המלצות לפתיחת עסק ייעוץ לעסקים קטנים

בטח תשאלו אותי למה אני חושב שדווקא עכשיו זה הזמן לצאת לעצמאות.

במאמר זה אני מדבר על מעמד הביניים, הווה אומר עד העשירון ה-8-9, אותם חברה המועסקים היום בחברות הייטק, בחברות בכלל, במקומות עבודה מסודרים, עובדי חוץ בחברות ענק ומשרדי ממשלה, כאלה אקדמאים וגם לא, מקצועות חופשיים ומי לא.

 כ יועץ אסטרטגי אני הולך ורואה איך הטכנולוגיה מחליפה את כוח האדם כמעט בכול סקטור אפשרי, ואיך מיקור החוץ הולך ותופש תאוצה אדירה, אני רואה חברות, ארגונים, משרדי ממשלה, עסקים, רשתות נעזרים היום יותר במיקור חוץ, מקטינים את גודל המשרדים שלהם, ובסך הכול רוצים להיות אטרקטיביים במחירים שלהם.

 אני רואה פחות ופחות דרישה לעובדים מסוג מסוים, אני רואה זליגה לכוונים של נותני שירותים במיקור חוץ, אני רואה יותר ויותר חברות נעזרות במיקור חוץ בארצות הניכר ואני כבר מנבא את הקטסטרופה הבאה בשוק התעסוקה.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי אני בטח לא יכול לפסוח על הטרנספורמציה שקרתה במסחר, בייצור, בתעשייה הישראלית איך כול כולה עברה לארצות המזרח, הודו, סין, מלזיה ואחרים, אני גם לא יכול לפסוח על אותם קטגוריות שלמות שנמחקות עקב כניסה של רשתות ענקיות כאן בישראל בענף הביגוד, הרהיטים, ומה לא.

כול זה יגרום לקריסה של עובדים במגזרי המשק השונים, עובדים יפוטרו, לא תהיה תעסוקה לעובדים (כבר היום המוחות הצעירים בורחים לברלין) וככול שמתקדמים כך מתהפכים היוצרות בשוק העבודה הישראלי.

שיווק ומכירות

כ יועץ עסקי מכאן באה התובנה שלי כי פתיחת עסקים צריכה להיות האופציה הבאה של אנשים בעולם התעסוקה הישראלי. פתיחת עסק, כול אחד בתחומו הוא כול זאת על מנת לענות על הצרכים הקיומיים של כול אחד מאתנו ואפילו להגדיל לעשות.  

האינטרנט ואפשרויות התקשורת פותחות לנו את הדרך להתחיל עסקים ולקלוט לקוחות מכול פרק בחיים, לדוגמא מעצב שעבד בחברה מסוימת והחליט לפתוח עסק משלו, יכול למכור את מרכולתו גם לחברה שעבד בה, גם ללקוחות שהכיר (מבלי לפגוע בחברה שעבד בה) וגם עם לקוחות מכול העולם. כן, לקוחות מכול העולם! התקשורת כפי שהיא מחברת היום בין עולמות פותחת ליזמים את רוב הדלתות.

אך לא רק תקשורת, עקב הרצון של חברות להתנהל עם מיקור חוץ, ניתן ליצור קשרים עם חברות בתחומים שונים, ולהציע את העבודה בראש ובראשונה למקום העבודה המוכר ואחר כך לפתוח במסע שיווק.

בראייה ארוכת טווח זה מה שיקרה בעולם התעסוקה שנים קדימה.

מה שאני לא מציע הוא לפתוח עסק ללא ליווי עסקי, אדם המגיע מהיות שכיר חושב במחשבה של שכיר (זה בסדר כי כך הורגל) אך בכדי להצליח בעסקים או בהצלחת המיזם חובה להצמיד יועץ עסקי כמלווה ולא לנסות ולהיות מקצועי ע"י שמיעת קורסים כאלה ואחרים.   

אדם החושב קדימה ומסתכל על העתיד בראייה נכונה מוטב שיעשה חשיבה בעניין

דורון עמית מומחה בפיתוח עסקי, ייעוץ עסקי  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן