המלצות לפתיחת עסק

המלצות לפתיחת עסק

חושבים להקים עסק!

חושבים איך להגשים חלום בפתיחה של עסק?

עוד מתקופת בית הספר אתם חולמים שניים שלושה להתאגד ולהקים עסק?

גם תזמורת, להקה, מופע בידור זה עסק שאפשר לחשוב עליו.

ובכלל כול רעיון שעולה לכם בראש ניתן לממש אותו בפתיחה של עסק.

השאלות הנוקבות כול אחד לפני פתיחת העסק הם:

 האם עשיתם מחקר שוק בתחום העסק אותו אתם רוצים לבנות, והשני: האם בדקתם אם אתם באופן אישי, באישיות שלכם, אתם יכולים להיות בעלי העסקים!

 תובנה ברורה כי לא כול אדם המחזיק במקצוע ולא משנה מה הוא "אופה, גינון, חשמלאי, עו"ד, איש מחשבים, תוכנתן, לא כול אחד מזה יכול להטיל על עצמו מחויבויות שלעולם לא יצר או לא עשה. ומכאן יכול לבוא העקב אכילס של אי הצלחת העסק.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי אני יכול להדגיש כי מחקרים רבים הראו שמי שרוצה לנהל עסק אך התמחותו היא במקצוע העסק עסקיו מתרסקים לא הרבה לפני שהם עולים לאוויר.

איך בוחנים את העסק שלנו

 לדוגמא: איש מחשבים, מתמחה בתחום התוכנה החומרה, מקצוען בתחומו, פותח חנות אחרי שהשקיע את כול הציוד הנדרש ועכשיו מה? האם הוא צריך לחכות ללקוחות, האם הוא יכול להרחיב את חנותו ולמכור בו דברים סינרגטיים. מה עליו לעשות על מנת שהעסק יתפוס תאוצה, יתחיל לשווק (הוא לא בנוי לכך הוא איש מחשבים מכיר תוכנה חומרה) אז איך בכול זאת העסק שלו יפרוץ קדימה, אז שלא! פתיחת עסק היא לא רק הפתיחה עצמה, השמת המוצרים או כלי העבודה וזהו! פתיחה של עסק מחייבת את הצד הניהולי שלו, ללא ניהול אין לעסק מקום או קיום בעולם העסקים ובתי העסק בישראל.

 כ יועץ עסקי אני יכול לתרום למאמר ולהדגיש שללא הכנה מוקדמת, ללא בדיקת השטח, ללא תשאול נכון, ללא יכולת לדעת את רזי הניהול גם בתחום האדמיניסטרטיבי, גם בתחום השיווק והמכירות, גם בתחום הסינרגטי עסק ללא מנוע דחיפה שכזה (ואפילו עסק קטן?) עדיף שלא היה קורם עור וגידים.

 הרבה מאד עסקים נפתחים בישראל, לדעתי, ללא חשיבה וללא הכנה מוקדמת, וחבל, כי עצם פתיחתו של עסק כבר יוצרת מחויבות כספית, רגשית, ועכשיו לנעול את העסק כתוצאה מחוסר חשיבה על ניהולו המקצועי מעבר למקצועיות של העסק עצמו הכאב והצריבה רבה לאין שעור.

 עסק הרוצה לפתוח את שעריו בפני העולם עדיף שיהיה מורכב ממקצוען בתחום העסקי וממקצוען בתחום הניהול והשיווק ואת זה אפשר לרכוש במיקור חוץ, ניסיון של האחר הוא כוח אדיר לזה שפותח והוא גם זה שמבטיח את ההישרדות של העסק וצמיחתו, כי בתהליכי ניהול ושיווק יש פרמטרים של צמיחה ושגשוג ולא כמילה והורדת ראש.

 אם כבר החלטתה לפתוח עסק, עשה זאת בצורה מקצועית  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן