השרלטנים חוגגים, ואנו משלמים, הכיצד?

השרלטנים חוגגים, ואנו משלמים, הכיצד?

האם הלחץ, שיטות השיווק, הפסיכולוגיה ההפוכה, משכנעים אותנו לבצע מהלך.

האם באמת ניתן בצורה לחצנית שכזאת לקבל החלטות.

האם כול ה-NEWSLATER  שאנו מקבלים למייל אכן מניעים אותנו לפעולה?

 האמת שזה די מעניין ובכדי להמחיש לכם במה דברים אמורים אני יעשה "קופי פייסט"  על אחד מהמילים שנשלחים אלי בקביעות בנושא של קורס עסקי, אימון עסקי, הרצאת אינסטנט איך להיות איש עסקים, ולאחר שתקראו את המייל אצביע על כמה נקודות הנובעות מניסוחו.

"הי,

הנה מה שאמרה עדה, אחת המצטרפות החדשות לתכנית: "אני כותבת הרבה, יש לי בלוג, ואני מפרסמת מאמרים, ואני מרגישה שזה מאד חסר לי, ידע בכתיבה. במקום להתלבט כל הזמן, ולחשוב ולתקן ולמחוק, כך אני אדע את הבסיס ואיתן אני אכתוב כל דבר. על יואבי שמעתי מזמן וכל פעם הוא נתן טיפים מעניינים שמאד עזרו לי, ואמרתי שבמקום כל פעם טיפ, אני אעשה את הקורס הזה מהתחלה ועד הסוף" אני יודע, שלחתי הרבה תזכורות, אבל זה רק בגלל שמהניסיון שלי, גם אלה שרוצים להירשם לפעמים מחכים, ואז קורה שמפספסים את ההרשמה, ומתאכזבים…אז מבטיח שזו הקריאה האחרונה בהחלט :)בעוד 3 שעות נסגרת ההרשמה לתוכנית, "האות להגדלת מכירות" רוצה הרבה יותר לקוחות? עכשיו זה כבר ממש בידיים שלך! להצטרפות דרך האתר המאובטח"

עד כאן המייל שהתקבל.

למעשה המייל הזה עושה מניפולציה, הפחדה, תחושה של פספוס, מנסה בכול כוחו להניע לפעולה, ועוד מצהיר בסוף "היזהרו" "אני מבטיח שזו הקריאה האחרונה להירשם דרך האתר המאובטח"

 יש כאן לדעתי, שרלטנות, שמביאה אנשים לחשוב כי זה הקורס שהם צריכים, זה הקורס שיפתור את בעיותיהם, זה הקורס הממצא בתחום, ובסיום הקורס כול בוגר שלו ייצא ככתב עיתונות או קופירייטינג מומחה.(הקריאה לקורס הזה עוסקת בכתיבה שיווקית) ואני שואל: האם זו הדרך הנכונה "לעבוד" על אנשים, לספר לאנשים סיפורים, להבטיח הבטחות, כול זאת רק על מנת שישלפו כרטיס אשראי וישלמו באתר המאובטח.

כמקצוען, אני יכול להצהיר שזה "חרטה ברטה" אין דבר כזה קורס מזורז, שיטה זאת מני רבות אשר אנו מקבלים למייל שלנו מדי יום ביומו שוב מוכיחה לכול איש ואישה כי המוח היהודי לא מפסיק לייצר לנו אשליות ולמכור לנו חלומות שלא יכולים להתגשם אבל בינתיים שלפנו את כרטיס האשראי ושילמנו באתר המאובטח.

 בכדי להיות מקצוענים אנשים לומדים שנים, ומתמחים עוד מספר שנים, קורסים והרצאות בזק זה עבור כאלה שמחפשים את הרגיעה הזמנית, וההתפעלות מאותו שרלטן נואם שכול מטרתו לעשות כסף וכסף קל. עדיף לרכוש ספר בתחום, לקרוא אותו לבד, לנהל רישום לגביו ולהטמיע כך יותר שיטות מהלכים ותהליכים.

שרלטנים יכולים להפליג בתחכומים שלהם עד אין סוף בגלל קהל מאמינים, אך זה הכול, הקהל המאמין הוא זה שיוצר ומייצר את כוחו של השרלטן, השרלטן נבנה על כספיו והשתתפותו של "הפראייר" התורן, וכפי שנאמר "הפרירים לא מתים הם רק מתחלפים"

 כך שאתם מקבלים מייל "טורבו" המשתמש בכול המילים המדליקות את המוח האנושי, פשוט התעלמו, ואם באמת אתם רוצים הכשרה בנושא מסוים, לכו למומחים. ולא לשרלטנים.

קראו עוד על שיווק

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן