זה יכול לקרות לכול אחד מאיתנו

זה יכול לקרות לכול אחד מאיתנו

מדוע יש לנו זינוק של 33% בבקשה לפשיטות רגל.

וכאן מוזכרים רק חברות או אנשים אשר ביקשו הליך של פשיטת רגל או נושים הם אלה שביקשו את פשיטת הרגל.

כאן לא מוזכר ההתרסקויות של חברות, עסקים בינוניים ועסקים קטנים, שפשוט, קרסו, התרסקו אבל לא הייתה סיבה לבקש בקשה לפשיטת רגל הן מטעם הנושים והן מטעם החייבים.

 להזכיר פקודת פשיטת הרגל מאפשרת לחברה או לאדם להגיש בקשה לפשיטת רגל ברגע שעסקיו קרסו, שהפך להיות חדל פירעון (עודף ההתחייבויות שלו גובר על הנכסים המצויים בידו) או שבקשת פשיטת הרגל מגיעה מכוון הנושים של החברה או האדם המאמינים שבהליך כזה יוכלו להציל חלק מהכספים החייבים להם או מנגד להכריז על החוב כחוב אבוד.

 האם חייבים להחזיק בעסק בכול מחיר 

למעשה, פשיטת רגל זו זכות הניתנת לחייבים במסגרת חברה או במסגרת פרטית ובכללותה היא באה להגן על החייב מפני הנושים שלו ולעצור מבעדם להפעיל נגדו סנקציות כאלה ואחרות. פשיטת הרגל לפי ההנחיות החדשות של כונס הנכסים הרשמי היא לזמן קצוב (מקסימום 5 שנים) בו פושט הרגל צריך לעמוד בסטנדרטיים קשים, להיות בעל מוגבלויות רבות, עצור בצעדיו ובהתנהלותו, תוך שהוא משלם חודש בחודשו תשלום שנקבע ע"פ יכולתו לנושים שלו עוד יתרון שיש בהליך של פשיטת רגל היא העובדה שלא כמו באיחוד תיקים בהוצאה לפועל הצוברת ריביות נשך, בהליך פשיטת רגל עצם ההכרזה על פושט רגל עוצרת את כול תהליך הריביות וההצמדות המטורפות.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי אני חייב להדגיש כי הכרזה על פשיטת רגל היא לא הליך אוטומטי, ואל תהליך פשיטת הרגל צריך להגיע נקיים שקופים עם סיבה רציונאלית לבקשת פשיטת הרגל, לא ניתן להגיע להליך של פשיטת רגל כאשר הכיסים נפוחים ומוסתרים אף על פי שיש כאלה אשר מנצלים את ההליך לבריחה והתחמקות מהתחייבויות ולהונאת הנושים.

 ראוי לציין שלא כמו לפני שנים הליך של פשיטת רגל הפך לסעד מקובל ומובן בעולם המשפט הישראלי והעולמי, גם הועדה שישבה ברשות שר המשפטים הקודם ציינה בהמלצותיה לצורך הרפורמה בתחום ההוצאה לפועל וכינוס הנכסים כי בעשור האחרון התפתח עולם של אשראי לכול דכפין וכמה שיותר וכתוצאה מכך הגיעו חברות ואנשים למצב של חדלות פירעון אשר לוו כספים ניסו אותם בעסקים וכשלו. (באקלים הישראלי אנו יכולים לראות את הדוגמאות לכך בתאגידים הגדולים אשר לא הגיעו לסף פשיטת רגל אלא חתכו מיליונים רבים מהחובות שהם חייבים למשקיעים או יותר נכון לנושים) למעשה נושא פשיטת הרגל ממצב של עלבון, בושה וחוסר ישע הפך להיות סעד מקובל בעולם העסקי המודרני כול עוד הוא נעשה בתום לב, בשקיפות מלאה, ותוך התייחסות כול מקרה לגופו.

 הרבה מאד גורמים נפגעים כתוצאה מפשיטת רגל של יחיד או פשיטת רגל של חברה, אך יותר מכול נפגעים אלה הצריכים לעבור את מסכת הייסורים ועוגמת הנפש אשר תהליך כזה עובר עליהם, בפרט אנשים נורמטיביים ולא כאלה הפועלים בכוונה ל"עקוץ" בנקים, חברות ונושים פרטיים.

 לסיכום, הליף של פשיטת רגל הוא עוד חוליה בשרשרת העסקית שיכולה לקרות לכול אחד מאתנו, זה לא אסון, לא תולים אנשים הנכשלים עסקית ולא משנה מה הסיבה כול עוד היא סיבה עסקית טהורה, הצער הוא בנזק שנגרם לנושה ולחייב כאחד הן אם הוא חברה והן אם הוא אדם פרטי.

 כבעל ניסיון אני מייעץ לחברי בעלי העסקים בישראל, כאשר אתם עומדים לפתוח עסק, או שיש לכם עסק ואתם מרגישים כי אתם מנהלים אותו ב"גלגול" קבלו ייעוץ עסקי, זה רק יכול לעזור לכם וכבעל ניסיון ניתן לצאת מכול משבר בשלום.   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן