המזרח מאיים על העסקים בכול העולם

המזרח מאיים על העסקים בכול העולם

המזרח, סין, משתלטים עלינו בגדול.

אי אפשר לדעת מה יותר מסוכן למדינת ישראל:

סין והמזרח או הפצצה הגרעינית של אירן!

כן זה נכון, וזה קורה כול יום כול שעה, זה קורה לעסקים ישראליים יצרניים שהפסיקו לייצר, נאלצו להיות יבואנים ביחד עם עוד מספר רב שכזה בתחום הייצור שלהם, מפעלים שפיטרו עובדים כתוצאה מהשתלטות התעשייה הסינית בכול סקטור וסקטור. קבלנים רוכשים את ציוד הבניה וחומרי הגלם מסין, בתי מלון חדשים, צימרים, חדרי אירוח, בתי אבות, רוכשים את כול האבזור שלהם כולל דלפקים, מטבח, מיטות, ריהוט, שטיחים, תמונות, טלפונים ומה לא, מכרזים של הממשלה ושל התעשיות בישראל גם כן זוכות למענה סיני, אין כמעט תחום שהתעשייה הסינית לא נמצאת בו היום בשוק הישראלי.

האם מישהו נתן את הדעת על הסכנה בהצפה הזאת שמוחקת את התעשייה והעסקים בישראל.

וזה עוד לא כלום לאותם אלפי ישראלים אשר נוסעים למסע קניות בסין לריהוט ביית שלם, כולל חומרים לשיפוץ הבית, ועד המנורה הכי קטנה לשים בנברשת החדשה.

תעשיה שלמה התפתחה לה בסין בקליטת קבוצות ישראלים המגיעים ביחד אם האדריכל או המעצב ועורכים מסע קניות רחב משאירים דולרים יקרים אבל חוסכים 2/3 מהמחר שהיו רוכשים בארץ.

ומה לא קונים שם, כלים סניטריים, חומרי בניין, ריהוט, אלקטרוניקה, מראות, עציצים, בקיצור מה לא!

היכן יהיה הגבול, עד מתי יחזיקו כול המותגים הגדולים במרכזי הקניות שהרווח שלהם לא מגיע ל-1.5% במקרה הטוב. הרי תהיה כאן קריסה של מגדל קלפים, אף אחד לא נותן את הדעת לאיום הכלכלי הזה שנפל עלינו.

חשיבה של הריבון בעניין זה צריכה להיות בדיוק כמו אותה חשיבה על הגרעין האירני.

אנו מדינה קטנה, מוקפת אויבים, כאשר העולם כולו בהמעטה "לא בדיוק אוהב אותנו" אנחנו צריכים לדאוג לעצמנו, לתעשיות שלנו, ולשוק העבודה שלנו. קפיטליזם, שוק חופשי, פתיחת ייבוא, כלכלה חופשית. הכול טוב ויפה לא למדינה שחצי מתקציבה הולך לצורך בטחון, לא למדינה שהתושבים שלה הולכים ונהיים יותר עניים, הרי זה בדיוק כמו סיפור הביצה והתרנגולת: אזרחי ישראל היו מאושרים מהרגולציה על חברות הסלולר, רגולציה אשר הפחיתה במיליונים את רווחי חברות הסלולר, אשר הפחיתו את תשלומי המס שלהם, אשר חלקם גרמו לגרעון אשר הושט במיסים חזרה לאזרחים…אז מה עשינו כאן…קיבלנו ביד אחת ובשנייה לקחו מאתנו…ועוד ייקחו מאתנו….

בזמנו היו הגבלות על הייבוא, הגבלות מטבע זר, מיסים גבוהים על יבוא מהמזרח. היום הכול נפתח…אני לא אומר שצריך לחזור לתקופת הצנע אבל בהחלט צריכה להיות חשיבה שונה. חייבים להפנים שאנו עם שחי בתוך עצמו, אין לנו שכנים לעשות איתם עסקים, מדינות אירופה וארצות הברית לא צריכות אותנו ליבוא מוצרים גם להם יש את "סין". אבל אנחנו חייבים לדאוג לעצמנו. כן לדאוג לעצמנו כי אחרת לא נשרוד.

ועם אנו עוסקים  בדאגה לעצמנו, יעשה נכון כול עסק עסקי במדינת ישראל ויקח לו יועץ עסקי שיווקי בכדי שיוכלו ביחד לשרוד ולהמשיך

התקשר לדורון עמית ותקבל יעוץ מקיף על עסקיך

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן