למה חשוב לכם ייעוץ עסקי

למה חשוב לכם ייעוץ עסקי

 למה בכלל צריך ייעוץ עסקי, למה אחוז בעלי העסקים בקרב העסקים הקטנים, הבינוניים והגדולים הנעזרים ביועץ עסקי הוא נמוך בהשוואה לכול ארגון או תאגיד או חברה גדולה.

האמת היא שבקרב העסקים הקטנים הבינוניים והגדולים הצורך ליועצים עסקיים הוא הרבה יותר גבוהה מאשר בתאגידים גדולים שם יכולים החברות או התאגידים להחזיק סמנכ"ל כספים, סמנכ"ל שיווק, סמנכ"ל רכש, מנהל מכירות, וכול פיגורה אחרת היכולה להיות לעזר למנכ"ל הנשיא או חברי מועצת המנהלים.

רבים הם מבעלי העסקים הקטנים הבינוניים והגדולים, המאמינים כי ייעוץ עסקי הם מקבלים מרואה החשבון שלהם או יועץ המס או אולי הם צריכים יועץ עסקי וזה מצטייר אצלם כמי שלמד כלכלה והידע הבסיסי שלו בגיליון הפלא הטכנולוגי EXCEL  יביא את המזור, השפע, הניהול הנכון, תמהיל המכירות הנכון, רעיון השיווק, דרך הפריצה, ובכלל כול האתגרים העומדים בפני העסק ייפתרו כתוצאה ממלך ה-EXCEL.

העניין הוא שזה ממש לא כך!

העניין הוא מי משיג יותר מהר את התוצאות מכונת החישוב הפרימיטיבית המחשבת ב: פלוס-מינוס-כפול-וחילוק. או דוח ה-EXCEL המורכב, עם החתכים, עם הצבעים, עם האפשרויות, עם הירידה לפרטים, דוחות המהפנטים בעלי עסקים ודירקטורים היושבים לישיבת שיווק וכמו נער טיבטי המחכה למוצא פיו של הכהן הגדול כך יושבים מהופנטים בעלי העסקים והדירקטורים, מסתכלים על הדוחות, מהופנטים מהמספרים אבל נושמים לרווחה שהתוצאה הסופית נאמרת או כתובה על הצג או על ההעתק המודפס. למעשה המחשב הפשוט היה נותן את אותו מספר רק בלי כול הציורים והדימויים שאנו כול כך מתרשמים ממנו.

ושלא תחשבו שמיקרוסופט לא ממשיכה להתאשר ולהכריז כי כול שניה נקנות הרבה גרסאות ברחבי העולם של אופיס הכוללות את עולם הטכנולוגיה העסקית ובתוכה ה-EXCEL.

שמישהו כאן לא יבין בטעות כי אני נגד טכנולוגיה ונגד EXCEL

אני מכיר בטבעיות של העסקים, בצורך הבלתי נלאה שלהם להמציא את עצמם כול יום מחדש ודווקא בתחום השיווק, הפרסום, העשייה, ההתפתחות, והחשיבה היצירתית.

להיות סקסי זה בלתי אפשרי צריך להפעיל דימיון

כאשר אנו נוברים מרבית היום בדוחות ה-EXCEL, מבזבזים ימים שלמים על הכנת מצגות, פנימיות וחיצוניות, יושבים על מספרים שכבר נטחנו עשרות פעמים, מנתחים דוחות, קובעים עובדות כפועל יוצא מנתוני ה-EXCEL, יושבים לכתוב סיכומים במייל, מתדיינים על המיילים, אחד אומר כך השני אומר כך ואז מביאים זאת לדיון (בכול מגוון העסקים) אנו מבזבזים את הזמן שלנו, מוציאים אנרגיה במקומות לא נכונים, כותבים מצגות ואימיילים לעצמנו ולהצדיק את קיומנו, והתרומה האנושית שלנו לקידום העסק יורדת ופוחתת.  

בעלי עסקים, מנהלי חברות, חייבים לשנות פוזיציה. הם חייבים להתקרב לרחוב, הם מחויבים למען העסק שלהם להיעזר ביועץ על מנת להריץ את העסק שלהם מתוך הקניית חשיבה שונה, בעלי עסקים חייבים להפנים כי הטכנולוגיה השתלטה עלינו ואנו חייבים לנצח אותה כי בסופו של יום אנו סוחרים אם אנשים, בני אנוש, בני אדם, ובכדי להוציא עסקים מתרדמתם, משגרת חייהם, מריענון, של עסקיהם הרווח יהיה כולו שלהם.

 יועצים  לא צריכים לבוא בפתיחה של עסק או במשבר של עסק או בחיזוק השיווק של העסק, יועץ עסקי הוא חלק מתהליך של העסק ואת זה צריך להטמיע לבעלי העסקים, כי מחר כבר יהיה מאוחר 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן