זה הזמן לבעלי מקצוע חופשי להקים עסק

זה הזמן לבעלי מקצוע חופשי להקים עסק

ברירת המחדל בתעסוקה העצמאית או בעיסוק העצמאי הם:

אנשי מכירות, מטפלים הוליסטיים, ויועצים למיניהם.

אנשי מכירות זו ברירת מחדל אולטימטיבית לכול מי שאין מקצוע בידו, או מי שלא למד את מקצועות התעסוקה במכללה, האוניברסיטה וכ"ד, ומי שבעיקר מחשיב את עצמו כאיש מכירות טוב שאת מזלו הוא מחפש בעולם התעסוקה המתוגמל קצת אחרת מכול מקצוע אחר. אך האם באמת כול אחד יכול להיות איש מכירות, או סוכן מכירות או בכלל כזה שיודע "מכירות" עכשיו מה הם?.

 למעשה אנו מכירים הרבה סוגים של אנשי מכירות הנמצאים במוקדי שירות לקוחות, בסניפים של רשתות מובילות בתחומי העיסוק השונים, בעסקים ממוקדי מכירות שם השילוב בין איש מכירות למנהל תיק לקוח הוא זהה וקרוב, או לאנשי מכירות המוכרים כול דבר אפשרי מכלי שולחן חד פעמיים דרך נדל"ן עובר למכירה של מוצרים טכנולוגיים ואחרים (למרות שלמכירות בתחום התמקצעות: טכנולוגיה, פארם וכול תחום  טכנולוגי אחר דרושה הכשרה אקדמאית)  וכאן איש המכירות מופיע תוך שילוב של איש מכירות ובוגר תואר בתחום ההתמחות.

 לדעתי, בעולם העכשווי החשיבות להעסיק איש מכירות עולה על כול צורך בתחום השיווק, המכירות והפרסום שידענו מ-בעבר. הצורך בקשר האישי והרגשי בין אנשי מכירות ללקוחות הוא צורך מובן וחד משמעי ולפעמים על חשבון פרסום המוני.

 התחום השני המוביל היום את ברירת המחדל התעסוקתי והעצמאי הוא תחום "המטפלים ההוליסטים" מטפלים ברפואה סינית, בשיאצו, במסג, בהילינג בטיפול כזה ובטיפול אחר, בוגרים אשר נפלטו מבתי החרושת של הלימודים "אינסטנט" של מטפלים הותירו שוק רווי ומלא שאין בו חדשנות בין מטפל למטפל אלה רק אישיותו ומקצועיותו של המטפל וכיצד הוא משווק את עצמו. שוק רווי אמרנו אבל גם ביקוש הולך וגובר לתחום טיפול זה. ומי שמקצועי או יודע לשווק ולמכור את שירותיו נכון יכול להצליח ולהתקיים בכבוד ממקצוע זה.

 התחום השלישי שעליו רציתי לדבר הוא תחום הייעוץ, תחום זה היה קיים דורות ויובלות בשנים, כולנו זוכרים את הסיפורים התנכיים, את האימפריות ששלטו בעולם, אשר לכול שליט או וזיר היה יועץ כזה או אחר, תחום זה המשיך והתגלגל במהלך השנים ומצא את מקומו בכול תחום אפשרי הן בממשלים הן בארגונים וחברות גדולות וגם בעסקים כאלה ואחרים.

 הפריצה הגדולה בתחום, התחילה עת הפך הנושא לתוכנית ראליטי בטלוויזיה אשר משם הסיפורים הלכו ותפחו ומגוון של בתי ספר, קורסים, ספרים, התחילו לשפוך החוצה יועצים, מיועצים שונים אשר הפכו לברירת המחדל לעיסוקם ולרצון להתפרנס מיכולתם. אך כמו בכול דבר, לא כול אחד יכול להיות יועץ לאחר ובפרט שלעולם לא חווה על בשרו את מה שחווה זה שזקוק ליעוץ ולליווי. הזילות גם בתחום זה ובפרט לאותם אנשים אשר פשוט נשפכו מהקורסים אינסטנט כול 3 חודשים הפכו עוד "סקטור" לחממה של שרלטנים אשר עבודתם גזורה מהספרות, מהקורס המזורז ומהנוסחאות המשעממות "כביכול" אלה שיתרמו להצלחת עסקו או תעסוקתו של דורש הייעוץ והליווי.

 יותר מזה, יש אנשי מקצוע כלכלנים או רואי חשבון שההתעסקות שלהם בבוכהלטריה החשבונאית נמאסה עליהם, ואז החליטו לשמש כיועצים עסקיים. מכאן ועד לייעוץ עסקי הדרך כול כך ארוכה שהרי מקצועות אלה יכולים לטפל במספרים קיימים, איך לרשום אותם בדוחות האקסל, איך "אולי" להשיג עוד מימון מהבנק או מקר סיוע ממשלתית, אך לעולם אין להם את הניסיון המעשי בניהול ויצירת מספרים חדשים לחברה או לעסק מספרים אשר רק הם יכריעו את קיומו של העסק לחסד או שבט.

 כתבתי כאן על שלוש מקצועות מיני רבים המהווים ברירת מחדל לאנשים מסוימים.

אני יודע כי עדיין יש עוד מקצועות כאלה בתחום העיסוק הישראלי, אך אני מאמין שהיום יותר אנשים מבינים שבכדי להיות עוסק או נותן שירות טוב צריך שמעבר להשכלה כזאת או אחרת יהיה ניסיון, יצירתיות, מחשבה שונה ולא מונוטונית, יכולת מנהיגות והובלה. תכונות אלה לא נרכשות באף אחת מבתי הספר או הפקולטות שהזכרתי. תכונות אלה הם אינדיבידואליות לכול אדם בפני עצמו.   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן