המלצות וטיפים לעסקים להתנהלות בזמן החגים

המלצות וטיפים לעסקים להתנהלות בזמן החגים

נגמרו החופשות, אזרחים חזרו ארצה, חזרו מהחופשות, הילדים הולכים לבית ספר, ואנחנו חוזרים לשבוע וחצי של עבודה (מי סופר את השבוע שכולם עסוקים להכין את הילדים לבית ספר, לדאוג האם לחסן את הילדים בנגיף המוחלש של הפוליו), וכך יעבור השבוע של ה-27 לחודש אוגוסט 2013 וכבר ב-4 לספטמבר 2013 בה עלינו לטובה ראש השנה.

כ יועץ עסקי לא שבעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל שבעו נחת במהלך חופשת הקיץ, אולי העסקים הייעודיים של הקיץ הרוויחו מעט אבל בשאר העסקים, החברות, המשרדים הקטנים, האבטלה חגגה וזה עולה מנתון שמתפרסם כבר לקראת סוף חודש אוגוסט2013 המצביע כי במחצית יולי עד מחצית אוגוסט 2013 הייתה ירידה של למעלה מ-30% בפעילות העסקית בעסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

איך עוברים את חגי תשרי 

כמי שנותן ייעוץ עסקי כתבתי לפני כמה חודשים מספר המלצות לגבי התנהלות העסקים הקטנים והבינוניים בתקופת החדים בהם המלצתי לא לפזר שיקים לחודש החגים, להוציא לחופשה עובדים כבר בחודש אוגוסט מה שיכול להשפיע על משכורת אוגוסט המשולמת בספטמבר, לדחות רכש, לעבוד עם מלאי להזמנות (ולא להזמין סחורה למלאי) להגביר מכירות, מבצעים, להוציא מהבוידם מוצרים שעמדו זמן רב ולעשות עליהם מבצעים ועוד רעיונות שיווקיים להגביר מכירות ואת קופת המזומנים לקראת החגים בהם נעבוד סה"כ 13 ימים.

כ יועץ עסקי אני רוצה לתת גם המלצות וטיפים לבעלי עסקים, חברות, חברות קטנות וחברות גדולות כיצד להתנהל, או מה הם היכולות להקטין את הנזק תזרימי שלהם בתקופת החגים.

מי שלא הקשיב להמלצותיי או כאלה שלא יכלו לעמוד בהמלצות והטיפים שהעברתי ונמצאים כרגע בפני שוקת שבורה כאשר הם מתכננים את תזרים המזומנים שלהם לחודש ספטמבר הלוא הוא חודש החגים,

עדיין לא ברור עם החודש ידחו התשלומים למוסדות מע"מ, ביטוח לאומי, מס הכנסה ניכויים, קופות הפנסיה, הגמל, הביטוחים למינם שהם נטל תזרימי כבד על תזרים המזומנים.

יש בהחלט אפשרות (מי שלא עשה הסדרים השנה עם מע"מ או ביטוח לאומי) להגיע למשרדי מע"מ ולבקש פריסה של תשלום המע"מ מי שמשלם כול חודש אז לחודש אחד של תשלום מע"מ ומי שמשלם כול חודשיים אז פריסה של חודשיים בתשלום המע"מ. נכון הפריסה עולה ריבית אבל עדיף לשקול פעולה זאת מאשר החזרה של שיק מחשבון העסק או החברה.

גם עם הביטוח הלאומי ניתן להגיע לפריסה של תשלומים על מנת להקל על העסק בתזרים המזומנים (כמובן אם לא נעשה כבר הסדר עם ביטוח הלאומי בשנה החולפת)

מס הכנסה ניכויים אני לא מציע כי תנסו לעשות הסדר מכיוון שכאן יש טעם לפגם כי את חלק העובד ניכיתם ממשכורתו ובטח שכמעבידים אנו לא רשאים להשתמש בכספים שכבר ניכינו.

אני חוזר לנושא המע"מ ובכדי שמי שרוצה להימנע מהסדר עם מע"מ, המדינה אפשרה לעסקים עם מחזור פעילות של עד 19 מיליון ₪ בשנה להוציא חשבוניות עסקה, מה שאומר שאתם לא צריכים לשלם את המע"מ למרות שלא קיבלתם את הכסף והוא ישולם רק באתו דוח של החודש שהתקבול התקבל מהלקוח. מי שלא עשה עד היום שימוש בחשבוניות עסקה, כי הרואה חשבון או יועץ המס אמר לו לא לעשות כך יוטב כי יתייעץ שוב פעם רק שהפעם יסביר לרואה החשבון וליועץ המס כי בתזרים עסקינן.

כמובן שאם נוכל בחגי תשרי לסגור את המשרד בימים של חופשות ולא לפתוח אותם נחסוך חשמל, מזגנים, חופשות עובדים, וכ"ד, ומאחר והתשלומים שהזכרתי היום הם גבוהים אז המשמעות היא רבה.

זכרו! אין יש מעיין!

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן