העובד הכי מנוצל בעסק שלך זה אתה!

העובד הכי מנוצל בעסק שלך זה אתה!

מחירי הדלק שוב מאמירים

הפעם הסיבה לעליה היא המתיחות או המלחמה או התקיפה שלא הייתה מול הסורים. ספטמבר 2013, לפני כמה ימים הופיע ידיעה שהתפרסמה בתקשורת על מכרז שיוצא לקופסאות שחורות לרכבים על מנת שישלמו מס הכנסה על כול קילומטר שיעשו, אני מאמין שתוך תקופה קצרה גם ישימו לנו מונה מתחת לאף לשלם מס הכנסה על כול נשימה שננשום, למה לא! הכול מותר! כול המצאה שאולי קיימת במדינה אחרת יכול להיות טובה עבורנו.(את הקופסה השחורה העלימו שעתיים אחרי שההודעה יצאה לתקשורת בגלל לחץ הציבור וטוב שכך)

בעלי עסקים בישראל, הנדרשים לשלם מס אמת (מס צודק) לממשלה למעשה בולעים את כול הגזרות הנגזרות עליהם, עליית מדרגת ההפרשה לפנסיה, תשלום עוד אחוז של מע"מ שהרי ברור כי לא כול בתי העסקים יכלו להעלות באחוז ולכן נאלצו לספוג את עליית המע"מ, תשלום מס ההכנסה על חברות שגדל, ויותר מזה תשלומי הארנונה אשר שם חגיגת הרשויות המקומיות בעיצומה (נסו לתפוס בימי יולי אוגוסט פקידים העובדים בחלק מהרשויות, או שהם בחופשה, או שהם בסידורים, או שהם בטיול מאורגן לחו"ל ע"י ועד העובדים)

 כ יועץ עסקי אני שוב צופה את המשבר הבא אחרי החגים של מאות עם לא אלפי עסקים, עברנו חודש יולי עם פחות עבודה, המשכנו לחודש אוגוסט עם עוד יותר פחות עבודה והנה אנו מגיעים לחודש ספטמבר עם הרבה פחות עבודה, ובינתיים המינוס תופח, ההתחייבויות גדלות, משכורות צריך לשם מע"מ ביטוח לאומי מס הכנסה מקדמות ניכויים צריך לשלם ועסקים חדשים שוב נופלים כחללים לאחר מלחמה קשה!

 כיצד תובילו מהלכים חיוביים בעסק 

אז היכן נקודת האור, היכן אנשי עסקים או בעלי עסקים יכולים לראות את הנקודה שתביא אותם למנוחה, לרוויה, לפעילות עסקית ברוכה, ביכולת ניהול ללא לחצים, בעמידה ביעדים, האמת, כול עניין לגופו, אין כאן איזו תרופה כללית שאפשר לפרסם והיא תהיה התרופה לעסקים אשר שלושה חודשים נעלמו מתזרים המזומנים שלהם בצד ההכנסות, וצד של ההוצאות ממשיך לעלות. גם לא תהיה תרופת פלא לעסקים אשר גם ככה יושבים על הגדר, תזרים המזומנים קצר, ויותר מכול הגבייה בלתי אפשרית "הרי כולם בחופשה או בהכנה לחג" יש כול כך הרבה סיבות מדוע עסקים כושלים, ובעיקר עסקים קטנים או בינוניים שאין להם רזרבות או אינם יכולים לגייס כסף מהציבור.

 תכנון עסקי נכון צריך להיעשות עם רזרבות גבוהות מהרגיל, לאו דווקא באשראי אלה כספים ממקורות עצמיים, אולי להקטין משכורות אצל המנהלים, או משיכות כאלה ואחרות, הרי בעלי עסקים יודעים שהעובד הכי מנוצל בעסק שלהם זה הם עצמם,

 וכמו שאומרים "יהיה טוב"

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן