זה הזמן לפתוח עסק

זה הזמן לפתוח עסק

חשבתם לפתוח עסק? זה הזמן.

 כאשר הביקוש לעובדים מראה על ירידה של 27% בקירוב זה אומר שיש הרבה מאד הזדמנויות להיפרד מהפחד של "הסיכון" להקים מיזם/עסק שהרי לא נשאר מה לאבד. את המשרה הפסדתם, קורות החיים שלכם נמצאים אצל כול חברת כוח אדם או חברת תקשורת כזאת או אחרת. אתם יושבים ומחכים לגואל הגדול בדמות המעסיק עם חברת הייטק המצליחה, אבל בראש מתרוצצת לכם המחשבה "למה שאני לא יהיה אדון לעצמי" למה שאני יהיה תלוי במעסיק כזה או אחר או במנהל שיגזור קופון על ההצלחות שלי? הרי בסך הכול אני יכול, ומקסימום ביידע שלי או במקצוע שלי או בהכשרה שיש לי אני יציע למעביד כזה או אחר להיות פרילנסר חיצוני דבר שייתן לי עצמאות ולמעביד שקט תעשייתי עם חסכון אמיתי בהעסקה של עובד עם כול העלויות התלויות בכך… הרי בגלל זה קשה היום למצוא עבודה, כי מעסיקים מעדיפים עובדים פשוטים עם דרישות מינימליות בתנאי ההעסקה. 

כ-יועץ עסקי, אני יודע כי לכול אחד יש ג'וק קטן וחלום גדול להיות ביל גייטס הבא, "אולי הגזמתי" אבל החלום להיות עצמאי (ואני מתכוון להיות עצמאי) לא כזה שהולך להעסיק עכשיו 20 עובדים (זה לא להיות עצמאי זה להיות משועבד ואם כך כבר עדיף להיות שכיר במשרה) עצמאות מבחינתי היא יצירה של מיזם, רעיון, משהו שמתנהל עם יועצים פרילנסרים ולא עם עובדים, משהו שיכול להבטיח הכנסה קבועה אם יכולת השתפרות הולכת וגודלת (זכרו שאני מציע הצעה כזאת לאלה השכירים החולמים להיות עצמאים) ולא לאלה שהחליטו על עצמאות עם כול המשקל העודף המחייב עסק עצמאי גם כן שיתנהל בחוכמה ובייתר זהירות. בפרט במצב היום. 

כן, אני מאמין שיש שיחלקו על הגישה שלי להביא יזמים צעירים ליזמות עסקית בפרט היום באקלים העסקי העכשווי בו העתיד לא ברור כלל ועיקר, אבל אני טוען כי ההפך הוא הדבר, כי אם ייצור לו היזם מיזם אשר הוצאותיו אינם רבות והוא יכול לחלוק את הוצאות המיזם ביחד עם הוצאותיו הקבועות ביית, חשמל, ארנונה, אינטרנט, תקשורת, רכב, אזי האפשרות שלו לכישלון אינה באה בחשבון כי כול מה שעשה זו השקעה קטנה במיזם, מהלכים של שיתוף יועצים ולא העסקת עובדים, ובמקסימום הנורא ביותר הוא יוכל להחיות את קורות החיים שלו הנמצאים אצל כול מחלקת כוח אדם. 

חברה צעירים, וגם מבוגרים שנפלטו ממקומות עבודה מוסדרים, צריכים לקחת יוזמה, לחשוב, להגות, להעלות, לדמיין וליצור ולא לחכות למעביד הבא שיקרא להם לעבודה. 

וכמו שכבר ציינתי, זה לא מתאים לכולם ולמי שכן קדימה. 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן