זה הזמן לפתוח עסק

זה הזמן לפתוח עסק

חשבתם לפתוח עסק? זה הזמן.

 כאשר הביקוש לעובדים מראה על ירידה של 27% בקירוב זה אומר שיש הרבה מאד הזדמנויות להיפרד מהפחד של "הסיכון" להקים מיזם/עסק שהרי לא נשאר מה לאבד. את המשרה הפסדתם, קורות החיים שלכם נמצאים אצל כול חברת כוח אדם או חברת תקשורת כזאת או אחרת. אתם יושבים ומחכים לגואל הגדול בדמות המעסיק עם חברת הייטק המצליחה, אבל בראש מתרוצצת לכם המחשבה "למה שאני לא יהיה אדון לעצמי" למה שאני יהיה תלוי במעסיק כזה או אחר או במנהל שיגזור קופון על ההצלחות שלי? הרי בסך הכול אני יכול, ומקסימום ביידע שלי או במקצוע שלי או בהכשרה שיש לי אני יציע למעביד כזה או אחר להיות פרילנסר חיצוני דבר שייתן לי עצמאות ולמעביד שקט תעשייתי עם חסכון אמיתי בהעסקה של עובד עם כול העלויות התלויות בכך… הרי בגלל זה קשה היום למצוא עבודה, כי מעסיקים מעדיפים עובדים פשוטים עם דרישות מינימליות בתנאי ההעסקה. 

כ-יועץ עסקי, אני יודע כי לכול אחד יש ג'וק קטן וחלום גדול להיות ביל גייטס הבא, "אולי הגזמתי" אבל החלום להיות עצמאי (ואני מתכוון להיות עצמאי) לא כזה שהולך להעסיק עכשיו 20 עובדים (זה לא להיות עצמאי זה להיות משועבד ואם כך כבר עדיף להיות שכיר במשרה) עצמאות מבחינתי היא יצירה של מיזם, רעיון, משהו שמתנהל עם יועצים פרילנסרים ולא עם עובדים, משהו שיכול להבטיח הכנסה קבועה אם יכולת השתפרות הולכת וגודלת (זכרו שאני מציע הצעה כזאת לאלה השכירים החולמים להיות עצמאים) ולא לאלה שהחליטו על עצמאות עם כול המשקל העודף המחייב עסק עצמאי גם כן שיתנהל בחוכמה ובייתר זהירות. בפרט במצב היום. 

כן, אני מאמין שיש שיחלקו על הגישה שלי להביא יזמים צעירים ליזמות עסקית בפרט היום באקלים העסקי העכשווי בו העתיד לא ברור כלל ועיקר, אבל אני טוען כי ההפך הוא הדבר, כי אם ייצור לו היזם מיזם אשר הוצאותיו אינם רבות והוא יכול לחלוק את הוצאות המיזם ביחד עם הוצאותיו הקבועות ביית, חשמל, ארנונה, אינטרנט, תקשורת, רכב, אזי האפשרות שלו לכישלון אינה באה בחשבון כי כול מה שעשה זו השקעה קטנה במיזם, מהלכים של שיתוף יועצים ולא העסקת עובדים, ובמקסימום הנורא ביותר הוא יוכל להחיות את קורות החיים שלו הנמצאים אצל כול מחלקת כוח אדם. 

חברה צעירים, וגם מבוגרים שנפלטו ממקומות עבודה מוסדרים, צריכים לקחת יוזמה, לחשוב, להגות, להעלות, לדמיין וליצור ולא לחכות למעביד הבא שיקרא להם לעבודה. 

וכמו שכבר ציינתי, זה לא מתאים לכולם ולמי שכן קדימה. 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן