הקפיטליזם חונק את העסקים בישראל

הקפיטליזם חונק את העסקים בישראל

 התעשייה שלנו ממשיכה לאכול כאפות

בגלל ההסכמים שקברניטי המדינה חותמים עם עמיתיהם בעולם, עסקים בישראל ימשיכו ויקרסו.

נכון הסכמים בינלאומיים חיוניים מאד לישראל בתחום היצוא וסחר מטבע החוץ, אבל אל לנו לשכוח שאנו מדינה לא כשאר הארצות שגבולות פתוחים אין לה, ויכולת המסחר והייצוא שלה די מוגבל לסקטורים ייעודיים כמו הפוספטים, המחצבים הפארם, הביטו טק וההייטק. וזהו. כול השאר קטן.

מדינת ישראל היא מדינה עצמאית והאפשרויות העסקיות המסחריות העומדים לתעשייה שלה ולמסחר מוגבלות, מוגבלות עד מאד.

וכך המסחר בישראל תחרותי מאין כמוהו, פתיחת הייבוא הינה הרס לסוחריה ויצרניה, מצד אחד מלמדים אותנו לקנות מוצרים ישראלים שמין הסתם מחירם יקר פי מספר מונים ממוצרי יבוא ומצד שני פותחים את ענפי הייבוא לכול דכפין. (הווה אומר דלת מסתובבת)

הנה אנו נחשפים עכשיו להסרת המכסים בתעשיית הריהוט אשר תכניס לישראל עוד מוצרים או מותגים דוגמת איקה אבל הפעם זה לא יהיה מותג אירופאי אלה מותג סיני שימכור את מרכולתו בשקל וחצי.

10000 איש ואישה מועסקים היום בענף הריהוט, וסכנה ממשית הולכת ורובצת על תעסוקתם. המטרה כמו במשטר קפיטליסטי זה להוריד את מחירי השוק לצרכן הסופי אך מטרה זו אינה יכולה לעמוד לפרנסי המדינה וזה בגלל הבדידות בו נמצאת מדינת ישראל אשר סוחריה לא יכולים לפתח שוק חיצוני למוצריהם.

האם מדינה צריכה לראות רק הורדה ותחרות של מוצרים, האם מדינה לא צריכה להתחשב במצב הסביבתי שלה, בגבולות הייצור והמסחר שבה ובכול זאת לפתוח לתחרות כול דבר. מדוע? בגלל שאנו רוצים להיות כמו המערב, מדוע מכיוון שזה הדבר הכי נוח לעשות, מדוע מכיון שהמדינה תשלם לכול המפוטרים דמי אבטלה ושכרה יצא בהפסדה תוך רמיסת כבוד האדם או יותר נכון כבור העובד ופרנסתו.

האם בשם הקפיטליזם, הכול אחיד, מה שטוב לשם גם טוב לכאן.

מדוע שמדובר בביטחון קברניטי ישראל יודעים להדגיש את המצב המיוחד בו נמצאת המדינה, אך שמדובר במסחר ותעסוקה אנו מתנהגים בקפיטליסטיות יותר קפיטליסטית מארצות הברית של אמריקה.

בעוד מדינות אירופאיות הולכות וסוגרות על היבוא לארצם במטרה לשמור על השוק המקומי למקומיים ישראל עושה בדיוק את המהלך ההפוך ועוד בוכה על אחוז העניים בארצה. מי קובע לעזאזל את המדיניות הזאת. בעלי אינטרסים. מי?

צר לי כי צריך אני לכתוב דברים אלה, אבל המשילות בישראל חייבת להתחלף, אנשים צעירים חסרי אינטרסנטים וקשרי משפחות יהיו נחלת השולטים במדינת ישראל כדוגמת נפתלי בנט מהבית היהודי ללא כול קשר להשקפותיו הפוליטיות. יש הרבה מאד חברה צעירים שחייבים לקחת את השלטון בישראל, מה אנו שונים מבריטניה הגדולה כאשר ראשי הממשלה אצלם נא בגילאי ה-40+

חייבים פעמון גדול מאד להעיר את קובעי המדיניות במדינה

לשאת נאומים יפים זה נפלא, צריך מעשים ולא נאומים.

מדינת ישראל חייבת לנהוג אחרת בתחום העסקי, מסחרי שלה למען סוחרי ויצרני ישראל והעובדים בה.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן