המלצות לפתיחת עסק

רוצה להגן על עצמך

איך מתנהלים בפתיחה של עסק

אחת הטעויות הגדולות של בעלי עסקים כאלה חדשים וגם ותיקים הוא חוסר ההבנה הבסיסי כי עסק הוא עסק וכגודל ההצלחה יכול להיות גודל הסיכון וכגודל הסיכון כך גודל הסיכוי.

האמת שיזמים צעירים וגם בעלי עסקים בכל תחום אפשרי עושים במהלך עיסוקם טעויות "אדירות" ואני מתכוון גם לבעלי עסקים וחברות מה-top-100 בדיוק כמו שאני מכוון לבעלי עסקים וחברות במשק כולו.

הדבר מתבטא בזה שמנהלים לא מסוגלים לראות את הדרך הנכונה והמובילה לעסקם, פועלים מתוך אמוציות, אגו, ולרגע שוכחים שהם מנהלים עסק עסקי טהור אשר כל טעות קטנה מורידה אותו מטה. בעלי עסקים לא מסוגלים לראות כיצד העסק שלהם "קורס" והם נאחזים בעשבים שוטים על מנת להציל את עסקם, השיק שלא יחזור, המשכורות לעובדים, התשלום לספקים וכ"ד.

כן, עסקים וחברות קורסים כמגדל קלפים בישראל.

ענף אחד או סקטור אחד משפיע על ענף או סקטור שני.

לכן אין בטחון בקיומו של עסק.

מכאן אני חוזר אחורה.

עכשיו בוא נבדיל בין פעילות העסק והכיס הפרטי של בעל העסק.

הגענו למסקנה כי כגודל הסיכוי בעסקים כך גודל הסיכון ולכן אנו נרצה להפחית את הפגיעה האישית בכיס הפרטי שלנו. ישנם בעלי עסקים שלא רואים בעיניים ומשעבדים את משפחתם, רכושם, ביתם, רק בכדי להעמיד את העסק או להזרים לקופתו כספים. וזה מסוכן.

ראשית (למרות שחלק מרואי החשבון לא ממליצים על רישום חברה) אני כן ממליץ. בפרט בתקופה העכשווית שניהול חברה הפך להיות ג'ונגל אחד גדול עסק חייב להתנהל תחת חברה בע"מ. זה לא אומר שמרגע זה ירדה ממכם האחריות.. אבל לכל הפחות אתם נהנים מהגנות אשר מגינה עליכם החברה.

ברגע שהחלטתם להקים חברה בע"מ אין לכם מחויבויות אישיות כל עוד אתם לא חותמים ערבות כלפי החברה בבנק או במקומות אחרים. אבל לא ניתן שלא לחתום ערבות בפני הבנקים ואז לחייב אתכם באופן אישי אבל בפירוש אין צורך להכניס שותף לחברה בדמות האישה והילדים, ואין צורך לשעבד את הביית לבנק או להביא ערבים חיצוניים. כלל ברור שבבנק בעל עסק חותם ערבות לטובת הבנק (לא שמהרגע שאתם חברה אתם יכולים לרמוס את החברה ולעשוק אותה כי אז תמצאו עושים פעולות זדון והפסיקה תהיה נגדכם) אבל בניהול הסביר אתם פחות או יותר מוגנים.

מצאתי כבר בעלי עסקים אשר רצו לעשות מחווה לבן/ת זוגם ורשמו אותם גם כבעלי החברה וזאת טעות! עולם העסקים מאד מסוכן, אפשרי ומאדגר אבל יש בו סיכון וצריך לחשב את המהלכים בקפידה…

יש עוד הרבה סיבות לנהוג בדרך זעירה

 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו