המלצות לעסקים להתנהלות במלחמה

בתחילת מלחמת צוק איתן כתבתי כאן כיצד עסקים צריכים לנהוג בזמן מלחמה.

האמת שלא שיערתי כי המלחמה תיקח כול כך הרבה זמן ויותר מזה אני מתפלא מדוע המדינה לא מכריזה על מצב "מלחמה" מה שכול שר אומר בראיון בטלוויזיה כי אנו נמצאים ב"מלחמה". הסיבה מדוע ממשלת ישראל לא מכריזה על מצב "מלחמה" נובעת מסיבות כלכליות שממשלת ישראל לא תוכל לעמוד בה בפרט אחרי כול ההוצאות והפיצויים שתצטרך לשלם.

 מדוע יש בנקים 

זה נכון שאנו נמצאים בתקופת מלחמה, ומלחמה זה לא מצב של "פיקניק" זו סכנה מוחשית לחיילים, זו סכנה לאזרחים, וזו אנדרלמוסיה שלמה בעולם הכלכלה והמשק הישראלי, משק עסקי שנפגע ביום יום. וגם בו יהיו חללים רבים. אני צופה כי עסקים רבים יקרסו וימלאו שוב את מסדרונות בתי המשפט ולשכות ההוצאה לפועל.

 

הממשלה מבקשת לפצות עסקים, אבל זה רק בטווח מסוים מגבול הרצועה ולדעתי הפיצוי יהיה יותר ברמת ההוצאות ולא ברמת הרווח. הממשלה לא מתכוונת לפצות את רוב העסקים בארץ אשר עסקיהם עמד מלכת מתחילת המלחמה.

 

עסקים זה מעגל, עסק לא מכניס כסף הוא גם לא יכול לשלם לספק שלו שלא יכול לשלם לספק שלו, לעובדיו, שכר דירה שיקים דחויים ומה לא עוד, גם ההגדלה של הממשלה למתן הלוואות בערבות מדינה זה כסף שיעמיס על העסקים ולא יעזור להם כי מצב השוק העסקי גם לפני המלחמה לא היה מזהיר במיוחד.

 

אז מה עושים? איך עוברים את המצב הזה? איך בכול זאת שורדים?

 

ראשית הייתי מציע לכול בעל עסק לפתוח גיליון אקסל ומכניסים (ומי שלא מכיר אקסל שישרטט לו על נייר משבצות) את ששת החודשים הקרובים.

 

1. רושמים את כול ההוצאות הקבועות

2. רושמים את ההתחייבויות (החזר הלוואות-כרטיסי אשראי-שיקים דחויים)

3. רושמים תחזית רכישות מספקים (לפי מכירות חודש יולי 2014)

4. מסכמים…..

 

לאחר הסיכום רושמים את תחזית התקבולים (ההכנסות) לפי חודשים שהמפתח הוא חודש יולי 2014

 

במידה וההוצאות עולות על ההכנסות ההמלצות שלי הם כדלקמן:

 

א. משטחים את ההלוואות, כרטיסי האשראי, שיקים דחויים, תשלום למוסדות מע"מ ביטוח לאומי ביטוחים אישיים, ל-6 חודשים + (אפשר גם בהתייעצות עם רואה החשבון לחלק את התשלומים הסוציאליים, לקופות, לפנסיה ורק שלא יעבור את השנה הקלנדרית)

 

ב. חותכים בהוצאות בצורה דרסטית אבל שלא תפגע בעסק, במיתוג שלו, וביכולת המכירה שלו. (הקטנת נסיעות, שימוש במלאים קיימים או רכישת מלאי לצורך מכירה בפועל, צמצום בכוח אדם, הפסקת חיוב בגין תכנית חסכון או צבירת שומנים כמו שהבנק אוהב,) כול עסק יודע בדיוק היכן הוא יכול לחתוך.

 

בצורה זאת ניתן לקרב את ההוצאה החשבונאית והתזרימית להכנסה מה שיקטין את העומס על העסק.

אנו נמצאים בתקופה של "מלחמה" ולכן יש את כול ההצדקה לעסקים לפעול בכדי להמשיך את קיומו של העסק גם לאחר המלחמה. מדינה חייבת בעסקים ולכן לא צריך לחשוש ממעשים דרסטיים בתקופה זאת.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן