הפחד הטבעי לפתוח עסק

הפחד הטבעי לפתוח עסק

ישנם אנשים שמאד רוצים לעשות עסקים!

ישנם אנשים שמתגלגל להם בראש "ים" של רעיונות לעשות עסקים!

ישנם אנשים שאפילו רואים בדמיון שלהם את העסק שלהם עובד ומכניס תוצרת!

ישנם אנשים שמפחדים לנסות כי הם פוחדים מ: פתיחת תיק במס הכנסה, עזיבת מקום העבודה, פתיחת חשבון בנק ולקיחה של אשראי, השקעה בעסק, וחס וחלילה מה יקרה עם המיזם, העסק יקרוס.

הרבה פחדים יש לו ליזם הפוטנציאלי, הרבה פחדים שבגללם הוא פשוט לא מנסה, ואולי הוא מפספס, אולי הרעיון שלו כול כך טוב שהוא פשוט מחליט לגנוז.

אילו רק היה היזם יודע את רזי המקצוע, מקצוע, "איש העסקים" או מקצוע "בעל עסק" אילו רק היה יודע בטוחני כי למיזם שייצר היה אץ רץ.

פחדים וחששות זה רק במוח האדם, האדם הוא זה שמכניס לעצמו פחדים בצורה טבעית "כי הוא באמת לא יודע איך עושים זאת" ואין להאשים אותו. אך כפי שכתוב "מכול מלמדי השכלתי" יהיה ראוי שיזם שיש בראשו רעיון יזמי, יבדוק תחילה לא אם החבר או החברה, לא אם האב או האם, לא עם רואה החשבון או יועץ המס שעובד אם השכן. יהיה ראוי שיתייעץ עם יועץ עסקי, כזה שמכיר עסקים, כזה שיכול לקחת רעיון ולהגשים אותו ביחד עם היזם תוך הליכה בפיתולי שוחות הקרב הלוא הוא המלחמה הבלתי מוצהרת של עולם העשייה והעסקים בישראל. 

לעשות עסקים בישראל, לבלוט בתחום השיווק, לדעת כיצד לפרסם, להיות מעורה בכול שטחי המסחר בישראל, להכיר את קיצורי הדרך, להבין בפיננסים או במבנה, לדעת לתמחר, לדעת לסכן כמה שפחות, והכי חשוב לדעת להוביל. כן לא רק לדעת גם להיות עם ניסיון מעשי בכדי להוביל יזם להגשים את חלומו וגם שיעשה כסף מחלום זה. חלום לא מספיק, חלום עם עשייה בצידה זאת המטרה. 

כמי שנותן ייעוץ עסקי יזמתי בעצמי, ועברתי על בשרי ובשר משפחתי את ההצלחות, הכישלונות, העליות, המורדות, לימוד שיכול לחסוך מיזם צעיר או מבוגר זמן יקר, כסף רב, בטחון, והתקרבות להצלחה. 

גם ספורטאי בכול תחום דרוש לו מאמן וספורטאי טוב מאד או מצטיין דרוש לו אפילו מאמן אישי. כך שגם ליזם צעיר או יזם או יזמית בכלל מוטב שילוו ע"י מאמן עסקי שיקח אותם היישר אל מקום חפצם ומשם אפשר רק לעלות למעלה. 

מאמן טוב ליזם חכם מביא את המיזם שהתרגום החופשי שלו הוא הצלחה בעסקים.

ואם מדברים על יזמות: גם עורך דין צעיר, כלכלן שסיים את התואר, בוגר במדעי המחשבים או רואה חשבון שנכנס אל שוק העבודה יכולים בקלות לשכור מאמן שיוציא אותם משוק השכירים ויוביל אותם לעולם העצמאים בבטחה. 

חשבו טוב על הרצון שלכם להצליח בחיים ולקצר תהליכים 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן