חושב על עסק או השקעה! קרא!

באקלים של ריבית 0 נוצר מצב שלאנשים שיש כסף נזיל אין אפשרות ליהנות מרוחים במוסדות הפיננסיים המוכרים כמו הבורסה לנירות ערך, הבנקים, תכניות השקעה בבנקים השקעות, שברמה הכללית היו צאן נכסי הברזל של המשקיעים בארץ ומחו"ל בעשורים האחרונים.

השקעה בסיסית שהייתה כדאית והניבה (עד היום) הינה נכסי הדלי ניידי, ולאור התנופה בבניה באזורים חמים (כמו מרכז תל אביב שרונה מגדלי U ועוד פרויקטים ססגוניים בתל אביב ומחוצה לה לאורך חופי הים התיכון) השקעות אלה הפכו להשקעות המרכזיות של בעלי העשירון העליון למרות שגם בעלי העשירון מתחת לעליון השקיעו בנכסי דלי ניידי בפרפריה. השקעות אלה לא רק שהכפילו את ערכם בעשור האחרון הם גם השיגו תשואה חודשית רווחית לבעליהם.

מקום נוסף אליהם רצו המשקיעים מתוך הסתכלות פני השוק קדימה זה בהשקעות במיזמים בהייטק כאשר הביטחון לכספם לא היה מובטח בגלל הסיכון שבהשקעות כאלה ולא מעט אנשים עשירים אבדו חלק ניכר מכספם בהשקעות לא מוצלחות בתחום.

גם בתחום המועדון הסגור של עולם היהלומים רכישות של COMODITES לא היוו עוד השקעה והכנסה בטוחה למשקיעים כולל מתכות יקרות.

אם כן לאן הולכים, היכן משקיעים, במערכת הבנקאית יש למעלה מ-500 מיליארד דולר כספים של אנשים ששוכבים בחשבונות העו"ש ולא מניבים רווח לבעליהם.

ומכאן לדעתי צומחת קטגוריות חדשות אשר מהוות סכנה לאותם קטגוריות ישנות שהתקיימו במשך שנים.

ניקח לדוגמא את ענף הבנקאות.

כבר זמן רק נושא המימון החוץ בנקאי מככב בעולמנו הפיננסי ומשמש מנוף אדיר לפעילויות עסקיות רבות ומגוונות. והנה אנו באים בשנה האחרונה ומתחילים לראות מיזמים של שיטות PTP (הלוואות ומלווים המכונסים באתר אינטרנט המתווך בין לווים למלווים) ומתחילים לייצר תחליף לבנקים בישראל הן במשקי הבית, הן בעסקים קטנים והן בפרויקטים גדולים. (לא שאני מגלה כאן את אמריקה) אבל הטכנולוגיה לא רק שמביאה לנו טכנולוגיה לשיפור חיינו היא מייצרת קטגוריות המהוות תחליפים למוסדות של שנים, תוך זמן לא ארוך נתחיל לראות את הבנקים נסוגים מהרווחים הגדולים שהציגו במהלך השנים כי פתיחת השוק יהיה כל כך גדול שהבנקים פשוט ייעלמו בדיוק כמו ששליחת SMS הייתה מקור פרנסה גדול לחברות הסלולריות והיום עקב כל התוכנות תקשורת כמו WHATSAPP מחקה להם את ההכנסה במכה ומי משלם היום על SMS. ולא לקחנו בחשבון איך מדינות כמו גוגל, פייסבוק, מיקרוסופט, אפל יוכלו בעזרת הטכנולוגיה שלהם השולטות בכל העולם להפוך ולהיות גם בנקים וירטואליים תוך שהם מותירים את הבנקים הממוסדים אחורה.

אם ניקח את החברות הנסחרות בבורסה את החברות התעשייתיות כאלה שמייצרים מוצרים, כאלה שהם בעלי רכוש רב נבין שהיום לא צריך להיות חברה בעלת רכוש רב מספיק שיש לך שם או אפליקציה כמו אובר או גט טקסי או רבים אחרים ששווים הון כסף אבל אין להם כל רכוש או בסיס מלבד ההמצאה הסטרטאפ שבעוד שנה תתחלף לטרנד אחר ואז אנשים יהיו מושקעים במותג ה-0 רכוש ומי יודע מה יקרה לרכושם בעולם שרק הולך ומתפתח טכנולוגית.

קראו-הדרך הנכונה לפתיחת עסק

זוכרים שפעם רכב (אוטו למשפחה) נחשב כרכוש ששווה להשקיע בו. ראו היום את עולם המכוניות. (רכב חדש מאבד את ערכו תוך זמן קצר ונמכר במחיר של נזיד עדשים)

לא, אני לא רואה עסקים קטנים או נותני שירותים שייעלמו תוך זמן קצר, ההפך, אני חושב שאם המהפכה ב-LEVEL הגבוהה של השירותים והעסקים המזינים את העסקים הקטנים יהיה מקום לעסקים אלה ואפילו להתפתחותם כל עוד ינוהלו נכון וירחיבו את רצפת המכירה שלהם.

אני טוען שעסקים אשר ישכילו ליצור מכירות ללא עלויות גבוהות של תפעול, מלאי, אדמיניסטרציה וישתמשו בכלים טכנולוגיים קיימים וכאלה שיתפתחו בעתיד יוכלו ליצור לעצמם מקום רווחי ביותר הן בישראל ומחוצה לה.

כמי שנמצא בעולם העסקים 40 שנה שהם היו 40 השנה של המהפכה הטכנולוגית שלא הייתה קיימת בעולם אלפי בשנים. מתקופת הטלפון עם חוגה שאנשים חיכו 8 שנים לקבל טלפון כזה בבית ועד היום תקופת הסמארטפון, ומהתכתבות בטלפרינטר ועד מגוון כלי התקשורת היום במייל ב- WHATSAPP והרבה אחרים, הטמיע את הטכנולוגיה, התגמש עם הטכנולוגיה, התאים את עצמו לטכנולוגיה תוך שקטגוריות שלמות נופלות לציידו יוכל כל אחד מאתנו להתאים את עצמו למה שמנבא לנו העתיד.

הכותב הוא מומחה בתחום ייעוץ עסקי לעסקים וחברות

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

רובוטיקה ותעסוקה
ייעוץ אסטרטגי

האם הרובוטיקה תחסל את שוק העבודה

זה שנים שאנשים בתעשייה דיברו על עידן המכונות וכיצד הוא ישפיע על שוק העבודה. הדבר עמד בפני דיון עוד בתקופה שרק המציאו את הפס הנע

ייעוץ ארגוני

מצאתם כבר עובדים

מציאת עובדים האם מצאתם כבר עובדים?! איש העסקים מיקי קופל, המנהל את "קופל גרופ" מספר שהוא מציע שכר התחלתי על סך 33-55 שקלים חדשים לשעה,

מרכזיה
ייעוץ ארגוני

האם יש לכם מרכזיה בעסק?

הידעת כמה לקוחות פוטנציאלים עוזבים אותך מרכזיות טלפוניות, זה שנים מאפשרות לבעלי עסק לנתב שיחות למחלקת המכירות, מחלקת הנהלת החשבונות, שירות לקוחות ושלל סקטורים אחרים בעסק

ייעוץ עיסקי

אנו מציעים לכם ליווי מלא ובנוסף ייעוץ עיסקי המוביל ל-100% הצלחה מוכחת בהגדלת המכירות והרווחים שלכם. מטרתנו שתבואו להרוויח יותר מהכסף ומהעסק שלך ותעבדו פחות

ליווי עסקים

אם אתם בעלים של עסק או חברה ואתם רוצים להצליח, להיות הטובים ביותר, לתת שירות טוב יותר ללקוחות שלכם ולהנות מרווחים ואיכות חיים גבוהה אבל

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן