הלוואת הסדר מכירים את זה?

הלוואת הסדר מכירים את זה?

אין עוררין לכך שהבנקים הרוויחו בתקופת פומפאו  העליזה הון עתק של כסף, הבנק היה נותן לכל דכפין: לפישמן 4 מיליארד שקל, לדנקנר, לתשובה וגם לעסקים יותר קטנים ומשקי ביית. הרווחים שהם הרוויחו במסלולי המסגרות שלהם ריבית X על חריגה וריבית Y על חשבון העובר ושב. והנה בערך משנת 2008 ועם היכנס החוק של עמידה במסגרות שכללו את הפטנט הזה של ריבית X על מסגרת וריבית X פלוס על חריגה,

מה שקרה היו אומרים ללקוח ניתן לך 100 שקל אשראי 70% בריבית נורמאלית אבל את ה-30% זה יהיה בריבית חריגה, אבל הקהל צרך כסף, ועסקים צרכו כסף, ומשקי הבית צרכו כסף והטיקונים דללו את כספי הבנק ולמרות הפיקוח של בנק ישראל הבנקים על חלוקת האשראי, הבנקים נתנו והמשיכו את החגיגה לתת למי שהם ראו שיש לו כושר החזר או בטוחות מטריאליים וראו מה קרה? אנחנו נמצאים מלמעלה ממיליון איש מסורבי אשראי, 1. מיליון איש מביא אותנו למספר של 2.5 בני אדם שהם במסגרת האנשים מסורבים לאשראי.(ונתונים אלה הם עוד מלפני הקורונה)

הקורונה והבנק

תחילת הקורונה, "הבנקים" כמו כל אחד מאתנו קיבלנו הלם! הבנקים בעצמם לא ידעו איך לפעול ולכן, הם נעלו את הכספת שלהם, ואין יוציא משם פקיד הבנק שקל אחד ללא אישור ההנהלה, אישור ההנהלה זה אחרי שכנראה נקבע מדיניות חד משמעית אין הלוואות, אין משכנתאות, שיקים של לקוחות יחזרו, שיקים שעמדו כבטוחות לאשראי שניתן יחוללו, והבנקים בפניקה גדולה, אפשר לא להרוויח כי האסם מלא בכסף אבל להפסיד בשום אפן, מבחינתם זה צעד נכון ונבון שהרי כל סוחר או מוכר ירצה למכור ולקבל את כספו חזרה. בדיוק מה שהבנקים רוצים "פחות סיכון יותר סיכוי"

הקורונה הביאה להלם ראשוני אצל כולם
הקורונה הביאה להלם ראשוני אצל כולם

חוק נתוני האשראי

עוד חוק יצא במדינת ישראל ע"י בנק ישראל "תעודת אשראי" או "מאגר אשראי" כאשר כל ההיסטוריה הבנקאית של האזרח מופיעים בדוח בנק ישראל. מאחר והדוח הוא אישי ורק האזרח יכול לדרוש אותו אז גם כאן מצאו הבנק פרצה הם מבקשים את אישורו של הלקוח להוציא את הדוח באתר הממשלתי., לא יודע למה הם מבקשים זאת מהאזרח שהרי יש 2 חברות בישראל אשר מספקות נתוני אשראי לכל דורש, ואם יש נקודות אדומות בדוח הממשלתי החברות הפרטיות יודעות זאת ומוכרות את המידע לכל דורשי.

אני והבנק שלי

יש עדיין ולא מעט אנשים שלא מבינים מה זה בנק? הם חושבים שבנק זה מוסד ממשלתי שמלווה כסף לאנשים, בגלל זה הם מרשים לעצמם לדבר על הבנק ב"אנחנו כמו משפחה בבנק" "תעזבו מנהל הבנק אוהב אתי""אני חברה של מנהל הסניף" "וככה תופשים את הבנק הלקוחות". אז לא. בנק הוא עסק מסחרי השייך לבעלי המניות שלו, המטרה שלו להרוויח כסף וכמה שיותר כסף, הבנק לא חייב לנו דבר, לא משפחה שלנו ולא חבר שלנו "תוציאו לכם את זה מהראש. נכון, על בנק חלים רגולציות מחמירות "איך נוהגים עם לקוחות" אבל מאחר שהרגולציה היום יודעת שמחר היא תקרא לעבוד בבנק לאחר שסיימה את תפקידה אצל הרגולטור, ולכן אלה לא ירצו ללכלך את ידם עם הנהלת הבנק (לדוגמה)

ניתן למצוא מאמרים נוספים בקטגוריה "הבנק ואנחנו" מאמרים שונים ורלוונטיים לנושא זה.
או לכל המלצות הניהול בנושאים שונים לניהול העסק.

אז מה עושים?

אנחנו מודעים למצב הקורה בשנת 2020, עסקים רבים התמוטטו, עסקים נסגרו, שיקים חזרו, עסקים הגיעו לחדלות פירעון והוכרזו כפושטי רגל, הם וכנראה האנשים סביבם שחתמו להם ערבויות. לאור כל השואה הכלכלית של האזרחים הבנקים הגדילו במאזנים שלהם את הסכומים הגבוהים של הפסדי אשראי, על תדאגו אנחנו האזרחים נשלם את זה..

אסור לנו לבוא בטענות אל הבנק, הסברתי, הבנק הוא עסק בדיוק כמותכם, כפי שאתם רוצים לגבות את החובות המגיעים לכם גם הוא רוצה לגבות את חובו (לא שאני מצדד בהתנהלות הבנקים ואני אפילו מחייך בתוכי שאני שומע פרסומות של אחד הבנקים "אנחנו בנק אנושי" לקוחות עם בעיות בבנק אומרים לעצמם "מצויין" בוא נעבור בנק אנושי, רק שהם לא מבינים שאם הם מוגבלים עם בנק אחד אוטומטית כל נותני אשראי יודעים מזה.

ולנו האזרחים אלה שקרסו אלה שלא עמד כוחם להמשיך משקי בית ועסקים זכרו! הבנק ירצה ללכת איתכם להסדר של החוב, הבנק יהיה מאד נדיב אליכם ולמי שאין כסף לסגור את החוב הוא יציע לכם הצעה נדיבה שאתם תקפצו עליה מיד האומרת: בואו נעשה הלוואת הסדר עד 60 תשלומים! "פצצה" קונה בכל מחיר!  רק שהוצל"פ לא תגיע אלי הביתה! "רגע", אני לא בטוח שהבנק מספר לכם את האמת של ההלוואה הזאת.. הבנק כנראה מציע לכם "הלוואת הסדר" הלוואה אשר מי שלוקח אותה מלכלך בכל מקרה את שמו ויהיה לו כתם של 7 שנים בכל מוסד בנקאי או חיצוני בו ירצה להלוות כסף. זאת תובנה בלתי נסבלת בעיקר לאנשים שיחזרו לעסוק בעסקים ולשכוח את התקופה הלא נורמאלית שאנו עוברים מתחילת שנת 2020.

הלוואה? לא בכל מחיר
הלוואה? לא בכל מחיר

רגולציה מס 2

למרות מה שכתבתי לגבי אי האשמה את הבנקים חשוב שנבין כי הבנק מפוקח ועומד בקריטריונים נוקשים בכל מה שקשור במערכת היחסים בין הלקוח לבנק. על הבנק מוטלות מגבלות בכל מה שקשור בתחום זה, ועל התנהלות הבנק מפקחים בנק ישראל על כל מוסדותיו, לפעמים הלקוח נתקל ביחס או בטענות מחפירות מול הבנק: פקידה, מנהלת מחלקת אשראי, מנהל הסניף ולמעלה מזה, וטענות אלה ראויות להיות מדווחות לבנק ישראל, עד כמה שיניים יש לבנק ישראל, אני לא יודע, אבל זה קצה האפשרות של לקוח הבנק לקבל סעד כזה או אחר.

פשיטת רגל לקוח מוגבל

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי. ועם הסתכסכתם עם הבנק עצמו או נשארת חייב לו כסף זה יותר גרוע מאסון לשנים הבאות.

שקלו את מערכת היחסים שלכם עם הבנק, המדינה שהייתה צריכה לעזור לכל אזרח או עסק בתקופת הקורונה עשתה זאת למי שמגיע, אם ציפיתם לעבוד בשחור ולקבל מענקים, טעיתם.

בהצלחה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן