למה חשוב לכם ייעוץ עסקי

למה חשוב לכם ייעוץ עסקי

 למה בכלל צריך ייעוץ עסקי, למה אחוז בעלי העסקים בקרב העסקים הקטנים, הבינוניים והגדולים הנעזרים ביועץ עסקי הוא נמוך בהשוואה לכול ארגון או תאגיד או חברה גדולה.

האמת היא שבקרב העסקים הקטנים הבינוניים והגדולים הצורך ליועצים עסקיים הוא הרבה יותר גבוהה מאשר בתאגידים גדולים שם יכולים החברות או התאגידים להחזיק סמנכ"ל כספים, סמנכ"ל שיווק, סמנכ"ל רכש, מנהל מכירות, וכול פיגורה אחרת היכולה להיות לעזר למנכ"ל הנשיא או חברי מועצת המנהלים.

רבים הם מבעלי העסקים הקטנים הבינוניים והגדולים, המאמינים כי ייעוץ עסקי הם מקבלים מרואה החשבון שלהם או יועץ המס או אולי הם צריכים יועץ עסקי וזה מצטייר אצלם כמי שלמד כלכלה והידע הבסיסי שלו בגיליון הפלא הטכנולוגי EXCEL  יביא את המזור, השפע, הניהול הנכון, תמהיל המכירות הנכון, רעיון השיווק, דרך הפריצה, ובכלל כול האתגרים העומדים בפני העסק ייפתרו כתוצאה ממלך ה-EXCEL.

העניין הוא שזה ממש לא כך!

העניין הוא מי משיג יותר מהר את התוצאות מכונת החישוב הפרימיטיבית המחשבת ב: פלוס-מינוס-כפול-וחילוק. או דוח ה-EXCEL המורכב, עם החתכים, עם הצבעים, עם האפשרויות, עם הירידה לפרטים, דוחות המהפנטים בעלי עסקים ודירקטורים היושבים לישיבת שיווק וכמו נער טיבטי המחכה למוצא פיו של הכהן הגדול כך יושבים מהופנטים בעלי העסקים והדירקטורים, מסתכלים על הדוחות, מהופנטים מהמספרים אבל נושמים לרווחה שהתוצאה הסופית נאמרת או כתובה על הצג או על ההעתק המודפס. למעשה המחשב הפשוט היה נותן את אותו מספר רק בלי כול הציורים והדימויים שאנו כול כך מתרשמים ממנו.

ושלא תחשבו שמיקרוסופט לא ממשיכה להתאשר ולהכריז כי כול שניה נקנות הרבה גרסאות ברחבי העולם של אופיס הכוללות את עולם הטכנולוגיה העסקית ובתוכה ה-EXCEL.

שמישהו כאן לא יבין בטעות כי אני נגד טכנולוגיה ונגד EXCEL

אני מכיר בטבעיות של העסקים, בצורך הבלתי נלאה שלהם להמציא את עצמם כול יום מחדש ודווקא בתחום השיווק, הפרסום, העשייה, ההתפתחות, והחשיבה היצירתית.

להיות סקסי זה בלתי אפשרי צריך להפעיל דימיון

כאשר אנו נוברים מרבית היום בדוחות ה-EXCEL, מבזבזים ימים שלמים על הכנת מצגות, פנימיות וחיצוניות, יושבים על מספרים שכבר נטחנו עשרות פעמים, מנתחים דוחות, קובעים עובדות כפועל יוצא מנתוני ה-EXCEL, יושבים לכתוב סיכומים במייל, מתדיינים על המיילים, אחד אומר כך השני אומר כך ואז מביאים זאת לדיון (בכול מגוון העסקים) אנו מבזבזים את הזמן שלנו, מוציאים אנרגיה במקומות לא נכונים, כותבים מצגות ואימיילים לעצמנו ולהצדיק את קיומנו, והתרומה האנושית שלנו לקידום העסק יורדת ופוחתת.  

בעלי עסקים, מנהלי חברות, חייבים לשנות פוזיציה. הם חייבים להתקרב לרחוב, הם מחויבים למען העסק שלהם להיעזר ביועץ על מנת להריץ את העסק שלהם מתוך הקניית חשיבה שונה, בעלי עסקים חייבים להפנים כי הטכנולוגיה השתלטה עלינו ואנו חייבים לנצח אותה כי בסופו של יום אנו סוחרים אם אנשים, בני אנוש, בני אדם, ובכדי להוציא עסקים מתרדמתם, משגרת חייהם, מריענון, של עסקיהם הרווח יהיה כולו שלהם.

 יועצים  לא צריכים לבוא בפתיחה של עסק או במשבר של עסק או בחיזוק השיווק של העסק, יועץ עסקי הוא חלק מתהליך של העסק ואת זה צריך להטמיע לבעלי העסקים, כי מחר כבר יהיה מאוחר 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן