ה'משהו שיקפיץ לנו את העסק

ה'משהו שיקפיץ לנו את העסק

קצת מדאיג גל הפיטורים שאנו חווים בימים האחרונים ספטמבר 2013

האם אנו לפני מיתון?

האם אולי רק סקטור אחד עומד בפני מיתון? או שאולי המשכורות הגבוהות הניתנות בענף הטכנולוגיה בישראל היא זאת שמביאה לפיטורים.

לאחר ש-ECI פיטרה למעלה מ-1/3 מהעובדים שלה וזאת בתואנה כי אינה יכולה להתחרות מול השוק הסיני (ואני בהחלט מבין את המצב הזה) מאחר וסין או יותר נכון המזרח הרג את כול התעשיות לא רק בישראל אלה בכול העולם כולו. עכשיו אנו שומעים כי ענף המחשבים נמצא  בפיטורים של למעלה מ 1070 עובדים מתחילת השנה. כול זאת בגלל ירידת התפוקה בענף המחשבים ב-למעלה מ-16%.  

כ יועץ עסקי ומי שנותן ייעוץ עסקי זה ברור כי שער הדולר הישראלי אינו מאפשר לחברות ישראליות להתמודד במכרזים ובמכירות מול המזרח וכפי שאנו כבר יודעים מקדמן דנן הרי שמספר החברות היצואניות בישראל רק הולך וקטן ונהייה בין שתי ספרות בלבד, שלא לדבר על הקטנת הייצוא גם בין אותם חברות המייצאות. התיסוף בשקל וירידת ערך המטבע היא גורם רציני המשפיע על הפעילות של חברות האלקטרוניקה בישראל אשר מרבית תוצרתם מוכרים בחו"ל.

אין עוררין על כך כי ענפי המשק השונים מאבדים מקומות עבודה בקצב מסחרר עם זה בתעשייה שם הביקוש לעובדים גדל בפחות מ-2%  שזה נתון זעום לעומת שנים שמנות בתעשייה, או נאמר שהייתה תעשיה בישראל עד שהחל השוק הירדני לקלוט תעשיה מישראל והשוק במזרח ש"גמר" ממשית על התעשייה הכללית בישראל.

לבנות מותג פרטי קטן שלך

גם אם נכוון את פעמינו אל ענף השירותים נמצא ירידה משמעותית בביקוש לעובדים, על כול ענפי השירותים מתחיל בעסקים קטנים דרך מסעדות וחברות ירידה אשר תלך ותגבר עם גמר חגי תשרי אשר הביאו מזור מסוים לסקטורים שונים בקמעונאות ובשירותים הבידוריים בעיקר.

אני שובר את הראש ממה ניוושע, מאיין תגיע הבשורה, מאיזה ענף ובאיזה ענף ניתן לשים היום את כספנו או השקעה שלנו על מנת שתישא פרי  מבלי הצורך להוריד מחירים, להתכופף בפני כול לקוח, ולשחוק את ההשקעה והעבודה המושקעת ומגיע למסקנה כי חובה על כול עסק ועסק לטפל פרטנית בעסקו ולא להיות קשור לשום מגזר מה שאומר במילים פשוטות למצוא את הברווז היפה (לא המכוער) בכול עסק ועסק על מנת להביא בידול מיתוג ומזור כספי לבעליו.

בתקופה העכשווית וזו שתגיע אחריה ועוד לפני המדפסות החדישות אשר ידפיסו לנו מהמחשב את כול מה שנצטרך חובה עלינו למצוא את ה' משהו שיקפיץ לנו את העסק, וכזה משהו יש לכול עסק רק צריך למצוא אותו. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן