המלצות לשיטות מכירה

המלצות לשיטות מכירה

יש היום אפשרות לעשות עבודה הרבה יותר טובה עם תחום השיווק והמכירות.

בזמנו הכרנו ולמדנו שיטה של מכירות על פי קריטריונים מסויימים, והיום אנו נדרשים לרמה אחרת לגמרי של שיטות שיווק ומכירה. פעם לימדו אותנו כי צריך לשאוף לסגור מכירה ואילו היום אנו מדברים על פתיחה של מכירה ולא סגירה של מכירה.

על מנת לקדם מכירות ולהצליח במכירות חובה עלינו לפתוח מערכת יחסים  עם הלקוחות אליהם אנו פונים. וכאשר אנו מדברים על פתיחה של מכירות זה בבסיס ללמוד על הלקוח (אפשרי כמובן בפייסבוק או באתר האינטרנט) ללמוד מה הלקוח אוהב, מה התחביבים שלו, מי החברים שלו (למרות שדווקא כאן זה לא משקף כי חברים בפייסבוק זה באמת לא בהגדרה של חברים) לעומת זאת באתר האינטרנט ניתן ללמוד על המוצר או השירות של הלקוח שלעשייתו זאת הוא בטח קרוב במחשבותיו ובליבו.

לפיכך, שאנו באים מוכנים ללקוח ויכולים לשקף את הלקוח בהתנהגות שלנו, (אנשים אוהבים אנשים שדומים להם) ולכן מאד חשוב הנושא של שיקוף הלקוח בשיחת המכירה. בדיוק בשביל זה לומדים היום אנשי מכירות את שפת הגוף אשר מנחה אותם איך הם משקפים את הלקוח ואיך הם מתקרבים בשפת הגוף אל הלקוח.

גם שאנחנו מדברים עם הלקוח, אנחנו פחות מדברים על המוצרים שלנו, ופחות מראים לו מצגות שלנו, או פחות מראים לו את המפעל שלנו, או פחות והרבה פחות מספרים לו על הארגון שלנו ועובדיו…כול תאור שכזה לא מוסיף אמון או בטחון ללקוח השבע כבר מכול השטי'ים והטריקים…

עם לקוח אנחנו מדברים על המוצר שלנו אבל בדרך עקיפה, אנו מדברים איתו על התועלות שהמוצר שלנו יגרום לו, אנו מעבירים לו את חווית הקניה בצורה מוחית מראש לראש. בדיוק כמו שהלקוח מגיע לסופר והריחות, הצבעים, השפע מעלים לו את מיצי הקיבה מה שמביא אותם יותר קלים בתהליך קבלת ההחלטות על הקניה או הרכישה.

גם נושא התשלום וקבלת התשלום מהלקוח צריכה להיות נכונה ושפתה צריכה להיות שפת הגוף ושפת ההגיון. לעולם לא אציג ללקוח מחיר אחד (למעשה לקוח באמת שלא יודע להעריך מחיר-אין לו איזה משהו מבוסס כמה עולה המוצר) איש המכירות צריך לכוון אותו-הוא צריך להציג לו 3 רמות של מחיר כאשר המוצר נמצא על השולחן, ובדרך של קוסם להוביל את הלקוח למכשיר או למוצר הטוב ביותר שתואם ללקוח מבחינה אישית וכספית.

אני מבקש מאנשי המכירות הקוראים את המאמר להתיחס אל עצמם כאל קוסמים ואת הלקוחות לכאלה שנאחזים וחוזים בהצגה של קוסם…קוסם טוב הוא איש מכירות טוב שיכול להוביל מחשבה של לקוח לכוון המוצר אותו הוא רוצה לשווק.

יש הרבה מאד שיטות מכירה עכשוויות, צריך רק ליישם אותם ולא לדבוק  בשיטות ישנות ומיושנות.

בואו ללמוד יותר על שיווק ומכירות

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

 –

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן