הסכנה האורבת בדוח רווח והפסד

הסכנה האורבת בדוח רווח והפסד

כמה מילים על תזרים מזומנים.

אין עוררין כי תזרים המזומנים הוא זה שקובע את גורלו של העסק!

תזרים מזומנים שלילי הולך ותופח ימית את העסק!

תזרים מזומנים חיובי ייתן לעסק את הנשימות שהוא צריך!

לא בהכרח עסק או חברה שמרוויחה בדוח רווח והפסד תזרים המזומנים שלה יהיה חיובי.

אספתי כאן כמה דוגמאות בנושא תזרים המזומנים!

נניח שמכרתם בחודש אחד ב-100 שקל, ההוצאות והקניות שלכם היו 80 ₪ – בתאוריה הרווחתם 20 ₪ וזה מבחינתכם רווח שצריך להיות בקופה של העסק שלכם! עכשיו בוא נבחן את הסיטואציה ונדגים! חלק מהמכירות שלכם היו באשראי: או כרטיסי אשראי, או אשראי לקוחות, או שיקים דחויים, ולקופתכם נכנס מהמכירות של החודש המדובר רק 40 שקלים, אבל! היו לכם בקופה שיקים דחויים שזמן פירעונם הוא בחודש המדובר, וזה הכניס לקופתכם עוד 30 ₪, מצד שני אתם גם רוכשים באשראי ספקים ולכן חלק מההוצאות שלכם והקניות שלכם מהספקים זוכה לאשראי מהספקים, בחודש המדובר אתם כבר משלמים לספקים עבור קניות חודשים קודמים ואז יוצא שאתם משלמים 40 שקלים! בנוסף אתם משלמים עבור ההוצאות הקבועות של העסק (שכר-שכר דירה-מיסים-ארנונה-דלק-וכ"ד) עוד 30 שקלים יוצא שנשאר לכם בקופת העסק או החברה 0 שקלים לאותו חודש! (מבחינה תזרימית אתם מאוזנים) אז מדוע אנו צריכים להכניס החודש יד לכיס? כי במאזן זה לא לקחנו בחשבון את החזר החובות, החובות לבנקים, או לאשראי חוץ בנקאי, או לאשראי בחברות כרטיסי האשראי וזה כבר הופך את התזרים שלנו לתזרים שלילי. מה שאומר שאנו צריכים להתייעל בשני מישורים, בהוצאות, ובמכירות! זאת התרופה היחידה העומדת לרשותנו אם נרצה להיות עסקים חפצי חיים!

ההבדל התהומי בין דוח הרווח וההפסד לבין התזרים מבלבל הרבה מאד בעלי עסקים ומנהלי חברות, במהלך היום יום אי אפשר לעשות ניתוחים מאזניים בדוחות הרווח ההפסד והתאמתם לדוח התזרים! על דוחות התזרים משפיע מאד האלמנטים של ההלוואות, מימון של מלאי, תשלום לספקים, מימון ואשראי לקוחות, ועם לעסק או חברה אין הון חוזר מספיק בכדי לממן את הפעילות שלה או מנגד התוצאות העסקיות שלה לא תורמות את הרווח התזרימי אזי לעסק או לחברה יש הסתברות של קריסה וצלילה או הכנסת יד לכיס שגם הוא מוגבל למען הישרדותו של העסק.

זה לא מספיק להרוויח חשבונאית, צריך גם לתכנן את רמת ההוצאות וההכנסות של העסק או החברה בצורה כזאת שתהווה תרומה למהלך תקין ויציב של תזרים מזומנים, זה לא מספיק למכור! צריך גם לדעת מהיכן לוקחים את המימון, זה לא מספיק לעשות עסקה עם ספק במחיר מיוחד, צריך לבדוק איך משלמים לספק וכמה מימון נדרש בשביל להחזיק את המלאי המוזל עד שיימכר!

אני יכול להציג כאן עוד מיליון דוגמאות בנושא תזרים המזומנים, כיצד הבנקים ה-מממנים מסתכלים על תזרים המזומנים אך לכול עסק יש את העניין האינדיבידואלי שלו ולא עסק אחד דומה למשנהו ולכן ייעוץ עסקי מתבקש כמעט בכול חברה או עסק.

קרא איך משווקים עסקים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן