הסכנה הגדולה בלקיחת הלוואה בערבות מדינה

הסכנה בלקיחת הלוואה בערבות מדינה.

בשנים האחרונות התפתחה לה תעשיה ענקית של הלוואות בערבות מדינה, חברות יועצים קמו כפטריות אחרי הגשם, הבנקים הקציעו מחלקות שלמות לטיפול בבקשות לערבות מדינה, ורוב העסקים והחברות בישראל ראו בזה פתרון נפלא לעוד הלוואה שתרפד את תזרים המזומנים.

בואו נבהיר למה הייתה הכוונה של המדינה להעמיד הלוואות בערבות מדינה לעסקים וחברות.

המטרה העיקרית הייתה להעמיד הלוואה שתוכל להזניק את העסק, לפתח אותו, לרכוש ציוד חדש על מנת שיכניס עוד כסף, הזרמת כספים להון החוזר (אותו הון שצריך להיות בקופה כמו חשבון עובר ושב) מבלי לנצל אותו לקניות או למחזור הלוואות, להשקעה בעסקים חדשים ומיזמים חדשים ובקיצור הלוואה שההחזר שלה לא יגיע מתוך השוטף של העסק אלה מהפעילות הנוספת שההלוואה הזאת הפיקה.

ומה בדיוק קרה:

המצב הכלכלי במדינת ישראל הורע וזה בעקבות הריבוי, המזרח, התחרות, הרגולציה, חיתוך הקטגוריות, הסבת כבישים מהירים עוקפים במקום דרכים עמוסים עסקים שחיו מהתנועה, חוקים סוציאליים קשים, נפילות ורמאיות (כי איך שמצב כלכלי יורד מיד נפתחת הדרך לנוכלים ולעקיצות) מה שיצר אצל העסקים ירידה במכירות ושחיקה ברווחים ולקיחת הלוואות על מנת להפעיל את העסק על מנת לא לקרוס.

והנה באה לו הפטנט בדמות "הלוואה בערבות מדינה" לאחר שכל האשראי הבנקאי וגם החוץ בנקאי נוצל ולמעלה מ 70% מהעסקים הלכו לכוון של בקשה להלוואה בערבות מדינה. ביחד עם השרלטנים שקמו בשוק נכתבו תכניות עסקיות שבינם ובין המציאות אין דבר וחצי ודבר, סופרו סיפורים המתאימים לתסריטים הוליוודיים ולא למציאות של מבקש ההלוואה כאשר כל הניסיון והמטרה זה להזרים מהר כספים לכיסוי תזרים המזומנים, חובות העסק, מחזור ההלוואות, ואולי קניית מותרות כמו רכב או חופשות. מבלי לקחת בחשבון שניתנה הלוואה אבל צריך להחזיר אותה אבל מאיין היא תחזור מאותו מצב כספי שאייתו נכנסנו ללקיחת ההלוואה הווה אומר להעמיק את הבור התזרימי של העסק.

כמובן שלא כולם שרלטנים ולא כולם לקחו הלוואות דמה מהמדינה אבל לצערי הרוב כן עשה זאת מבלי שחשב על התוצאות כי כאשר עסק במצוקה כל גרגר של פרוטה יגויס כביכול להצילה.

שלא תחשבו חס וחלילה שאני נגד הלוואות בריאות והמנוע הזה של הלוואות מדינה הוא מנוע חיובי בשני תנאים שיש תכנית אמתית להבראת העסק וליווי צמוד לתכנית, שהכסף מיועד לפיתוחו ולהגדלת מחזור מכירותיו אם בציוד ואם בשיווק והעיקר שלא יוסיף חור בהחזרתו.

לא מצאתי נתון שיוכל להגיד לי באיזה סכום הלוואות שניתנו לא הוחזרו בגלל קריסת העסק גם לאחר מתן ההלוואה אבל לעניות דעתי מדובר בהון כסף.

לפני שאתם מחליטים לקחת הלוואה בערבות מדינה על תשכרו את אותם קבלני משנה אשר יבנו לכם תכנית דמיונית בהוראותיכם רק בכדי לקבל הלוואה תהיו מספיק אחראים לעסק ולמשפחה שלכם לבחון מקצועית עם עזרה תכנית אמתית שתכוון נכון ותמשיך את המטרה שלכם "קיום העסק"

חשבו עליכם על העסק שלכם ועל משפחתכם לפני שאתם נכנסים לעוד הלוואה

אם מצאתם טעות במאמר אנא כתבו לנו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן