חוקי מס ההכנסה חייבים להשתנות

חוקי מס ההכנסה חייבים להשתנות

הרבה מאד אלמנטים ממשלתיים בחקיקה הקשורה לכול עסק ועסק היו חייבים להתקיים על מנת להתאים אותה למציאות העכשווית בהם עסקים או בכלל אנשים המתעסקים עם כספים והכנסה נדרשים.

קחו לדוגמא את חוקי מס ההכנסה, פקודת מס ההכנסה מקורה בשנת 1961 (מה עברנו מ-1961 ועד היום) ב-1961 נסענו עוד באוטובוסים אם "אף" מקדימה, ראינו טלוויזיה בשחור ולבן אם בכלל, הלכנו עם מכנסי חקי קצרים, קנינו ביגוד ב"אתא" והלכנו לסרט בקולנוע מוגרבי שברחוב אלנבי בתל אביב, עברו להם 50 שנה והיום אנחנו רואים סרטים בסלולר, נוסעים במכוניות ממוחשבות, קונים בגדים ברשתות בינלאומיות, וחוגגים את חגיגת הטכנולוגיה בעיצומה.. אך חוקי ופקודת מס ההכנסה נשארו על בסיס 1961 עם תוספת של תיקונים: 200 במספר. 

מה היה קורה עם פקודת מס ההכנסה הייתה מנוסחת מחדש, ומוגשת לכנסת לחקיקה ע"פ אמות מידה של החיים היום ולא אלו משנת 1961 (למרות התיקונים)

רוצים דוגמאות נוספות. בבקשה. חוק מס שבח חוקק בשנת 1963 ומאז הוא קיבל 74 תיקונים, בחוק בוצעה רפורמה ברוב הליכי השומה שנכנסה לתוקף רק לפני שנתיים ימים, במסגרת תיקון מספר 70  מאז נוספו לחוק עוד תיקונים כמו חוק מס ערך מוסף שקיבל 42 תיקונים והאחרון ביניהם הוא החובה לדיווח מקוון.

ועם על מע"מ מדברים, מה אנו צריכים את החוק הזה שהופך את החתול לשמור על החלב. כמה אדמיניסטרציה וכוח אדם, ואכיפה ופשיעה וחשבוניות מזויפות ומה לא הוליד אתו החוק הזה שהכביד על העסקים הישרים ונתן לחגוג לעסקים הבלתי כשרים.

עוד דוגמא הוא חוק עידוד ההשקעות שחוקק בשנת 1959 עבר רפורמה ותיקה בשנת 2011 כאשר עדיין קשה להבחין בין החוק לרפורמה.

למה אנו צריכים את כול החוקים המיושנים ואלפי התיקונים הנעשים בהם.

משרד אוצר, שר אוצר, ממשלה, חייבת להתקדם ולשפר את החוקים שלה בהתאם לאקלים העסקי או האזרחי שלה. אותו דבר ניתן למצוא במערכת המשפט בה חוקים מנדטוריים עדיין מכוונים את פסיקות השופטים בערכאות ובבתי המשפט השונים בישראל.

טלאי אחרי טלאיי הם התיקונים למכלול החוקים הקובעים את סדר היום שלנו, טלאים שרק מסבכים ומערימים בירוקרטיה מיותרת לאזרחי מדינת ישראל, הנה קמה לה כנסת חדשה עם למעלה מ-50 חברי כנסת חדשים שיכולים להתארגן ולעשות מהפכה אמיתית בחוקים המיושנים המסבכים והמסובכים.

האמת, בחשיבה מחודשת, זה באמת הזמן לשנות את החוקים עם כנסת שרובה צעירים ומהמרכז, הם באמת יכולים לחולל מהפך, בוא נאמר שזאת תהיה מבחנה של הכנסת הנוכחית.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן