חוקי מס ההכנסה חייבים להשתנות

חוקי מס ההכנסה חייבים להשתנות

הרבה מאד אלמנטים ממשלתיים בחקיקה הקשורה לכול עסק ועסק היו חייבים להתקיים על מנת להתאים אותה למציאות העכשווית בהם עסקים או בכלל אנשים המתעסקים עם כספים והכנסה נדרשים.

קחו לדוגמא את חוקי מס ההכנסה, פקודת מס ההכנסה מקורה בשנת 1961 (מה עברנו מ-1961 ועד היום) ב-1961 נסענו עוד באוטובוסים אם "אף" מקדימה, ראינו טלוויזיה בשחור ולבן אם בכלל, הלכנו עם מכנסי חקי קצרים, קנינו ביגוד ב"אתא" והלכנו לסרט בקולנוע מוגרבי שברחוב אלנבי בתל אביב, עברו להם 50 שנה והיום אנחנו רואים סרטים בסלולר, נוסעים במכוניות ממוחשבות, קונים בגדים ברשתות בינלאומיות, וחוגגים את חגיגת הטכנולוגיה בעיצומה.. אך חוקי ופקודת מס ההכנסה נשארו על בסיס 1961 עם תוספת של תיקונים: 200 במספר. 

מה היה קורה עם פקודת מס ההכנסה הייתה מנוסחת מחדש, ומוגשת לכנסת לחקיקה ע"פ אמות מידה של החיים היום ולא אלו משנת 1961 (למרות התיקונים)

רוצים דוגמאות נוספות. בבקשה. חוק מס שבח חוקק בשנת 1963 ומאז הוא קיבל 74 תיקונים, בחוק בוצעה רפורמה ברוב הליכי השומה שנכנסה לתוקף רק לפני שנתיים ימים, במסגרת תיקון מספר 70  מאז נוספו לחוק עוד תיקונים כמו חוק מס ערך מוסף שקיבל 42 תיקונים והאחרון ביניהם הוא החובה לדיווח מקוון.

ועם על מע"מ מדברים, מה אנו צריכים את החוק הזה שהופך את החתול לשמור על החלב. כמה אדמיניסטרציה וכוח אדם, ואכיפה ופשיעה וחשבוניות מזויפות ומה לא הוליד אתו החוק הזה שהכביד על העסקים הישרים ונתן לחגוג לעסקים הבלתי כשרים.

עוד דוגמא הוא חוק עידוד ההשקעות שחוקק בשנת 1959 עבר רפורמה ותיקה בשנת 2011 כאשר עדיין קשה להבחין בין החוק לרפורמה.

למה אנו צריכים את כול החוקים המיושנים ואלפי התיקונים הנעשים בהם.

משרד אוצר, שר אוצר, ממשלה, חייבת להתקדם ולשפר את החוקים שלה בהתאם לאקלים העסקי או האזרחי שלה. אותו דבר ניתן למצוא במערכת המשפט בה חוקים מנדטוריים עדיין מכוונים את פסיקות השופטים בערכאות ובבתי המשפט השונים בישראל.

טלאי אחרי טלאיי הם התיקונים למכלול החוקים הקובעים את סדר היום שלנו, טלאים שרק מסבכים ומערימים בירוקרטיה מיותרת לאזרחי מדינת ישראל, הנה קמה לה כנסת חדשה עם למעלה מ-50 חברי כנסת חדשים שיכולים להתארגן ולעשות מהפכה אמיתית בחוקים המיושנים המסבכים והמסובכים.

האמת, בחשיבה מחודשת, זה באמת הזמן לשנות את החוקים עם כנסת שרובה צעירים ומהמרכז, הם באמת יכולים לחולל מהפך, בוא נאמר שזאת תהיה מבחנה של הכנסת הנוכחית.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן