המלצות אם כדאי לקחת הלוואה

האם מבול של הלוואות מחכות לנו בפתח.

מסתבר כי למשקיע הישראלי אין היכן להשקיע. הוא מתרוצץ אחרי מציאות בתחום שוק ההון, בתחום העסקי, (כמה כבר בתי קפה של רשתות אפשר לפתוח) הוא מנסה את מזלו בעולם ה"מת" של שוק ההון והמניות, הוא נשרף אצל כל מיני נוכלים המוכרים לו מגרשים עם אופציית בנייה גרנדיוזיים שמתגלים כ-רמאיות גדולות, מוכרים לו דירות שאין להם אישור בנייה או במקרה הגרוע אף דירות שנמכרו לשני אנשים בו במקביל, הוא מנסה להשקיע בסטרטאפ כזה או אחר אבל ברוב המקרים הסטרטאפ לא מתרומם ובקיצור הוא הולך סהרורי הלוך וחזור על מנת להשיג תשואה מינימלית לכספו.

המשקיע הישראלי מצא סוף כל סוף אפיק השקעה מניב אבל בדמות רכישת דירות למגורים אך גם כאן שם לו הרגולטור STOP והטיל מיסים על הדירה השלישית ומעלה.

למעשה כל האופציות שעמדו למשקיע הישראלי באפיקי ההשקעות השונים היו כלא היו והם גם ימשיכו כך כל עוד הריבית תעמוד על מקומה הקבוע מזה זמן רב "0"

ומה קרה בינתיים: מאחר וכל השתיקים שהיו בתחום הפיקדונות בבנקים בחו"ל (לא ששם מקבלים תשואה נורמאלית) גם הם נחסמו בפני האזרח הישראלי לא נותר לו והוא מפקיד את הונו בבנקים בחשבונות העו"ש (עובר ושב) ואולי בפיקדונות קצרי מועד שלא מניבים כל תשואה.

ומכאן הגענו לפיקדונות שלא מניבים דבר וליתרות זכות בחשבונות העו"ש של למעלה מ-500 מיליארד שקל באמצע שנת 2016 (סכום עתק שמחזיקים תושבי ישראל בחשבונות הבנק שלהם) הסכום הוא סכום היסטרי שלא טוב במצבו הנוכחי לבנק ובטח גרוע לאזרח הישראלי.

איזו תופעה לעניות דעתי יכולה לצמוח מהמצב הסטבילי הזה?

מהותו של הבנק!

המודל העסקי של הבנק הוא לצבור פיקדונות מלקוחות ולמכור אותם ללקוחות הזקוקים כסף.

נכון, יש עמידה שהבנק מחויב לעמוד ביחס להלימות ההון אבל כפי שאני מכיר את הבנקים הרעבים מאד לעשיית רווח כמה שיותר גדול נראה לי שמתקפת ההלוואות של הבנקים כלפי לקוחות הבנק שלהם וכלפי לקוחות הבנקים האחרים תתחיל "להפציץ אותנו בקרוב"

כמאמר מוסגר בכלל שוק ההלוואות פתח בריצת מרתון עם כל כך הרבה שחקנים במגרש וזאת מאחר שאם נסתכל כרגע ממעוף הציפור על מקור הרווח היחידי שנותר למשקיעים בישראל הוא שוק ההלוואות, ראו כמה חברות מוסדיות, חברות השקעות נכנסו לתחום ההלוואות, כמה הבנקים הפחות גדולים מנסים לגייס לקוחות להלוואות באמצעות האינטרנט, ראו כמה חברות פרטיות מציעות הלוואות וראו את השוק האפור וחברות כרטיסי האשראי באיזה פרסומים אגרסיביים הם יוצאים לגייס לקוחות. על כל זה קחו את הבנקים אם רצון המכירה שלהם להלוואות ותוסיפו על כך כי כרגע יש ברשותם סכומים אדירים של מזומנים אשר מצד אחד שוכבים כאבן שאין לה הופכין אך מצד שני יכולים להיות מכרה זהב של הכנסה כתוצאה מריבית על הלוואות. והם כבר יידעו לארוז את ההלוואות האלה באריזה שתתאים ותקרוץ לנו.

קראו: המלצות לניהול העסק בתקופת החגים

ומכאן החשש והסכנה לאלה שלוקחים את ההלוואות כי מה יותר קל מאשר לקחת הלוואה להגיד "יהיה בסדר" במקום לעשות סדר בעסק, בחברה, ולהתנהל ממכירות ורווח ולא מהלוואות לתחזוקה של העסק. בכלל בישראל "ארץ היהודים החכמים" רמות האשראי הם אדירות ובסכומים דמיוניים ולא רק לטייקונים אלה בכלל.

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני יכול להבטיח לכם כי המעגל הזה של ההלוואות והסבל שהם יכולים לגרום חייב להיפסק באיזה שלב, הוא לא יפסק כל עוד השוק הזה יהיה שוק מניב אם תשואה פנומנלית שמתקבלת אצל המלווים, הוא לא יפסק כל עוד בעל עסק או חברה לא יתקן את הניהול של החברה שלו ויחיה ממכירות ולא מהלוואות, הוא גם לא יפסק כל עוד משקי הבית ימשיכו לצרוך כפול ממה שהם צריכים, כל עוד זה יקרה יתאשרו בעלי בנקים וחברות העוסקות בהלוואות ומתמחות בגביית החובות בדרכים שונות ומשונות.

אם יש טעות במאמר אנא כתבו לנו

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן