המלצות לעסקים להתנהלות במלחמה

בתחילת מלחמת צוק איתן כתבתי כאן כיצד עסקים צריכים לנהוג בזמן מלחמה.

האמת שלא שיערתי כי המלחמה תיקח כול כך הרבה זמן ויותר מזה אני מתפלא מדוע המדינה לא מכריזה על מצב "מלחמה" מה שכול שר אומר בראיון בטלוויזיה כי אנו נמצאים ב"מלחמה". הסיבה מדוע ממשלת ישראל לא מכריזה על מצב "מלחמה" נובעת מסיבות כלכליות שממשלת ישראל לא תוכל לעמוד בה בפרט אחרי כול ההוצאות והפיצויים שתצטרך לשלם.

 מדוע יש בנקים 

זה נכון שאנו נמצאים בתקופת מלחמה, ומלחמה זה לא מצב של "פיקניק" זו סכנה מוחשית לחיילים, זו סכנה לאזרחים, וזו אנדרלמוסיה שלמה בעולם הכלכלה והמשק הישראלי, משק עסקי שנפגע ביום יום. וגם בו יהיו חללים רבים. אני צופה כי עסקים רבים יקרסו וימלאו שוב את מסדרונות בתי המשפט ולשכות ההוצאה לפועל.

 

הממשלה מבקשת לפצות עסקים, אבל זה רק בטווח מסוים מגבול הרצועה ולדעתי הפיצוי יהיה יותר ברמת ההוצאות ולא ברמת הרווח. הממשלה לא מתכוונת לפצות את רוב העסקים בארץ אשר עסקיהם עמד מלכת מתחילת המלחמה.

 

עסקים זה מעגל, עסק לא מכניס כסף הוא גם לא יכול לשלם לספק שלו שלא יכול לשלם לספק שלו, לעובדיו, שכר דירה שיקים דחויים ומה לא עוד, גם ההגדלה של הממשלה למתן הלוואות בערבות מדינה זה כסף שיעמיס על העסקים ולא יעזור להם כי מצב השוק העסקי גם לפני המלחמה לא היה מזהיר במיוחד.

 

אז מה עושים? איך עוברים את המצב הזה? איך בכול זאת שורדים?

 

ראשית הייתי מציע לכול בעל עסק לפתוח גיליון אקסל ומכניסים (ומי שלא מכיר אקסל שישרטט לו על נייר משבצות) את ששת החודשים הקרובים.

 

1. רושמים את כול ההוצאות הקבועות

2. רושמים את ההתחייבויות (החזר הלוואות-כרטיסי אשראי-שיקים דחויים)

3. רושמים תחזית רכישות מספקים (לפי מכירות חודש יולי 2014)

4. מסכמים…..

 

לאחר הסיכום רושמים את תחזית התקבולים (ההכנסות) לפי חודשים שהמפתח הוא חודש יולי 2014

 

במידה וההוצאות עולות על ההכנסות ההמלצות שלי הם כדלקמן:

 

א. משטחים את ההלוואות, כרטיסי האשראי, שיקים דחויים, תשלום למוסדות מע"מ ביטוח לאומי ביטוחים אישיים, ל-6 חודשים + (אפשר גם בהתייעצות עם רואה החשבון לחלק את התשלומים הסוציאליים, לקופות, לפנסיה ורק שלא יעבור את השנה הקלנדרית)

 

ב. חותכים בהוצאות בצורה דרסטית אבל שלא תפגע בעסק, במיתוג שלו, וביכולת המכירה שלו. (הקטנת נסיעות, שימוש במלאים קיימים או רכישת מלאי לצורך מכירה בפועל, צמצום בכוח אדם, הפסקת חיוב בגין תכנית חסכון או צבירת שומנים כמו שהבנק אוהב,) כול עסק יודע בדיוק היכן הוא יכול לחתוך.

 

בצורה זאת ניתן לקרב את ההוצאה החשבונאית והתזרימית להכנסה מה שיקטין את העומס על העסק.

אנו נמצאים בתקופה של "מלחמה" ולכן יש את כול ההצדקה לעסקים לפעול בכדי להמשיך את קיומו של העסק גם לאחר המלחמה. מדינה חייבת בעסקים ולכן לא צריך לחשוש ממעשים דרסטיים בתקופה זאת.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן