הסכנה האורבת לכל עסק בישראל

הסכנה האורבת לכל עסק בישראל

אם עד עכשיו הסוחרים ובעלי העסקים הקמעונאים סבלו מתחרות גלובלית אז עכשיו באים שרי האוצר והכלכלה של ישראל ונותנים עם "פטיש" על ראשם של בעלי העסקים בישראל.
איך מתכוננים למכה הזאת?
האם בעלי עסקים צריכים למכור/לסגור/לפשוט רגל/להישאר עם חובות/להעלם מהנוף העסקי.
או האם הם צריכים להיות "חדרי התצוגה" של המותגים העולמיים, לקוחות יגיעו לקניון (לדוגמה) ימדדו, ינעלו, יפתחו מקררים בתצוגה או מוצרים חשמליים אחרים ואז ירוצו לרכוש באינטרנט, במחיר מופחת, במיסוי מופחת, בפרוצדורה מקילה.
אני קורא את חוק ההסדרים, וקצפי יוצא על המדינה שלנו ועל קברניטיה.
כפי שאנו בצדק נלחמים על הזהות המדינה היהודית כאן בישראל, כך אנו צריכים לשמור על סוחרי ישראל ומאות אלפי עובדיה שיישארו ללא פרנסה וללא יכולת גם לרכוש באינטרנט מארצות הניכר. האם יש דין אחד למדינה יהודית השומרת על צביונה לבין מדינה אחרת אשר לה אפשרויות מכירה ושיווק כלל עולמיות, גלובליות כמו שאנו קוראים לזה.
מה יש לנו ב"גיגית" שאנו חיים בה, גבולות אם מי? אם כאלה שרוצים להרוג אותנו, האם כוח המכירה שלנו שווה למדינות אירופה או אמריקה, מזרח אירופה ששם המרחבים העסקיים רחבים ויש גבולות ידידותיים עם קשרי מסחר ענפים בין הארצות. להיכן הולכת המחשבה של הקברניטים??? רק בכדי להוריד את יוקר המחייה? ומה עם הפרנסה של הסוחרים על עובדיהם? ממה הם יתפרנסו? ומה עם כל ההוצאות של שכירת חנות, דמי ניהול, דמי שלטים, ביטוח מבנה, עובדים עם עלות מעביד "מטורפת" ארנונה, פרסום, וכל השאר.

 

קראו עוד הסכנה שאורבת לעסקים בלקיחת הלוואות
זה לא חוכמה להוזיל מחירים בכדי שיפגעו בסוחרים ובעובדיהם, זה רק יעלה יותר כסף למדינה: דמי אבטלה, הכשרת עובדים, קריסה של עסקים, תשלום מיסים מופחת, היכן ההיגיון?
האם אנו צריכים להיות כמו כל מדינות העולם! לא וגם לא גדול, אנו צריכים לדאוג קודם כל לישראלים, ליהודים ולא רק בשמירת השבת אלה גם בפרנסתם בכדי לעשות שבת. (בדיוק כמו שאמר נשיא ארצות הברית אמריקה לאמריקאים) אני לא יודע עד כמה הוא מצליח לעשות אבל התפישה הזאת נכונה.
אמרו הרבה כי שיטת הקפיטליזם היא שיטה גרועה שעוד תקום עלינו יום אחד ואנו לא רחוקים מיום זה, פה בישראל נרגיש את זה הרבה יותר כי אנו בסך הכול 2.5 מיליון בתי אב עם סוגי אוכלוסיות שונה ומגוון.
אז מה עושים.
נותנים לעסקים לקרוס?
האם יש תרופה למכה שמנחיתים עלינו קברניטנו?
האמת שאני מנסה להבין את ההיגיון של הפחתת מיסי יבוא, הפחתת מיסים בייבוא ישיר, ולא מצליח להבין איך זה ייטיב עם הצרכנים הישראליים. (יש הבדל בהוזלה של 10 שקל לסוחר ו-10 שקל לאדם פרטי)

לעניות דעתי:

1. חובה להתארגן בעסקים הקמעונאים בתחומי האופנה, האלקטרוניקה, ושאר המוצרים שהם לא מזון למצב החדש.
2. חייבים לעשות רה ארגון בעסק או בחברה על מנת לקבוע אסטרטגיה חדשה עם טקטיקת מכירות שונה.
3.חייבים להגדיל את רצפת המכירה ולשלם מוצרים סינרגטיים לכל מגזר עסקי קמעונאי.
4.אסור לשבת בשקט, עסקים שעובדים ומרוויחים היום אבל לא בטוחים כלל וכלל בנושא העבר.
5. מחר מחרתיים המדינה תרצה להוזיל עוד קטגוריות ולדוגמה חברה העוסקת בניקיון (חברות גדולות) יקומו להם מתחרים "חברות מסין, תורכיה, מזרח אירופה" אשר יתנו הצעות הרבה יותר נמוכות ממה שהיום הם מציעים עם כוח האדם הישראלי או הרגולציה של כוח האדם.
6. במצב כזה אף עסק לא נשאר שקט ולכן זה הזמן לבצע את השינוי, להקטין את החבויות, לצמצם בהוצאות, לעבור לעבודה בשיטה של מזומן, ולהיות הרבה יותר קלים ותזזיתיים בעסק.

לסיכום

צר לי אחי בעלי העסקים, אבל המצב לא הולך ומשתפר, למדינה קו חשיבה הנוגד לחלוטין את המצב העסקי הפנימי והגלובלי, הפרדוקס הוא עצום, זה לא התחיל אתמול ולא שלשום זה רק הולך ונהיה יותר גרוע ובפרט אחרי חוק ההסדרים האחרון.

תוכלו לקרוא עוד מאמרים באתר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן