המלצות לפתיחת עסק

רוצה להגן על עצמך

איך מתנהלים בפתיחה של עסק

אחת הטעויות הגדולות של בעלי עסקים כאלה חדשים וגם ותיקים הוא חוסר ההבנה הבסיסי כי עסק הוא עסק וכגודל ההצלחה יכול להיות גודל הסיכון וכגודל הסיכון כך גודל הסיכוי.

האמת שיזמים צעירים וגם בעלי עסקים בכל תחום אפשרי עושים במהלך עיסוקם טעויות "אדירות" ואני מתכוון גם לבעלי עסקים וחברות מה-top-100 בדיוק כמו שאני מכוון לבעלי עסקים וחברות במשק כולו.

הדבר מתבטא בזה שמנהלים לא מסוגלים לראות את הדרך הנכונה והמובילה לעסקם, פועלים מתוך אמוציות, אגו, ולרגע שוכחים שהם מנהלים עסק עסקי טהור אשר כל טעות קטנה מורידה אותו מטה. בעלי עסקים לא מסוגלים לראות כיצד העסק שלהם "קורס" והם נאחזים בעשבים שוטים על מנת להציל את עסקם, השיק שלא יחזור, המשכורות לעובדים, התשלום לספקים וכ"ד.

כן, עסקים וחברות קורסים כמגדל קלפים בישראל.

ענף אחד או סקטור אחד משפיע על ענף או סקטור שני.

לכן אין בטחון בקיומו של עסק.

מכאן אני חוזר אחורה.

עכשיו בוא נבדיל בין פעילות העסק והכיס הפרטי של בעל העסק.

הגענו למסקנה כי כגודל הסיכוי בעסקים כך גודל הסיכון ולכן אנו נרצה להפחית את הפגיעה האישית בכיס הפרטי שלנו. ישנם בעלי עסקים שלא רואים בעיניים ומשעבדים את משפחתם, רכושם, ביתם, רק בכדי להעמיד את העסק או להזרים לקופתו כספים. וזה מסוכן.

ראשית (למרות שחלק מרואי החשבון לא ממליצים על רישום חברה) אני כן ממליץ. בפרט בתקופה העכשווית שניהול חברה הפך להיות ג'ונגל אחד גדול עסק חייב להתנהל תחת חברה בע"מ. זה לא אומר שמרגע זה ירדה ממכם האחריות.. אבל לכל הפחות אתם נהנים מהגנות אשר מגינה עליכם החברה.

ברגע שהחלטתם להקים חברה בע"מ אין לכם מחויבויות אישיות כל עוד אתם לא חותמים ערבות כלפי החברה בבנק או במקומות אחרים. אבל לא ניתן שלא לחתום ערבות בפני הבנקים ואז לחייב אתכם באופן אישי אבל בפירוש אין צורך להכניס שותף לחברה בדמות האישה והילדים, ואין צורך לשעבד את הביית לבנק או להביא ערבים חיצוניים. כלל ברור שבבנק בעל עסק חותם ערבות לטובת הבנק (לא שמהרגע שאתם חברה אתם יכולים לרמוס את החברה ולעשוק אותה כי אז תמצאו עושים פעולות זדון והפסיקה תהיה נגדכם) אבל בניהול הסביר אתם פחות או יותר מוגנים.

מצאתי כבר בעלי עסקים אשר רצו לעשות מחווה לבן/ת זוגם ורשמו אותם גם כבעלי החברה וזאת טעות! עולם העסקים מאד מסוכן, אפשרי ומאדגר אבל יש בו סיכון וצריך לחשב את המהלכים בקפידה…

יש עוד הרבה סיבות לנהוג בדרך זעירה

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן