הקשר בין העסק למס הכנסה עובר דרך רואה החשבון

הקשר בין העסק למס הכנסה עובר דרך רואה החשבון

רואה חשבון, יועץ מס, למה בעל עסק צריך רואה חשבון, יועץ מס. עוסק מורשה, צריך רואה חשבון, או , יועץ מס?

 האם יועץ המס שלנו או רואה החשבון שלנו אמור לתת לנו ייעוץ עסקי, כיצד לנהל את העסק, עם איזה בנק לעבוד, מתי עדיף לנו להירשם כחברה, מה היתרונות, החסרונות, ובכלל האם רואי החשבון, או, יועצי המס הם חלק ניהולי אינטגרלי מהעסק?

ומכאן השאלה הגדולה, אבל המענה ה-מאד סביר, הגדרתו של יועץ מס או רואה חשבון זה לנהל את הספרים של העסק אם זו חברה או עוסק פרטי בדרך הנכונה ביותר ולהגיש אותם לשלטונות המס. בדיוק כמו עורך דין אשר מייצג את הלקוח שלו בבית המשפט או בפשרה.

 רבים הם הפעמים שבו נתקלתי בלקוחות שהחשש שלהם ממס הכנסה מביא את יועץ המס או רואה החשבון שלהם לאליל או מלך אשר רק הוא ורק הוא יוציא אותם מהציפורניים החדות של מס ההכנסה. האחד אומר: יועץ המס שלי הוא תותח. השני אומר רואה החשבון שלי עבד במס הכנסה, השלישי אומר הוא הוציא את החבר שלי עם קנס נמוך יותר, הרביעי אומר "שאני יסתכסך אם מס הכנסה" ואני שואל, למה צריך להסתכסך עם מס הכנסה, מה הפחד הזה ממס הכנסה, מה יושבים שם אוכלי אדם, ומה יכול לעשות זה שעבד במס הכנסה. הוא עבד בתל אביב, פרש. והתיק שלך בכלל מתנהל בבאר שבע!  לרמה כזאת של פחד חיל ורעדה מגיעים עשרות אלפי בעלי עסקים שדברי רואה החשבון שלהם שהוא רואה החשבון של המשפחה, או של החבר, או של החבר של האח הם נר לרגלם גם בהיבטים של ניהול העסק או יותר נכון חוסר ההתערבות שלהם בניהול העסק ובצדק, יועץ מס ורואה חשבון לא יודעים ניהול, הם למדו חשבונאות….  

 יש עסקים שמגיעים לסף פשיטת רגל והם משלמים מקדמות, מס הכנסה גבוהים, תשלומים לביטוח הלאומי היסטריים, העסק שלהם מפסיד ונחנק תזרימית והם ממשיכים לשלם הכול כאילו לא קרה כלום! ורואה החשבון או יועץ המס מקבל את הניירת חודש בחודשו ומחכה לערוך את המאזן השנתי לסמן V  והעסק ובעלי העסק עדיין בטוחים כי הם פועלים נכון, כי אין מי שיגיד להם אחרת…

לא, אין לי מילה להגיד נגד רואי חשבון או יועצי מס, הם בסך הכול עושים את עבודתם נאמנה, רק הם לא מסבירים מספיק ללקוח כי ניהול עסק וראיית חשבון זה שני דברים שונים בתכלית. 

עשו לכם מנהג קבוע, התייעצו אם יועץ עסקי, או קבלו ייעוץ עסקי, או, אימון עסקי בכדי שהעסק שלכם יובל להצלחה ולא לכשלון.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן