העסק שלך במקום ועולם העסקים רץ קדימה

העסק שלך במקום ועולם העסקים רץ קדימה

 

 

 

 

חשבתם אם מקום העבודה שלכם בטוח?

אם אתם בין עובדי 40 אלף העסקים שנסגרים כל שנה?

האם אתם בין אלה שעבדו בעסקים והקטגוריה של עבודתכם עברה חלפה לה מהעולם.

האם אתם בין אלה שעדיין חושבים כי מקום עבודה הוא דבר קבוע כמו שאמרו לנו פעם.

האם אתם באמת מאמינים שתגיעו לגיל פרישה.

האם אתם בטוחים כי הפרנסה שלכם מובטחת עד גיל 67

האמת שיש לי כל כך הרבה דוגמאות של שאלות המביאות למסקנה אחת ברורה ונהירה לכל אדם עובד שכיר או עצמאי שתקוע עם עסקו מבלי לשנות דבר אין בטחון כלכלי בשום צורה ודרך.

לא לעסקים פרטיים ולא לעובדים שכירים צעירים ומבוגרים כאחד.

העולם השתנה 

העולם שלנו משתנה לנגד ענינו כבר למעלה מעשוריים! מספיק זמן שכל אחד מאתנו יעשה חושבים עם עצמו ויבין לאן הכוון שהוא רוצה להגיע  (אלפי האנשים שלא עשו זאת בעשורים האחרונים מצאו את עצמם מפוטרים או מחליפים עבודות, עסקים אשר נשארו כפי שהיו בלי תכנון חשיבה קדימה התרסקו ומניין העסקים שנסגרו רק בשנת 2016 עבר את רף ה-40 אלף)

אנו נלחמים היום מול השוק הגלובלי, האוטומציה, השפע, המזרח, הריבוי והתחרות הבלתי מתפשרת בעיקר בהורדת המחירים.

הורדת מחירים 

השוק העסקי מתמודד ונלחם בתחרות בשיטה של הורדת מחירים, בכל סקטור ובכל ענף, עסקים לא הטמיעו או סיגלו לעצמם דרכי ניהול של החזקת המחיר שיכלכל גם את עלויות המוצר וגם את הוצאות התפעול של העסק "הם הורידו מחירים כי האחר הוריד מחיר" זה יכול להחזיק זמן קצר מאד ואז העסק קורס ועובדיו השכירים הולכים הביתה, או שעושים את הטעות הנוראה מכל "פותחים את אותם עסקים" ולו רק מהסיבה שהם מכירים את הקטגוריה" לא חשיבה כלכלית, ארגונית, שיווקית, וזאת בגלל שהם לא רוצים להשקיע בייעוץ חיצוני שילווה אותם בחשיבה לפתיחת העסק ואם עסק אז בדרך נכונה, מתקדמת, ובטוחה יותר. .

כל אחד צריך לדאוג ולחשוב על עצמו-עובדים שכירים

התובנה שמקום העבודה של השכירים היום הוא מקום בטוח ומוגן "חלפה" אין היום מקום עבודה "מוגן" גם במקומות העבודה הגדולים כמו נמלים, חברת חשמל, עובדי מדינה, בנקים, מקצצים ומפטרים מתחת לרדאר אלפי עובדים. רק בשנה האחרונה נסגרו 51 סניפי בנקים ופוטרו אלפי עובדים וזה במגזר הציבורי, עדיין לא דיברנו על העובדים בעסקים קטנים שהם 90% מכוח העבודה בישראל המפוטרים מיד עם צמצום בעסק או קריסתו, מה שמביא אותנו לתובנה כי כל עובד בכל גיל "חייב" אבל "חייב" לצאת רגע מהמעטפת ומחליפת השריון ולחשוב "שונה" אחרת, להגיד לעצמו "יש מצב שאני יישאר ללא פרנסה" מה למדתי, מה אני יודע לעשות, בוא נראה אם אני יכול לעשות מזה משהו שיבטיח את העתיד שלי בפיתול הדרך עד להגיע לגיל פנסיה ועכשיו גם לחשוב מה יהיה בפנסיה כי תוחלת החיים גדלה. וזה חייב להיעשות כאן ועכשיו וכל דחייה מהווה סכנה "כן סכנה" "ראו מה קורה היום ברשות השידור/התאגיד, ראו איך עובדים נלחמים על מקום עבודתם כי הם מבינים שבחוץ לא מחכים לכולם עם זרועות פתוחות, לעומתם ראו את אלה שעזבו את הרשות קודם, הפעילו חשיבה, יצאו מהקופסה, ועברו לעבוד במקומות אחרים או יזמו עשייה עצמית מתוך הסיסמא "הבנתי, הפנמתי עכשיו אני אדון לעצמי"

באתר עוד מאמרים בנושא העסקים

המלצה "ייעוץ עסקי" ייתן לכם כוון או יפרוט רעיון שיש לך.   

ומה צריך שיקרה בשוק העסקי 

המספר המטורף של 40 אלף עסקים בשנת 2016 רק מוכיח לנו שעסקים לא קראו את המפה נכון, הם המשיכו לעסוק במה שעסקו בלי לנסות לפתח, לעלות רעיון, לשנות, לחדש, לרגש, להמציא את העסק כל יום מחדש, לשלוט נכון בעסק ויותר נכון להגיד "לנהל אותו בזמן אמת".

כפי שציינתי קודם עסקים העדיפו להתמודד מול התחרות במחיר וכתוצאה מזה הלוו הלוואות, מהבנקים, מהמימון החוץ בנקאי, כרטיסי האשראי, הלוואות בערבות מדינה, וכך התגלגלו מבלי שיהיה להם "אופק" עסקי. הם עשו אותו דבר "כי זה הכי נוח לעשות" הם לא הטמיעו כפי שהיו צריכים להטמיע שרק התייעצות עם יועץ עסקי יוכל לפתוח להם דרכים חדשות ואחרות מתוך ראיית הנולד והעדיפו לשחק אותה ראש קטן "לא שמעתי" "לא ראיתי" "לא יודע" יותר קל לבוא לבנק ולקחת הלוואה. הלוואה פותרת הכול אבל מבחינת ההשוואה זה אקמול שפותר בעיה כאן ועכשיו. "מחר צריך כבר אקמול חדש"

המלצה: עסקים חפצי חיים ופעילות חדשים כישנים חייבים ייעוץ עסקי מקצועי להבטחת קיומו של העסק לאורך זמן. 

המאמר נכתב ע"י דורון עמית מומחה בייעוץ עסקי בשטח. לא אקסלים, לא טבלאות, לא תחזיות, ולא ב-7 או 8 נקודות וגם מספרים שאין להם אחיזה במציאות המתהפכת בין יום ללילה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן