התיחסות הממשלה לעסקים קטנים

התיחסות הממשלה לעסקים קטנים

 עסקים קטנים, יועץ עסקי לעסקים קטנים

כמעט אף ממשלה בישראל לא שמה את נושא העסקים הקטנים והבינוניים בראש מעיינה

הסיבה, כי עסקים קטנים ובינוניים, הם מפוזרים, ובעליהם אנשים עלומים, לא מפורסמים, לא כאלה שמצטלמים טוב,

וזה לא מעניין שהעסקים הקטנים והבינוניים בישראל מהווים 99% מכלל העסקים במדינה ותורמים למעלה מ-50% מהתוצר המקומי הגולמי, ויותר מזה מספקים עבודה ל-למעלה מ50% מהמועסקים בארץ ישראל. אבל למרות כול זאת מאחר ואינו מאוגד קולו בכלל לא נשמע וההתייחסות אליו למרות גודלו ותרומתו היא אפסית מבחינת ממשלת ישראל.  

אז נכון שכרגע משרד המסחר והתעשייה הפך את מטי לרשות תמיכה לעסקים קטנים, ונכון שפוליטיקאים מכריזים כמה חשוב לטפח יזמות חדשה ועסקים קטנים, אבל תאכלס כולם מדברים ואף אחד לא עושה.

קחו לדוגמא את הטיקונים, רמי לוי, נוחי דנקנר, תשובה רמי שביט, חברות ההייטק המנפיקות או נמכרות במיליארדים, האקזיט של החברות, בתי ההשקעות הגדולים או לדוגמא את אנשי התעשייה המלווים מדי פעם בפעם את ראש הממשלה במסעותיו אל מעבר לים. הם ורק הם מעניינים את השרים, והשרים מעניינים את התקשורת וכזה הוא המעגל אליו נשפכים כספים ותשומת לב.

בוועידת העסקים המתקיימת השנה 2012 העלה מנכ"ל בנק הפועלים על נס את הצורך של המשק הישראלי להתייחס אל העסקים הקטנים והבינוניים, הוא התייחס לעניין ש עסקים קטנים הם הגורם ליציאת העולם מהמשבר הכלכלי אליו נקלע וזאת למרות שמתחילת המשבר הכלכלי ב-2008 לא נעשה דבר לטובת העסקים הקטנים והבינוניים.

ומה קורה בעולם הנאור בעניין? בארצות הברית חתם הנשיא על 18% הפחתת מיסים לעסקים הקטנים והבינוניים, הוא ייסד שתי קרנות חדשות להלוואות לעסקים קטנים, והעביר חוק שהעמיד 1.5 מיליארד דולר לעסקים ויצרנים קטנים. כתוצאה מצעדיו עסקים קטנים נמצאים היום בארצות הברית בחזית ההתאוששות הכלכלית בארצו. בנוסף אירופה הכירה בזה כי עסקים קטנים ובינוניים הם מנוע מרכזי ליצירת מקומות עבודה לצמיחה כלכלית ולכידות חברתית ובשנים האחרונות הם מהווים 81% מכלל יצירת התעסוקה באיחוד האירופי.

ברור הוא שגם הממשלה הקרובה תתייחס לעסקים קטנים ובינוניים לגורם לא משפיע ואנשי הממשל והאוצר ימשיכו לחבק את התאגידים הגדולים על חשבון העסקים הקטנים מבלי להטמיע את העובדה שפיתוח הפעילות העסקית של עסקים קטנים ובינוניים זה הצעד הנכון בדרך ליצירת מקומות עבודה נוספים שיפחיתו את האבטלה ויביאו להגברת הפריון.

בחזקת אם אין אני לי מי לי אני מציע לעסקים קטנים ובינוניים לעשות הכול בעזרת יועץ מתאים לצמיחתם.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן