המלצות לפתיחת עסק, איך פותחים עסק

פחות עסקים נפתחו בשנת 2013.

המדאיג ביותר הם אותם 41.000 עסקים שנסגרו ב-2013.

הירידה בפתיחה של עסקים זה תהליך מתמשך של למעלה מ-3 שנים.

השיפור לא אמור לבוא בשנה הנוכחית 2014

 למה? למה זה קורה? מדוע אנשים סוגרים עסקים, או עסקים נסגרים ופחות אנשים הולכים להרפתקתה של פתיחת עסקים עצמאיים.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי חשוב לי לנתח מדוע עסקים קטנים שהם מנוע הצמיחה של המשק הישראלי רק הולך אחורה, עסקים קורסים, חברות נסגרות, פחות עסקים נפתחים, וחלומות ורעיונות טובים של מיזמים כאלה ואחרים לא מקבלים תנופה! התחושה של מי שיש לו מיזם טוב כאשר הוא שומע על מספר עסקים כה רב שקורסים אי כביכול איבוד הפוטנציאל האישי שלו וההחמצה כתוצאה מהפחד לא ליפול ולא להקים מיזם כזה או אחר שתכננן או חשב עליו.

כ יועץ עסקי עיקר ההאשמה של קברניטי (הסקטור) נעוצה בחוסר מימון או מינוף, תזרים מזומנים שלילי, וצפיפות אדירה בתחום המסחר ופעילות העסקים הקטנים והבינוניים בישראל. לצפיפות זאת אני קורא "תחרות" קשה, ולא דווקא קשיי מימון, קשיי מימון נובעים מכול מיני הלוואות שנלקחות ואותם צריך להחזיר, רגולציה קשה, תנאים סוציאליים המזכירים את מדינות האיחוד האירופי, מיסוי ישיר ומיסוי עקיף, עלויות ארנונה, מס חברות, רישיונות, רישיון שלטים, תשלומים שונים ומשונים של הממסד, ולא דווקא מימון, מינוף, הלוואות שאותם צריך להחזיר וההחזר שלהם הוא זה שגורע מתזרים המזומנים השוטף של העסק.  

כמי שנותן ליווי עסקי אני רק יכול להעיד שעסקים בהחלט יכולים להרוויח, ויש יותר ויותר עסקים שמבחינת רווח חשבונאי הם נמצאים ברווח אבל הפעילות התזרימית שלהם לוקה בחסר דבר אשר גורם לקריסה של העסק ולחסדי הלקוחות או הבנקים הממנים.

העסקים שנסגרים הכי מהר מרגע פתיחתם הם "בתי קפה" "מסעדות" "מקומות בידור ובילו" ודווקא לעסקים אלה יש הרבה מאד אנשים (צעירים בעיקר) שלוטשים את עיניהם לכוון זה.

איך פותחים עסק

לעניות דעתי עסקים בהחלט יכולים פעול, הבעיה הקוראת אותם הוא ניהול לא תואם את המציאות החדשה של עסקם בישראל והאמת לא רק בישראל, עסק יכול בהחלט להיות עסק מצליח גם בעסקים אותם רואים הבנקים כעסקים מסוכנים במידה והניהול של העסק מנוהל לפי אמות מידה עכשוויות, הליכה בין הטיפות, התנהלות מחולקת בין תפעול לניהול, תכנון מוקדם של המיזם, והאמת כאן לא משנה על איזה סוג של עסקים אנו מדברים, כפי שנהוג להגיד LOCATION-LOCATION-LOCATION כך אני יגיד ניהול, ניהול, ניהול,

ולכן בכדי לא להיכנס לסטטיסטיקה של קריסה וסגירה ההמלצה החמה ביותר היום בשוק היא לשכור יועץ עסקי מלווה על מנת לקצר מהלכים ולהאריך בימים.  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן