המלצות לפתיחת עסק

המלצות לפתיחת עסק

חושבים להקים עסק!

חושבים איך להגשים חלום בפתיחה של עסק?

עוד מתקופת בית הספר אתם חולמים שניים שלושה להתאגד ולהקים עסק?

גם תזמורת, להקה, מופע בידור זה עסק שאפשר לחשוב עליו.

ובכלל כול רעיון שעולה לכם בראש ניתן לממש אותו בפתיחה של עסק.

השאלות הנוקבות כול אחד לפני פתיחת העסק הם:

 האם עשיתם מחקר שוק בתחום העסק אותו אתם רוצים לבנות, והשני: האם בדקתם אם אתם באופן אישי, באישיות שלכם, אתם יכולים להיות בעלי העסקים!

 תובנה ברורה כי לא כול אדם המחזיק במקצוע ולא משנה מה הוא "אופה, גינון, חשמלאי, עו"ד, איש מחשבים, תוכנתן, לא כול אחד מזה יכול להטיל על עצמו מחויבויות שלעולם לא יצר או לא עשה. ומכאן יכול לבוא העקב אכילס של אי הצלחת העסק.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי אני יכול להדגיש כי מחקרים רבים הראו שמי שרוצה לנהל עסק אך התמחותו היא במקצוע העסק עסקיו מתרסקים לא הרבה לפני שהם עולים לאוויר.

איך בוחנים את העסק שלנו

 לדוגמא: איש מחשבים, מתמחה בתחום התוכנה החומרה, מקצוען בתחומו, פותח חנות אחרי שהשקיע את כול הציוד הנדרש ועכשיו מה? האם הוא צריך לחכות ללקוחות, האם הוא יכול להרחיב את חנותו ולמכור בו דברים סינרגטיים. מה עליו לעשות על מנת שהעסק יתפוס תאוצה, יתחיל לשווק (הוא לא בנוי לכך הוא איש מחשבים מכיר תוכנה חומרה) אז איך בכול זאת העסק שלו יפרוץ קדימה, אז שלא! פתיחת עסק היא לא רק הפתיחה עצמה, השמת המוצרים או כלי העבודה וזהו! פתיחה של עסק מחייבת את הצד הניהולי שלו, ללא ניהול אין לעסק מקום או קיום בעולם העסקים ובתי העסק בישראל.

 כ יועץ עסקי אני יכול לתרום למאמר ולהדגיש שללא הכנה מוקדמת, ללא בדיקת השטח, ללא תשאול נכון, ללא יכולת לדעת את רזי הניהול גם בתחום האדמיניסטרטיבי, גם בתחום השיווק והמכירות, גם בתחום הסינרגטי עסק ללא מנוע דחיפה שכזה (ואפילו עסק קטן?) עדיף שלא היה קורם עור וגידים.

 הרבה מאד עסקים נפתחים בישראל, לדעתי, ללא חשיבה וללא הכנה מוקדמת, וחבל, כי עצם פתיחתו של עסק כבר יוצרת מחויבות כספית, רגשית, ועכשיו לנעול את העסק כתוצאה מחוסר חשיבה על ניהולו המקצועי מעבר למקצועיות של העסק עצמו הכאב והצריבה רבה לאין שעור.

 עסק הרוצה לפתוח את שעריו בפני העולם עדיף שיהיה מורכב ממקצוען בתחום העסקי וממקצוען בתחום הניהול והשיווק ואת זה אפשר לרכוש במיקור חוץ, ניסיון של האחר הוא כוח אדיר לזה שפותח והוא גם זה שמבטיח את ההישרדות של העסק וצמיחתו, כי בתהליכי ניהול ושיווק יש פרמטרים של צמיחה ושגשוג ולא כמילה והורדת ראש.

 אם כבר החלטתה לפתוח עסק, עשה זאת בצורה מקצועית  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן