המלצות לניהול עסקי

עסקים וחברות מחויבים להיות עם הראש קדימה.

(דוגמה) מי שזוכר שהטלפון הסלולרי הראשון היה פרי ידה של חברת מוטורולה שהקימה את "פלא-פון" הפלא הזה הביא את החברה לשגשוג עצום, עובדי החברה הפכו לאללים, והתור להתקנת הפלא הזה ברכב היה תור של חודשים.

והנה היום כול אזרח ולקוח פוטנציאלי מקבל 3 שיחות בשבוע מאחת מחברות הסלולר "בואו והצטרפו"

זאת מה שעשתה הטכנולוגיה לאנושות וזה מה שקורה בעסקים וחברות רבות בעולם העסקי.

זה לא רק עניין בישראל זה קורה בעולם כולו והדוגמא הטובה ביותר היא היום בכול מה שקורה בשווקים של הנפט או לדוגמה "אמברגו" שהטילה רוסיה על אירופה אשר גרמה לעסקים רבים לקרוס כתוצאה מהמכה ואפילו לישראל זה עשה רע.

העניין הוא, האם אנחנו כעסקים וחברות יכולים לצפות בחזון העסקי שלנו את השתנות הקטגוריות, הצרכים, השירותים שאנו מספקים, באו ניקח עוד דוגמה טובה למה דברי מכוונים כמו תחום שהטכנולוגיה גמרה אותו והוא עולם העיתונות הכתובה והפרסום בעיתונות הכתובה. עוד עשור לא נראה לי שעיתונים או מגזינים או עיתונים עירוניים בכלל יודפסו, שהרי אנו צועדים לקראת אוכלוסייה היודעת מחשב/אינטרנט/רשתות חברתיות ומי יודע מה עוד יצוץ כאשר הצורך בעיתונות מודפסת ייעלם בדיוק כמו שהוא נעלם עכשיו. ראוי לציון בנושא זה את עיתון "ידיעות אחרונות" אשר ידע בזמן להסתכל עסקית נכונה ולהקים את אתר החדשות " YNET" המוביל בישראל.

ניהול זה אומנות

הרבה מאד עסקים וחברות מתמודדים היום עם תחרות בלתי שפויה, עם מחירי רצפה, עם שוק גלובלי, ונשארים בתחומם תוך שהם עסוקים לקיים ולתפעל את עסקיהם ביום יום מבלי לחשוב על איך עושים הסבה או מוציאים דרכים כיצד לשרוד ולשדרג את עסקם או מקצועם.

אם ניקח את הנתון המדהים של סגירת עסקים, קריסת עסקים, נבין כי אלה עסקים שהיו עסוקים בתפעול היום יומי, השקיעו בעסקם ולא יכלו לצפות קדימה את העתיד הבלתי נודע. תארו לכם שבעל העסק או החברה גם צריך לתפעל את העסק, גם צריך לפתור בעיות, גם צריך להתמודד עם ספקים, לקוחות, בנקים, ועוד לחשוב על הבלתי מודע קדימה. בחברות ענק אכן זה קורה ולכן אנו עדים כול הזמן לתנודה עסקית להוספת שירותים, לפיתוח מוצרים, לשיתופי פעולה וכניסה לתחומים חדשים.

לא כול עסק או חברה יכולה להרשות לעצמה להשקיע הון בפיתוח וקידום אבל לשם כך הפתרון בחברות ועסקים היא שכירת יועצים המתמחים בפיתוח וניהול לעסקים וחברות לתווך ארוך.

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו