המלצות לפתיחת עסק

המלצות לפתיחת עסק

חושבים להקים עסק!

חושבים איך להגשים חלום בפתיחה של עסק?

עוד מתקופת בית הספר אתם חולמים שניים שלושה להתאגד ולהקים עסק?

גם תזמורת, להקה, מופע בידור זה עסק שאפשר לחשוב עליו.

ובכלל כול רעיון שעולה לכם בראש ניתן לממש אותו בפתיחה של עסק.

השאלות הנוקבות כול אחד לפני פתיחת העסק הם:

 האם עשיתם מחקר שוק בתחום העסק אותו אתם רוצים לבנות, והשני: האם בדקתם אם אתם באופן אישי, באישיות שלכם, אתם יכולים להיות בעלי העסקים!

 תובנה ברורה כי לא כול אדם המחזיק במקצוע ולא משנה מה הוא "אופה, גינון, חשמלאי, עו"ד, איש מחשבים, תוכנתן, לא כול אחד מזה יכול להטיל על עצמו מחויבויות שלעולם לא יצר או לא עשה. ומכאן יכול לבוא העקב אכילס של אי הצלחת העסק.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי אני יכול להדגיש כי מחקרים רבים הראו שמי שרוצה לנהל עסק אך התמחותו היא במקצוע העסק עסקיו מתרסקים לא הרבה לפני שהם עולים לאוויר.

איך בוחנים את העסק שלנו

 לדוגמא: איש מחשבים, מתמחה בתחום התוכנה החומרה, מקצוען בתחומו, פותח חנות אחרי שהשקיע את כול הציוד הנדרש ועכשיו מה? האם הוא צריך לחכות ללקוחות, האם הוא יכול להרחיב את חנותו ולמכור בו דברים סינרגטיים. מה עליו לעשות על מנת שהעסק יתפוס תאוצה, יתחיל לשווק (הוא לא בנוי לכך הוא איש מחשבים מכיר תוכנה חומרה) אז איך בכול זאת העסק שלו יפרוץ קדימה, אז שלא! פתיחת עסק היא לא רק הפתיחה עצמה, השמת המוצרים או כלי העבודה וזהו! פתיחה של עסק מחייבת את הצד הניהולי שלו, ללא ניהול אין לעסק מקום או קיום בעולם העסקים ובתי העסק בישראל.

 כ יועץ עסקי אני יכול לתרום למאמר ולהדגיש שללא הכנה מוקדמת, ללא בדיקת השטח, ללא תשאול נכון, ללא יכולת לדעת את רזי הניהול גם בתחום האדמיניסטרטיבי, גם בתחום השיווק והמכירות, גם בתחום הסינרגטי עסק ללא מנוע דחיפה שכזה (ואפילו עסק קטן?) עדיף שלא היה קורם עור וגידים.

 הרבה מאד עסקים נפתחים בישראל, לדעתי, ללא חשיבה וללא הכנה מוקדמת, וחבל, כי עצם פתיחתו של עסק כבר יוצרת מחויבות כספית, רגשית, ועכשיו לנעול את העסק כתוצאה מחוסר חשיבה על ניהולו המקצועי מעבר למקצועיות של העסק עצמו הכאב והצריבה רבה לאין שעור.

 עסק הרוצה לפתוח את שעריו בפני העולם עדיף שיהיה מורכב ממקצוען בתחום העסקי וממקצוען בתחום הניהול והשיווק ואת זה אפשר לרכוש במיקור חוץ, ניסיון של האחר הוא כוח אדיר לזה שפותח והוא גם זה שמבטיח את ההישרדות של העסק וצמיחתו, כי בתהליכי ניהול ושיווק יש פרמטרים של צמיחה ושגשוג ולא כמילה והורדת ראש.

 אם כבר החלטתה לפתוח עסק, עשה זאת בצורה מקצועית  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן