הפחד הטבעי לפתוח עסק

הפחד הטבעי לפתוח עסק

ישנם אנשים שמאד רוצים לעשות עסקים!

ישנם אנשים שמתגלגל להם בראש "ים" של רעיונות לעשות עסקים!

ישנם אנשים שאפילו רואים בדמיון שלהם את העסק שלהם עובד ומכניס תוצרת!

ישנם אנשים שמפחדים לנסות כי הם פוחדים מ: פתיחת תיק במס הכנסה, עזיבת מקום העבודה, פתיחת חשבון בנק ולקיחה של אשראי, השקעה בעסק, וחס וחלילה מה יקרה עם המיזם, העסק יקרוס.

הרבה פחדים יש לו ליזם הפוטנציאלי, הרבה פחדים שבגללם הוא פשוט לא מנסה, ואולי הוא מפספס, אולי הרעיון שלו כול כך טוב שהוא פשוט מחליט לגנוז.

אילו רק היה היזם יודע את רזי המקצוע, מקצוע, "איש העסקים" או מקצוע "בעל עסק" אילו רק היה יודע בטוחני כי למיזם שייצר היה אץ רץ.

פחדים וחששות זה רק במוח האדם, האדם הוא זה שמכניס לעצמו פחדים בצורה טבעית "כי הוא באמת לא יודע איך עושים זאת" ואין להאשים אותו. אך כפי שכתוב "מכול מלמדי השכלתי" יהיה ראוי שיזם שיש בראשו רעיון יזמי, יבדוק תחילה לא אם החבר או החברה, לא אם האב או האם, לא עם רואה החשבון או יועץ המס שעובד אם השכן. יהיה ראוי שיתייעץ עם יועץ עסקי, כזה שמכיר עסקים, כזה שיכול לקחת רעיון ולהגשים אותו ביחד עם היזם תוך הליכה בפיתולי שוחות הקרב הלוא הוא המלחמה הבלתי מוצהרת של עולם העשייה והעסקים בישראל. 

לעשות עסקים בישראל, לבלוט בתחום השיווק, לדעת כיצד לפרסם, להיות מעורה בכול שטחי המסחר בישראל, להכיר את קיצורי הדרך, להבין בפיננסים או במבנה, לדעת לתמחר, לדעת לסכן כמה שפחות, והכי חשוב לדעת להוביל. כן לא רק לדעת גם להיות עם ניסיון מעשי בכדי להוביל יזם להגשים את חלומו וגם שיעשה כסף מחלום זה. חלום לא מספיק, חלום עם עשייה בצידה זאת המטרה. 

כמי שנותן ייעוץ עסקי יזמתי בעצמי, ועברתי על בשרי ובשר משפחתי את ההצלחות, הכישלונות, העליות, המורדות, לימוד שיכול לחסוך מיזם צעיר או מבוגר זמן יקר, כסף רב, בטחון, והתקרבות להצלחה. 

גם ספורטאי בכול תחום דרוש לו מאמן וספורטאי טוב מאד או מצטיין דרוש לו אפילו מאמן אישי. כך שגם ליזם צעיר או יזם או יזמית בכלל מוטב שילוו ע"י מאמן עסקי שיקח אותם היישר אל מקום חפצם ומשם אפשר רק לעלות למעלה. 

מאמן טוב ליזם חכם מביא את המיזם שהתרגום החופשי שלו הוא הצלחה בעסקים.

ואם מדברים על יזמות: גם עורך דין צעיר, כלכלן שסיים את התואר, בוגר במדעי המחשבים או רואה חשבון שנכנס אל שוק העבודה יכולים בקלות לשכור מאמן שיוציא אותם משוק השכירים ויוביל אותם לעולם העצמאים בבטחה. 

חשבו טוב על הרצון שלכם להצליח בחיים ולקצר תהליכים 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן