זה או שאתה מקבל ייעוץ עסקי או לא

זה או שאתה מקבל ייעוץ עסקי או שאתה לא!

למי מיועד ייעוץ עסקי? 

למעשה עקב האקלים הכלכלי והעסקי הקיים היום בישראל בו משתנים דברים מהיום למחר וזאת כאשר העסק או החברה דורשים טיפול אינטנסיבי במערך התפעולי של העסק או  החברה, ייעוץ עסקי משלים את הצד העסקי של החברה בתחומים הבאים:

א.         הסתכלות מבחוץ על התהליכים המתקיימים בפועל .(מה שרואים מבחוץ לא רואים מבפנים)

ב.         הסקת מסקנות לתפעול יותר יעיל ועכשווי תוך חסכון משמעותי בהוצאות.

ג.          המלצות בתחום הנהלת החשבונות.

ד.         מבנה המימון של העסק/חברה על מנת להשאיר הון עצמי עודף למסלול העבודה השוטפת

ה.         המלצות בתחום השיווק האנושי והדיגיטלי.

ו.          שינויי אסטרטגיה ומהלכים טקטיים להגדלת המחזור והרווחיות.

ז           תמיכה למנהל העסק/חברה בתחום של שיחה והתייעצות בגובה העניים.

היועץ העסקי צריך להביא אתו למהלך ניסיון אדיר בתחום הניהול והעסקים (פחות בתחום החשבונאי גרידא ויותר בתחום המעשי עף על פי שהוא חייב לשחות במערכת החשבונאית של העסק ותוצאותיה תוך כדי חיבור פרמטרים חשבונאים נוספים להשלמה של איזון העסק והזנקתו קדימה.

אני אישית לא מאמין ב"זבנג" וגמרנו הווה אומר להעניק עצות לבעלים וללכת הביתה אלה בליווי התהליכים צעד אחר צעד ביחד עם הבעלים, מהלך כזה יביא לניצחון על הבלתי אפשרי היום בעולם העסקי בפרט השינויים המתחוללים בו חדשות לבקרים בהם נמחקים קטגוריות וקטגוריות חדשות עולות למעלה. חוסר היציבות הזאת והחוסר מוכנות של מרבית העסקים מושך את העסק למטה.

למי ייעוץ עסקי לא מתאים

כן, יש אנשי עסקים שייעוץ לא מתאים להם וחבל שיבזבזו כסף על שכירת יועץ וכסף זה יירד לטמיון כתוצאה מהתנהלות בעל העסק:

אז למי זה לא מתאים?

  1. לאנשים שמאמינים רק בכוחם ולא מסוגלים לקבל תכתיבים או יישום המלצות ע"י יועץ. בנושא זה אני רוצה להרחיב: כי חברות גדולות מנוהלות בצוות: מנכ"ל, סמנכ"ל סמנכ"ל כספים, סמנכ"ל שיווק והחלטות מתקבלות יחד עם בעל העסק או המנכ"ל, יש חברות שמעליהם יש דירקטוריון "מועצת מנהלים" שגם היא מורידה תכתיבים להנהלת החברה. זה ניהול נכון, ניהול של צוות שכל אחד יודע את תחום התמחותו. אם נחזור לעסק הקטן אזי שבעל העסק או החברה הם אלה שמקבלים את ההחלטות לפעמים כאשר הם נעזרים ברואה החשבון שלהם או עובדיהם או חברים כאשר התרומה של אלה האחרונים להחלטה אינה מקצועית ולא יכולה להבטיח דבר בתחום העשייה, המקצועניות, והדרך בה צריך להוביל את העסק.
  2. בעלי עסקים האומרים את המשפט הבא "למה אני צריך ייעוץ עסקי הרי אני מכיר את העסק שלי הכי טוב ומי הוא (היועץ) שיוכל להיכנס בנעלי" וזאת טעות בסיסית, היועץ לא נכנס בנעלי בעל העסק אלה עומד לציידו של בעל העסק בנעליו המקצועיות של מלווה עסקים.
  3. בעלי עסקים שמאד רוצים את העזרה אבל מסקנות היועץ נשארות בגדר מסקנות בלבד והפעולות ממשיכות להתנהל כפי שהיו.
  4. בעלי עסקים שההחלטות משתנות אצלם חדשות לבקרים, הציפיה מיועץ עסקי שכבר בחודש הראשון הכול יתהפך והעסק יהפוך לפירמה "קוקה קולה" ועל סמך ימים הם מתייאשים (מקרים אלה קורים בעיקר בעסקים אם בעיות עכשוויות הרוצים לראות תוצאות כאן ועכשיו.
  5. אנשי עסקים שחושבים שתשלום ליועץ הינה הוצאה במקום להבין שעקב פעולתו של היועץ בעסק מהווה הכנסה ולא הוצאה עקב המהלכים המקצועיים והראייה החוץ עסקית שיוביל.

לסיכום

עין עוררים שתמיכה ועזרה בייעוץ עסקי תביא חיים יותר קלים בתהליכי הניהול הנכון של העסק, אין ספק בכלל שהיום לנהל עסק צריך להיות "מטאור" וזה דומה לאותו משטח משחקים של ילדים המחזיקים פטיש שצריך להלום בו כל עת שהבובה יוצאת מחור המשטח, כך בדיוק קורה היום בעסקים רבים כל הזמן צריך לפתור בעיות ניהוליות תפעוליות דבר המונע מחברה או עסק לנהל את עסקיהם בתכנון מוקדם ואם ארסנל של פתרונות. עסקים זה לא קזינו בכלל לא..

 

קראו: האם אתם נעזרים בסטטיסטיקות לניהול העסק

D09_002_83836558

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן