התיחסות הממשלה לעסקים קטנים

התיחסות הממשלה לעסקים קטנים

 עסקים קטנים, יועץ עסקי לעסקים קטנים

כמעט אף ממשלה בישראל לא שמה את נושא העסקים הקטנים והבינוניים בראש מעיינה

הסיבה, כי עסקים קטנים ובינוניים, הם מפוזרים, ובעליהם אנשים עלומים, לא מפורסמים, לא כאלה שמצטלמים טוב,

וזה לא מעניין שהעסקים הקטנים והבינוניים בישראל מהווים 99% מכלל העסקים במדינה ותורמים למעלה מ-50% מהתוצר המקומי הגולמי, ויותר מזה מספקים עבודה ל-למעלה מ50% מהמועסקים בארץ ישראל. אבל למרות כול זאת מאחר ואינו מאוגד קולו בכלל לא נשמע וההתייחסות אליו למרות גודלו ותרומתו היא אפסית מבחינת ממשלת ישראל.  

אז נכון שכרגע משרד המסחר והתעשייה הפך את מטי לרשות תמיכה לעסקים קטנים, ונכון שפוליטיקאים מכריזים כמה חשוב לטפח יזמות חדשה ועסקים קטנים, אבל תאכלס כולם מדברים ואף אחד לא עושה.

קחו לדוגמא את הטיקונים, רמי לוי, נוחי דנקנר, תשובה רמי שביט, חברות ההייטק המנפיקות או נמכרות במיליארדים, האקזיט של החברות, בתי ההשקעות הגדולים או לדוגמא את אנשי התעשייה המלווים מדי פעם בפעם את ראש הממשלה במסעותיו אל מעבר לים. הם ורק הם מעניינים את השרים, והשרים מעניינים את התקשורת וכזה הוא המעגל אליו נשפכים כספים ותשומת לב.

בוועידת העסקים המתקיימת השנה 2012 העלה מנכ"ל בנק הפועלים על נס את הצורך של המשק הישראלי להתייחס אל העסקים הקטנים והבינוניים, הוא התייחס לעניין ש עסקים קטנים הם הגורם ליציאת העולם מהמשבר הכלכלי אליו נקלע וזאת למרות שמתחילת המשבר הכלכלי ב-2008 לא נעשה דבר לטובת העסקים הקטנים והבינוניים.

ומה קורה בעולם הנאור בעניין? בארצות הברית חתם הנשיא על 18% הפחתת מיסים לעסקים הקטנים והבינוניים, הוא ייסד שתי קרנות חדשות להלוואות לעסקים קטנים, והעביר חוק שהעמיד 1.5 מיליארד דולר לעסקים ויצרנים קטנים. כתוצאה מצעדיו עסקים קטנים נמצאים היום בארצות הברית בחזית ההתאוששות הכלכלית בארצו. בנוסף אירופה הכירה בזה כי עסקים קטנים ובינוניים הם מנוע מרכזי ליצירת מקומות עבודה לצמיחה כלכלית ולכידות חברתית ובשנים האחרונות הם מהווים 81% מכלל יצירת התעסוקה באיחוד האירופי.

ברור הוא שגם הממשלה הקרובה תתייחס לעסקים קטנים ובינוניים לגורם לא משפיע ואנשי הממשל והאוצר ימשיכו לחבק את התאגידים הגדולים על חשבון העסקים הקטנים מבלי להטמיע את העובדה שפיתוח הפעילות העסקית של עסקים קטנים ובינוניים זה הצעד הנכון בדרך ליצירת מקומות עבודה נוספים שיפחיתו את האבטלה ויביאו להגברת הפריון.

בחזקת אם אין אני לי מי לי אני מציע לעסקים קטנים ובינוניים לעשות הכול בעזרת יועץ מתאים לצמיחתם.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן