המלצות לפתיחת עסק

רוצה להגן על עצמך

איך מתנהלים בפתיחה של עסק

אחת הטעויות הגדולות של בעלי עסקים כאלה חדשים וגם ותיקים הוא חוסר ההבנה הבסיסי כי עסק הוא עסק וכגודל ההצלחה יכול להיות גודל הסיכון וכגודל הסיכון כך גודל הסיכוי.

האמת שיזמים צעירים וגם בעלי עסקים בכל תחום אפשרי עושים במהלך עיסוקם טעויות "אדירות" ואני מתכוון גם לבעלי עסקים וחברות מה-top-100 בדיוק כמו שאני מכוון לבעלי עסקים וחברות במשק כולו.

הדבר מתבטא בזה שמנהלים לא מסוגלים לראות את הדרך הנכונה והמובילה לעסקם, פועלים מתוך אמוציות, אגו, ולרגע שוכחים שהם מנהלים עסק עסקי טהור אשר כל טעות קטנה מורידה אותו מטה. בעלי עסקים לא מסוגלים לראות כיצד העסק שלהם "קורס" והם נאחזים בעשבים שוטים על מנת להציל את עסקם, השיק שלא יחזור, המשכורות לעובדים, התשלום לספקים וכ"ד.

כן, עסקים וחברות קורסים כמגדל קלפים בישראל.

ענף אחד או סקטור אחד משפיע על ענף או סקטור שני.

לכן אין בטחון בקיומו של עסק.

מכאן אני חוזר אחורה.

עכשיו בוא נבדיל בין פעילות העסק והכיס הפרטי של בעל העסק.

הגענו למסקנה כי כגודל הסיכוי בעסקים כך גודל הסיכון ולכן אנו נרצה להפחית את הפגיעה האישית בכיס הפרטי שלנו. ישנם בעלי עסקים שלא רואים בעיניים ומשעבדים את משפחתם, רכושם, ביתם, רק בכדי להעמיד את העסק או להזרים לקופתו כספים. וזה מסוכן.

ראשית (למרות שחלק מרואי החשבון לא ממליצים על רישום חברה) אני כן ממליץ. בפרט בתקופה העכשווית שניהול חברה הפך להיות ג'ונגל אחד גדול עסק חייב להתנהל תחת חברה בע"מ. זה לא אומר שמרגע זה ירדה ממכם האחריות.. אבל לכל הפחות אתם נהנים מהגנות אשר מגינה עליכם החברה.

ברגע שהחלטתם להקים חברה בע"מ אין לכם מחויבויות אישיות כל עוד אתם לא חותמים ערבות כלפי החברה בבנק או במקומות אחרים. אבל לא ניתן שלא לחתום ערבות בפני הבנקים ואז לחייב אתכם באופן אישי אבל בפירוש אין צורך להכניס שותף לחברה בדמות האישה והילדים, ואין צורך לשעבד את הביית לבנק או להביא ערבים חיצוניים. כלל ברור שבבנק בעל עסק חותם ערבות לטובת הבנק (לא שמהרגע שאתם חברה אתם יכולים לרמוס את החברה ולעשוק אותה כי אז תמצאו עושים פעולות זדון והפסיקה תהיה נגדכם) אבל בניהול הסביר אתם פחות או יותר מוגנים.

מצאתי כבר בעלי עסקים אשר רצו לעשות מחווה לבן/ת זוגם ורשמו אותם גם כבעלי החברה וזאת טעות! עולם העסקים מאד מסוכן, אפשרי ומאדגר אבל יש בו סיכון וצריך לחשב את המהלכים בקפידה…

יש עוד הרבה סיבות לנהוג בדרך זעירה

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן