המלצות לפתיחת עסק ייעוץ לעסקים קטנים

בטח תשאלו אותי למה אני חושב שדווקא עכשיו זה הזמן לצאת לעצמאות.

במאמר זה אני מדבר על מעמד הביניים, הווה אומר עד העשירון ה-8-9, אותם חברה המועסקים היום בחברות הייטק, בחברות בכלל, במקומות עבודה מסודרים, עובדי חוץ בחברות ענק ומשרדי ממשלה, כאלה אקדמאים וגם לא, מקצועות חופשיים ומי לא.

 כ יועץ אסטרטגי אני הולך ורואה איך הטכנולוגיה מחליפה את כוח האדם כמעט בכול סקטור אפשרי, ואיך מיקור החוץ הולך ותופש תאוצה אדירה, אני רואה חברות, ארגונים, משרדי ממשלה, עסקים, רשתות נעזרים היום יותר במיקור חוץ, מקטינים את גודל המשרדים שלהם, ובסך הכול רוצים להיות אטרקטיביים במחירים שלהם.

 אני רואה פחות ופחות דרישה לעובדים מסוג מסוים, אני רואה זליגה לכוונים של נותני שירותים במיקור חוץ, אני רואה יותר ויותר חברות נעזרות במיקור חוץ בארצות הניכר ואני כבר מנבא את הקטסטרופה הבאה בשוק התעסוקה.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי אני בטח לא יכול לפסוח על הטרנספורמציה שקרתה במסחר, בייצור, בתעשייה הישראלית איך כול כולה עברה לארצות המזרח, הודו, סין, מלזיה ואחרים, אני גם לא יכול לפסוח על אותם קטגוריות שלמות שנמחקות עקב כניסה של רשתות ענקיות כאן בישראל בענף הביגוד, הרהיטים, ומה לא.

כול זה יגרום לקריסה של עובדים במגזרי המשק השונים, עובדים יפוטרו, לא תהיה תעסוקה לעובדים (כבר היום המוחות הצעירים בורחים לברלין) וככול שמתקדמים כך מתהפכים היוצרות בשוק העבודה הישראלי.

שיווק ומכירות

כ יועץ עסקי מכאן באה התובנה שלי כי פתיחת עסקים צריכה להיות האופציה הבאה של אנשים בעולם התעסוקה הישראלי. פתיחת עסק, כול אחד בתחומו הוא כול זאת על מנת לענות על הצרכים הקיומיים של כול אחד מאתנו ואפילו להגדיל לעשות.  

האינטרנט ואפשרויות התקשורת פותחות לנו את הדרך להתחיל עסקים ולקלוט לקוחות מכול פרק בחיים, לדוגמא מעצב שעבד בחברה מסוימת והחליט לפתוח עסק משלו, יכול למכור את מרכולתו גם לחברה שעבד בה, גם ללקוחות שהכיר (מבלי לפגוע בחברה שעבד בה) וגם עם לקוחות מכול העולם. כן, לקוחות מכול העולם! התקשורת כפי שהיא מחברת היום בין עולמות פותחת ליזמים את רוב הדלתות.

אך לא רק תקשורת, עקב הרצון של חברות להתנהל עם מיקור חוץ, ניתן ליצור קשרים עם חברות בתחומים שונים, ולהציע את העבודה בראש ובראשונה למקום העבודה המוכר ואחר כך לפתוח במסע שיווק.

בראייה ארוכת טווח זה מה שיקרה בעולם התעסוקה שנים קדימה.

מה שאני לא מציע הוא לפתוח עסק ללא ליווי עסקי, אדם המגיע מהיות שכיר חושב במחשבה של שכיר (זה בסדר כי כך הורגל) אך בכדי להצליח בעסקים או בהצלחת המיזם חובה להצמיד יועץ עסקי כמלווה ולא לנסות ולהיות מקצועי ע"י שמיעת קורסים כאלה ואחרים.   

אדם החושב קדימה ומסתכל על העתיד בראייה נכונה מוטב שיעשה חשיבה בעניין

דורון עמית מומחה בפיתוח עסקי, ייעוץ עסקי  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן