זה הזמן לבעלי מקצוע חופשי להקים עסק

זה הזמן לבעלי מקצוע חופשי להקים עסק

ברירת המחדל בתעסוקה העצמאית או בעיסוק העצמאי הם:

אנשי מכירות, מטפלים הוליסטיים, ויועצים למיניהם.

אנשי מכירות זו ברירת מחדל אולטימטיבית לכול מי שאין מקצוע בידו, או מי שלא למד את מקצועות התעסוקה במכללה, האוניברסיטה וכ"ד, ומי שבעיקר מחשיב את עצמו כאיש מכירות טוב שאת מזלו הוא מחפש בעולם התעסוקה המתוגמל קצת אחרת מכול מקצוע אחר. אך האם באמת כול אחד יכול להיות איש מכירות, או סוכן מכירות או בכלל כזה שיודע "מכירות" עכשיו מה הם?.

 למעשה אנו מכירים הרבה סוגים של אנשי מכירות הנמצאים במוקדי שירות לקוחות, בסניפים של רשתות מובילות בתחומי העיסוק השונים, בעסקים ממוקדי מכירות שם השילוב בין איש מכירות למנהל תיק לקוח הוא זהה וקרוב, או לאנשי מכירות המוכרים כול דבר אפשרי מכלי שולחן חד פעמיים דרך נדל"ן עובר למכירה של מוצרים טכנולוגיים ואחרים (למרות שלמכירות בתחום התמקצעות: טכנולוגיה, פארם וכול תחום  טכנולוגי אחר דרושה הכשרה אקדמאית)  וכאן איש המכירות מופיע תוך שילוב של איש מכירות ובוגר תואר בתחום ההתמחות.

 לדעתי, בעולם העכשווי החשיבות להעסיק איש מכירות עולה על כול צורך בתחום השיווק, המכירות והפרסום שידענו מ-בעבר. הצורך בקשר האישי והרגשי בין אנשי מכירות ללקוחות הוא צורך מובן וחד משמעי ולפעמים על חשבון פרסום המוני.

 התחום השני המוביל היום את ברירת המחדל התעסוקתי והעצמאי הוא תחום "המטפלים ההוליסטים" מטפלים ברפואה סינית, בשיאצו, במסג, בהילינג בטיפול כזה ובטיפול אחר, בוגרים אשר נפלטו מבתי החרושת של הלימודים "אינסטנט" של מטפלים הותירו שוק רווי ומלא שאין בו חדשנות בין מטפל למטפל אלה רק אישיותו ומקצועיותו של המטפל וכיצד הוא משווק את עצמו. שוק רווי אמרנו אבל גם ביקוש הולך וגובר לתחום טיפול זה. ומי שמקצועי או יודע לשווק ולמכור את שירותיו נכון יכול להצליח ולהתקיים בכבוד ממקצוע זה.

 התחום השלישי שעליו רציתי לדבר הוא תחום הייעוץ, תחום זה היה קיים דורות ויובלות בשנים, כולנו זוכרים את הסיפורים התנכיים, את האימפריות ששלטו בעולם, אשר לכול שליט או וזיר היה יועץ כזה או אחר, תחום זה המשיך והתגלגל במהלך השנים ומצא את מקומו בכול תחום אפשרי הן בממשלים הן בארגונים וחברות גדולות וגם בעסקים כאלה ואחרים.

 הפריצה הגדולה בתחום, התחילה עת הפך הנושא לתוכנית ראליטי בטלוויזיה אשר משם הסיפורים הלכו ותפחו ומגוון של בתי ספר, קורסים, ספרים, התחילו לשפוך החוצה יועצים, מיועצים שונים אשר הפכו לברירת המחדל לעיסוקם ולרצון להתפרנס מיכולתם. אך כמו בכול דבר, לא כול אחד יכול להיות יועץ לאחר ובפרט שלעולם לא חווה על בשרו את מה שחווה זה שזקוק ליעוץ ולליווי. הזילות גם בתחום זה ובפרט לאותם אנשים אשר פשוט נשפכו מהקורסים אינסטנט כול 3 חודשים הפכו עוד "סקטור" לחממה של שרלטנים אשר עבודתם גזורה מהספרות, מהקורס המזורז ומהנוסחאות המשעממות "כביכול" אלה שיתרמו להצלחת עסקו או תעסוקתו של דורש הייעוץ והליווי.

 יותר מזה, יש אנשי מקצוע כלכלנים או רואי חשבון שההתעסקות שלהם בבוכהלטריה החשבונאית נמאסה עליהם, ואז החליטו לשמש כיועצים עסקיים. מכאן ועד לייעוץ עסקי הדרך כול כך ארוכה שהרי מקצועות אלה יכולים לטפל במספרים קיימים, איך לרשום אותם בדוחות האקסל, איך "אולי" להשיג עוד מימון מהבנק או מקר סיוע ממשלתית, אך לעולם אין להם את הניסיון המעשי בניהול ויצירת מספרים חדשים לחברה או לעסק מספרים אשר רק הם יכריעו את קיומו של העסק לחסד או שבט.

 כתבתי כאן על שלוש מקצועות מיני רבים המהווים ברירת מחדל לאנשים מסוימים.

אני יודע כי עדיין יש עוד מקצועות כאלה בתחום העיסוק הישראלי, אך אני מאמין שהיום יותר אנשים מבינים שבכדי להיות עוסק או נותן שירות טוב צריך שמעבר להשכלה כזאת או אחרת יהיה ניסיון, יצירתיות, מחשבה שונה ולא מונוטונית, יכולת מנהיגות והובלה. תכונות אלה לא נרכשות באף אחת מבתי הספר או הפקולטות שהזכרתי. תכונות אלה הם אינדיבידואליות לכול אדם בפני עצמו.   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן