כסף, רק בסוג מסוים של ייעוץ.

תהליך ייעוץ עסקי

איך בוחרים? מה יותר חשוב?

התשובה לזה אינה כללית, אלא מותאמת לכל אחד. מורכבת, ועם זאת פשוטה. התשובה לשאלת התעדוף הייעוצי, מורכבת – כיוון שהיא מורכבת מכמה גורמים, להשלמתה. כלומר, אחד מהם יכול להיות לדוגמה – מה נכון לי? מה העסק שלי צריך ומבקש ממני עכשיו? במה נכון לי להתמקד?

אם יש לי כבר עסק, יש לי כבר תשתית משפטית, כמו גם עניינים בסיסיים אחרים – לאן אני לוקח את זה מפה? ואם אין לי תשתיות בסיסיות, לאן אני לוקח את זה מפה?

צריך להתחיל איפשהו, כשרוצים לצאת לדרך. איך ואיפה מתחילים? במפה, בתכנית. ואם ייעוץ עסקי יכול לספק לנו מפה ותכנית כזאת, ייתכן שאפשר להעניק לייעוץ עסקי את העדיפות שלו, על פני שאר הייעוצים – וייתכן שלא. על כל פנים, זו בחירה אישית של כל אדם לעצמו, ואין להתערב בכך. כולנו מקבלים את הבחירות שלנו באופן אינטליגנטי, עניין, שיועץ עסקי נבון בכל מקרה מכוון אליו ותומך בו.

האם זה הזמן לקבל ייעוץ עסקי?

האם זה הזמן לקבל ייעוץ עסקי ולהתייעץ עם יועץ עסקי? דווקא בזמן תקופת הקורונה? כשהכל בכאוס?
ובכן, תלוי – האם יש לך בית עסק? האם יש לך רצון לקדם ולפתח את בית העסק שלך?
האם זה מרגיש שייעוץ יכול לעזור לעסק שלך לשגשג בתקופה זו? אם זה מרגיש כמו הבחירה הנכונה?

אם התשובה לכל השאלות האלו היא כן, ויש קריאה פנימית ללכת ולקבל ייעוץ עסקי – אז סביר מאוד להניח שהתשובה היא חיובית.

על כל פנים, כשמקשיבים להדרכה הפנימית, מגיעים למקומות הנכונים. כשמקשיבים לקול הפנימי, קל יותר להקשיב לקול החיצוני – זה של היועץ העסקי ושל הייעוץ העסקי שמטרתו לקדם את העסק, וללכת למקומות נכונים חדשים – כל עוד נכון לנו להתקדם אליהם, וזה בהרמוניה עם הערכים הפנימיים של החברה.

האם זה הזמן לקבל ייעוץ עסקי? זה תמיד הזמן לקבל הדרכה, כל עוד היא נבונה, אינטליגנטית ומחוברת לחכמה אמיתית.
בהצלחה.

דורון עמית - יועץ עסקי להצלחה והובלת עסקים

לייעוץ עסקי מקצועי לעסק שלך עם דורון עמית – יועץ עסקי להצלחה והובלת עסקים

התקשרו: יש לנו מה להציע לכם 077-2014553

כנסו לדף הראשי ותמצאו מאמרים והמלצות עבורכם

כתבו לנו 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן