המלצות לפתיחת עסק ייעוץ לעסקים קטנים

בטח תשאלו אותי למה אני חושב שדווקא עכשיו זה הזמן לצאת לעצמאות.

במאמר זה אני מדבר על מעמד הביניים, הווה אומר עד העשירון ה-8-9, אותם חברה המועסקים היום בחברות הייטק, בחברות בכלל, במקומות עבודה מסודרים, עובדי חוץ בחברות ענק ומשרדי ממשלה, כאלה אקדמאים וגם לא, מקצועות חופשיים ומי לא.

 כ יועץ אסטרטגי אני הולך ורואה איך הטכנולוגיה מחליפה את כוח האדם כמעט בכול סקטור אפשרי, ואיך מיקור החוץ הולך ותופש תאוצה אדירה, אני רואה חברות, ארגונים, משרדי ממשלה, עסקים, רשתות נעזרים היום יותר במיקור חוץ, מקטינים את גודל המשרדים שלהם, ובסך הכול רוצים להיות אטרקטיביים במחירים שלהם.

 אני רואה פחות ופחות דרישה לעובדים מסוג מסוים, אני רואה זליגה לכוונים של נותני שירותים במיקור חוץ, אני רואה יותר ויותר חברות נעזרות במיקור חוץ בארצות הניכר ואני כבר מנבא את הקטסטרופה הבאה בשוק התעסוקה.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי אני בטח לא יכול לפסוח על הטרנספורמציה שקרתה במסחר, בייצור, בתעשייה הישראלית איך כול כולה עברה לארצות המזרח, הודו, סין, מלזיה ואחרים, אני גם לא יכול לפסוח על אותם קטגוריות שלמות שנמחקות עקב כניסה של רשתות ענקיות כאן בישראל בענף הביגוד, הרהיטים, ומה לא.

כול זה יגרום לקריסה של עובדים במגזרי המשק השונים, עובדים יפוטרו, לא תהיה תעסוקה לעובדים (כבר היום המוחות הצעירים בורחים לברלין) וככול שמתקדמים כך מתהפכים היוצרות בשוק העבודה הישראלי.

שיווק ומכירות

כ יועץ עסקי מכאן באה התובנה שלי כי פתיחת עסקים צריכה להיות האופציה הבאה של אנשים בעולם התעסוקה הישראלי. פתיחת עסק, כול אחד בתחומו הוא כול זאת על מנת לענות על הצרכים הקיומיים של כול אחד מאתנו ואפילו להגדיל לעשות.  

האינטרנט ואפשרויות התקשורת פותחות לנו את הדרך להתחיל עסקים ולקלוט לקוחות מכול פרק בחיים, לדוגמא מעצב שעבד בחברה מסוימת והחליט לפתוח עסק משלו, יכול למכור את מרכולתו גם לחברה שעבד בה, גם ללקוחות שהכיר (מבלי לפגוע בחברה שעבד בה) וגם עם לקוחות מכול העולם. כן, לקוחות מכול העולם! התקשורת כפי שהיא מחברת היום בין עולמות פותחת ליזמים את רוב הדלתות.

אך לא רק תקשורת, עקב הרצון של חברות להתנהל עם מיקור חוץ, ניתן ליצור קשרים עם חברות בתחומים שונים, ולהציע את העבודה בראש ובראשונה למקום העבודה המוכר ואחר כך לפתוח במסע שיווק.

בראייה ארוכת טווח זה מה שיקרה בעולם התעסוקה שנים קדימה.

מה שאני לא מציע הוא לפתוח עסק ללא ליווי עסקי, אדם המגיע מהיות שכיר חושב במחשבה של שכיר (זה בסדר כי כך הורגל) אך בכדי להצליח בעסקים או בהצלחת המיזם חובה להצמיד יועץ עסקי כמלווה ולא לנסות ולהיות מקצועי ע"י שמיעת קורסים כאלה ואחרים.   

אדם החושב קדימה ומסתכל על העתיד בראייה נכונה מוטב שיעשה חשיבה בעניין

דורון עמית מומחה בפיתוח עסקי, ייעוץ עסקי  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן