התנהלות בזמן גזרות כלכליות קשות

התנהלות בזמן גזרות כלכליות קשות

יועץ עסקי בתל אביב, יועץ עסקי אזור המרכז, יועץ עסקי אזור הדרום, יועץ עסקי אזור הצפון

המיתון בישראל עוד לא הרים ראש (זה עדיין לא אבטלה) אבל הגזרות הקשות באות אלינו מהעולם. שם זה מתחיל וזה מה שיגרור אותנו לתוכו עמוק יותר.

צריך להפסיק להאמין לפרשנות בעיתון, ברדיו, בטלוויזיה. או להאמין לכול הנתונים הסטטיסטיים לגבי מיתון האטה וכ"ד.. נתונים סטטיסטיים לא באמת מציגים את התמונה הנכונה. גם הנושא של כן מלחמה לא מלחמה אני לא יודע עם צריך להדאיג אותנו הסמנטיקה שהתקשורת משתמשת בנושא הזה כי הרי ידוע כבר שהמלחמה היא קודם כול בתקשורת, בפסיכולוגיה התקשורת משם ועד האמת בפועל המרחק הוא רב.

אז אם נחזור לנתונים שמשפיעים כרגע על המיתון העולמי נעבור קודם בארצות הברית של אמריקה, ונגלה כי הקונגרס מזהיר את הממשל כי ארצות הברית ניצבת בפני סכנת מיתון חוזר. וזאת לפי חישובים שערך ה-CBO שזב משרד התקציבים העל מפלגתי בקונגרס האמריקאי, זה משהו כמו מחלקת התחקיר והסטטיסטיקה שיש לכנסת הישראלית בעבור חברי הכנסת הדורשים לדעת נתונים ותחזיות.

למעשה חוות הדעת אומרת כי עם הקונגרס לא ינקוט פעולה עד ה-1 בינואר 2013 המועד שבו תיכנס לתוקף שורת ביטולי הקלות מס וקיצוצי הוצאה תקציבית בהיקף של 641 מיליארד דולר המשק האמריקאי יקלע לקשיים בנסיגה של .05% בתמ"ג ושיעור האבטלה יעלה ל9.1% שזה עוד 2 מיליון איש מובטלים בארצות הברית.

מכאן נעבור למדינה המתפתחת ביותר בעולם וזו שהביאה לשינוי קיצוני בכלכלות העולם עקב הצפה של תוצרתה בכול העולם במחירים אשר לא מאפשרים ליצור המערבי להתחרות בו היא כלכלת סין. ושם מראים התוצאות העסקיות האטה דרמתית. רק השבוע הזרימה הממשלה לשוק למעלה מ-45 מיליארד דולר לחיזוק ויציבות הכלכלה. כול זאת קורה שיצוא הסחורות מסין החוצה יורד ואילו המלאים שנותרים בידי המגזר היצרני הולכים ותופחים מה שהצריך הזרמה שבועית כול כך גדולה לבנקאות הסינית דבר שמסכן בהרבה את הלימות ההון של הבנקאות בסין.

קוסמטיקה, קוסמטיקה, ועוד פעם קוסמטיקה. כך מתנהלות כלכלות העולם, משיכה מפה כיסוי לכאן והכלכלה הופכת להיות מעגל גדול אחד.

מה יהיה כאן בישראל? אומנם כול הרעש והצלצולים של התקשורת בנושא היא בכדי להשיג ריטינג ומדגישים את אותו כלכלן שהלך להיות קופאי בסופר. זה טוב זה מוכר עיתונים וזה כותרת נהדרת למהדורה של 8 בערב אבל האמת לדעתי תהיה הרבה יותר מרה מכותרת זו. היום עוד יש משרות, ואנשים רוצים ליהנות מתקופת האבטלה בכדי למלא מצברים, אבל לטווח הארוך הקטסטרופה היא פשוט בלתי נמנעת.

דורון עמית יועץ עסקי

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן