העסק שלך במקום ועולם העסקים רץ קדימה

העסק שלך במקום ועולם העסקים רץ קדימה

 

 

 

 

חשבתם אם מקום העבודה שלכם בטוח?

אם אתם בין עובדי 40 אלף העסקים שנסגרים כל שנה?

האם אתם בין אלה שעבדו בעסקים והקטגוריה של עבודתכם עברה חלפה לה מהעולם.

האם אתם בין אלה שעדיין חושבים כי מקום עבודה הוא דבר קבוע כמו שאמרו לנו פעם.

האם אתם באמת מאמינים שתגיעו לגיל פרישה.

האם אתם בטוחים כי הפרנסה שלכם מובטחת עד גיל 67

האמת שיש לי כל כך הרבה דוגמאות של שאלות המביאות למסקנה אחת ברורה ונהירה לכל אדם עובד שכיר או עצמאי שתקוע עם עסקו מבלי לשנות דבר אין בטחון כלכלי בשום צורה ודרך.

לא לעסקים פרטיים ולא לעובדים שכירים צעירים ומבוגרים כאחד.

העולם השתנה 

העולם שלנו משתנה לנגד ענינו כבר למעלה מעשוריים! מספיק זמן שכל אחד מאתנו יעשה חושבים עם עצמו ויבין לאן הכוון שהוא רוצה להגיע  (אלפי האנשים שלא עשו זאת בעשורים האחרונים מצאו את עצמם מפוטרים או מחליפים עבודות, עסקים אשר נשארו כפי שהיו בלי תכנון חשיבה קדימה התרסקו ומניין העסקים שנסגרו רק בשנת 2016 עבר את רף ה-40 אלף)

אנו נלחמים היום מול השוק הגלובלי, האוטומציה, השפע, המזרח, הריבוי והתחרות הבלתי מתפשרת בעיקר בהורדת המחירים.

הורדת מחירים 

השוק העסקי מתמודד ונלחם בתחרות בשיטה של הורדת מחירים, בכל סקטור ובכל ענף, עסקים לא הטמיעו או סיגלו לעצמם דרכי ניהול של החזקת המחיר שיכלכל גם את עלויות המוצר וגם את הוצאות התפעול של העסק "הם הורידו מחירים כי האחר הוריד מחיר" זה יכול להחזיק זמן קצר מאד ואז העסק קורס ועובדיו השכירים הולכים הביתה, או שעושים את הטעות הנוראה מכל "פותחים את אותם עסקים" ולו רק מהסיבה שהם מכירים את הקטגוריה" לא חשיבה כלכלית, ארגונית, שיווקית, וזאת בגלל שהם לא רוצים להשקיע בייעוץ חיצוני שילווה אותם בחשיבה לפתיחת העסק ואם עסק אז בדרך נכונה, מתקדמת, ובטוחה יותר. .

כל אחד צריך לדאוג ולחשוב על עצמו-עובדים שכירים

התובנה שמקום העבודה של השכירים היום הוא מקום בטוח ומוגן "חלפה" אין היום מקום עבודה "מוגן" גם במקומות העבודה הגדולים כמו נמלים, חברת חשמל, עובדי מדינה, בנקים, מקצצים ומפטרים מתחת לרדאר אלפי עובדים. רק בשנה האחרונה נסגרו 51 סניפי בנקים ופוטרו אלפי עובדים וזה במגזר הציבורי, עדיין לא דיברנו על העובדים בעסקים קטנים שהם 90% מכוח העבודה בישראל המפוטרים מיד עם צמצום בעסק או קריסתו, מה שמביא אותנו לתובנה כי כל עובד בכל גיל "חייב" אבל "חייב" לצאת רגע מהמעטפת ומחליפת השריון ולחשוב "שונה" אחרת, להגיד לעצמו "יש מצב שאני יישאר ללא פרנסה" מה למדתי, מה אני יודע לעשות, בוא נראה אם אני יכול לעשות מזה משהו שיבטיח את העתיד שלי בפיתול הדרך עד להגיע לגיל פנסיה ועכשיו גם לחשוב מה יהיה בפנסיה כי תוחלת החיים גדלה. וזה חייב להיעשות כאן ועכשיו וכל דחייה מהווה סכנה "כן סכנה" "ראו מה קורה היום ברשות השידור/התאגיד, ראו איך עובדים נלחמים על מקום עבודתם כי הם מבינים שבחוץ לא מחכים לכולם עם זרועות פתוחות, לעומתם ראו את אלה שעזבו את הרשות קודם, הפעילו חשיבה, יצאו מהקופסה, ועברו לעבוד במקומות אחרים או יזמו עשייה עצמית מתוך הסיסמא "הבנתי, הפנמתי עכשיו אני אדון לעצמי"

באתר עוד מאמרים בנושא העסקים

המלצה "ייעוץ עסקי" ייתן לכם כוון או יפרוט רעיון שיש לך.   

ומה צריך שיקרה בשוק העסקי 

המספר המטורף של 40 אלף עסקים בשנת 2016 רק מוכיח לנו שעסקים לא קראו את המפה נכון, הם המשיכו לעסוק במה שעסקו בלי לנסות לפתח, לעלות רעיון, לשנות, לחדש, לרגש, להמציא את העסק כל יום מחדש, לשלוט נכון בעסק ויותר נכון להגיד "לנהל אותו בזמן אמת".

כפי שציינתי קודם עסקים העדיפו להתמודד מול התחרות במחיר וכתוצאה מזה הלוו הלוואות, מהבנקים, מהמימון החוץ בנקאי, כרטיסי האשראי, הלוואות בערבות מדינה, וכך התגלגלו מבלי שיהיה להם "אופק" עסקי. הם עשו אותו דבר "כי זה הכי נוח לעשות" הם לא הטמיעו כפי שהיו צריכים להטמיע שרק התייעצות עם יועץ עסקי יוכל לפתוח להם דרכים חדשות ואחרות מתוך ראיית הנולד והעדיפו לשחק אותה ראש קטן "לא שמעתי" "לא ראיתי" "לא יודע" יותר קל לבוא לבנק ולקחת הלוואה. הלוואה פותרת הכול אבל מבחינת ההשוואה זה אקמול שפותר בעיה כאן ועכשיו. "מחר צריך כבר אקמול חדש"

המלצה: עסקים חפצי חיים ופעילות חדשים כישנים חייבים ייעוץ עסקי מקצועי להבטחת קיומו של העסק לאורך זמן. 

המאמר נכתב ע"י דורון עמית מומחה בייעוץ עסקי בשטח. לא אקסלים, לא טבלאות, לא תחזיות, ולא ב-7 או 8 נקודות וגם מספרים שאין להם אחיזה במציאות המתהפכת בין יום ללילה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן