הסכנה האורבת בדוח רווח והפסד

כמה מילים על תזרים מזומנים.

אין עוררין כי תזרים המזומנים הוא זה שקובע את גורלו של העסק!

תזרים מזומנים שלילי הולך ותופח ימית את העסק!

תזרים מזומנים חיובי ייתן לעסק את הנשימות שהוא צריך!

לא בהכרח עסק או חברה שמרוויחה בדוח רווח והפסד תזרים המזומנים שלה יהיה חיובי.

אספתי כאן כמה דוגמאות בנושא תזרים המזומנים!

נניח שמכרתם בחודש אחד ב-100 שקל, ההוצאות והקניות שלכם היו 80 ₪ – בתאוריה הרווחתם 20 ₪ וזה מבחינתכם רווח שצריך להיות בקופה של העסק שלכם! עכשיו בוא נבחן את הסיטואציה ונדגים! חלק מהמכירות שלכם היו באשראי: או כרטיסי אשראי, או אשראי לקוחות, או שיקים דחויים, ולקופתכם נכנס מהמכירות של החודש המדובר רק 40 שקלים, אבל! היו לכם בקופה שיקים דחויים שזמן פירעונם הוא בחודש המדובר, וזה הכניס לקופתכם עוד 30 ₪, מצד שני אתם גם רוכשים באשראי ספקים ולכן חלק מההוצאות שלכם והקניות שלכם מהספקים זוכה לאשראי מהספקים, בחודש המדובר אתם כבר משלמים לספקים עבור קניות חודשים קודמים ואז יוצא שאתם משלמים 40 שקלים! בנוסף אתם משלמים עבור ההוצאות הקבועות של העסק (שכר-שכר דירה-מיסים-ארנונה-דלק-וכ"ד) עוד 30 שקלים יוצא שנשאר לכם בקופת העסק או החברה 0 שקלים לאותו חודש! (מבחינה תזרימית אתם מאוזנים) אז מדוע אנו צריכים להכניס החודש יד לכיס? כי במאזן זה לא לקחנו בחשבון את החזר החובות, החובות לבנקים, או לאשראי חוץ בנקאי, או לאשראי בחברות כרטיסי האשראי וזה כבר הופך את התזרים שלנו לתזרים שלילי. מה שאומר שאנו צריכים להתייעל בשני מישורים, בהוצאות, ובמכירות! זאת התרופה היחידה העומדת לרשותנו אם נרצה להיות עסקים חפצי חיים!

ההבדל התהומי בין דוח הרווח וההפסד לבין התזרים מבלבל הרבה מאד בעלי עסקים ומנהלי חברות, במהלך היום יום אי אפשר לעשות ניתוחים מאזניים בדוחות הרווח ההפסד והתאמתם לדוח התזרים! על דוחות התזרים משפיע מאד האלמנטים של ההלוואות, מימון של מלאי, תשלום לספקים, מימון ואשראי לקוחות, ועם לעסק או חברה אין הון חוזר מספיק בכדי לממן את הפעילות שלה או מנגד התוצאות העסקיות שלה לא תורמות את הרווח התזרימי אזי לעסק או לחברה יש הסתברות של קריסה וצלילה או הכנסת יד לכיס שגם הוא מוגבל למען הישרדותו של העסק.

זה לא מספיק להרוויח חשבונאית, צריך גם לתכנן את רמת ההוצאות וההכנסות של העסק או החברה בצורה כזאת שתהווה תרומה למהלך תקין ויציב של תזרים מזומנים, זה לא מספיק למכור! צריך גם לדעת מהיכן לוקחים את המימון, זה לא מספיק לעשות עסקה עם ספק במחיר מיוחד, צריך לבדוק איך משלמים לספק וכמה מימון נדרש בשביל להחזיק את המלאי המוזל עד שיימכר!

אני יכול להציג כאן עוד מיליון דוגמאות בנושא תזרים המזומנים, כיצד הבנקים ה-מממנים מסתכלים על תזרים המזומנים אך לכול עסק יש את העניין האינדיבידואלי שלו ולא עסק אחד דומה למשנהו ולכן ייעוץ עסקי מתבקש כמעט בכול חברה או עסק.

קרא איך משווקים עסקים

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו