הקשר בין העסק למס הכנסה עובר דרך רואה החשבון

הקשר בין העסק למס הכנסה עובר דרך רואה החשבון

רואה חשבון, יועץ מס, למה בעל עסק צריך רואה חשבון, יועץ מס. עוסק מורשה, צריך רואה חשבון, או , יועץ מס?

 האם יועץ המס שלנו או רואה החשבון שלנו אמור לתת לנו ייעוץ עסקי, כיצד לנהל את העסק, עם איזה בנק לעבוד, מתי עדיף לנו להירשם כחברה, מה היתרונות, החסרונות, ובכלל האם רואי החשבון, או, יועצי המס הם חלק ניהולי אינטגרלי מהעסק?

ומכאן השאלה הגדולה, אבל המענה ה-מאד סביר, הגדרתו של יועץ מס או רואה חשבון זה לנהל את הספרים של העסק אם זו חברה או עוסק פרטי בדרך הנכונה ביותר ולהגיש אותם לשלטונות המס. בדיוק כמו עורך דין אשר מייצג את הלקוח שלו בבית המשפט או בפשרה.

 רבים הם הפעמים שבו נתקלתי בלקוחות שהחשש שלהם ממס הכנסה מביא את יועץ המס או רואה החשבון שלהם לאליל או מלך אשר רק הוא ורק הוא יוציא אותם מהציפורניים החדות של מס ההכנסה. האחד אומר: יועץ המס שלי הוא תותח. השני אומר רואה החשבון שלי עבד במס הכנסה, השלישי אומר הוא הוציא את החבר שלי עם קנס נמוך יותר, הרביעי אומר "שאני יסתכסך אם מס הכנסה" ואני שואל, למה צריך להסתכסך עם מס הכנסה, מה הפחד הזה ממס הכנסה, מה יושבים שם אוכלי אדם, ומה יכול לעשות זה שעבד במס הכנסה. הוא עבד בתל אביב, פרש. והתיק שלך בכלל מתנהל בבאר שבע!  לרמה כזאת של פחד חיל ורעדה מגיעים עשרות אלפי בעלי עסקים שדברי רואה החשבון שלהם שהוא רואה החשבון של המשפחה, או של החבר, או של החבר של האח הם נר לרגלם גם בהיבטים של ניהול העסק או יותר נכון חוסר ההתערבות שלהם בניהול העסק ובצדק, יועץ מס ורואה חשבון לא יודעים ניהול, הם למדו חשבונאות….  

 יש עסקים שמגיעים לסף פשיטת רגל והם משלמים מקדמות, מס הכנסה גבוהים, תשלומים לביטוח הלאומי היסטריים, העסק שלהם מפסיד ונחנק תזרימית והם ממשיכים לשלם הכול כאילו לא קרה כלום! ורואה החשבון או יועץ המס מקבל את הניירת חודש בחודשו ומחכה לערוך את המאזן השנתי לסמן V  והעסק ובעלי העסק עדיין בטוחים כי הם פועלים נכון, כי אין מי שיגיד להם אחרת…

לא, אין לי מילה להגיד נגד רואי חשבון או יועצי מס, הם בסך הכול עושים את עבודתם נאמנה, רק הם לא מסבירים מספיק ללקוח כי ניהול עסק וראיית חשבון זה שני דברים שונים בתכלית. 

עשו לכם מנהג קבוע, התייעצו אם יועץ עסקי, או קבלו ייעוץ עסקי, או, אימון עסקי בכדי שהעסק שלכם יובל להצלחה ולא לכשלון.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן