האם הלואות בערבות מדינה כדאיות

האם הלואות בערבות מדינה כדאיות

לא, אין לי בעיה עם הלוואות בערבות מדינה!

יש לי בעיה עם הלוואות בכלל!

מאחר ורוב ההלוואות הנלקחות היום גם בערבות מדינה, רובם ככולם במטרה ייעודית לכיסוי הפסדים, למילוי תזרים המזומנים, לסגור הלוואות ולפתוח הלוואה חדשה, ובכלל רוב הבקשות אומנם מתארות תוכנית עסקית מפוארת: השקעה בעסק או בחברה, תחזית עולה וצומחת, פנטזיות שיווקיות וכ"ד. אבל בהסתכלות במראה הרי מי שלוקח את ההלואה למטרות גלגל הצלה יודע את זה טוב הוא בעצמו! האמת שגם מנהלי הקרן יודעים זאת, אבל אתם יודעים בנקים קשורים כאן בעניין, והמטרה של הבנקים היא למכור כסף, ועוד שזה בערבות מדינה חגיגת הבנקים גדולה ומכופלת. 

ממעוף הציפור עת מסתכלים על ההלוואות בערבות מדינה שהציפו אותנו בשנים האחרונות, רק בין החודשים אפריל 2012 ל-אפריל 2013 גדל היקף ההלוואות מ-900 מיליון ₪ ל-1.9 מיליארד שקל 

האמת ש-אני רואה בזה שואה לעסקים, שואה לבעלי עסקים, שואה לבעלי חברות אשר במקום מכירות לוקחים הלוואות "כי אין ברירה" חשוב להבין שגם עם לוקחים הלוואה בערבות מדינה ומכסים הפסדים, ממחזרים הלוואות, משלמים חובות אזי הניהול של העסק חייב להיות מוקפד פי מיליון, כי אם תוספת לגיבנת ההלוואות שכבר משולמות ע"י העסקים בסופו של דבר תגרום לעסק לקרוס. 

כ-אסטרטג עסקי אני מתייחס לנתונים המתפרנסים, ואומר בליבי "אבוי" האם זו עוד בועה שתתפוצץ לנו כאן במדינה, האם ההלוואות המחולקות האלה זה לא בכייה לדורות, ואם נותנים הלוואה בערבות מדינה, מדוע לא מחייבים להעמיד יועץ עסקי או ייעוץ עסקי ושיווקי בעסקים ובחברות עצמם. במה יכולה לעזור ההלוואה לתרום לניהול תקין של העסק או החברה, נהפוך הוא קבלת ההלוואה יוצרת רווחה מסוכנת ובטעות אופטית ממשיכים את ההתדרדרות וחזרה לאותו מקום רק עם עוד חוב של חצי מיליון ₪. 

קראו על שיווק בגוגל

לצערי, עדיין בעלי עסקים ומנהלי חברות לא הפנימו כי המשחק כאן הוא אם כסף גדול, אומנם כול איש עסקים או בעל עסקים הוא "אדם גדול" בכול זאת לא כול אזר מהשורה מקבל החלטה לפתוח עסק או להיות בעלים של עסק, אבל לא ניתן שלא להתחשב במה שקורה היום במשק העולמי והמשק הישראלי כאן אצלנו, התחרות קשה, המחירים יורדים, ההיצע גובר, הביקוש יורד, הרגולציה מוחקת והמיסוי עולה. תנאים אלה הם לא תנאים טובים למסחר במיליארדי שקלים הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, חשוב היה לקבל סטטיסטיקה כמה מתוך כול מקבלי ההלוואות בערבות מדינה בשנים האחרונות לא עמדו בהתחייבויות שלהם, ההלוואות לא הוחזרו ובעלי העסקים עושים טופס טיולים במסדרונות ההוצאה לפועל השונים. 

בעלי עסקים ומנהלי חברות יעשו טוב לעצמם ולעסקם במידה והם דורשים את ההלוואה אזי יקחו מעבר לאותו יועץ כלכלי שמכין את המצגת לבנק בכדי לקבל את ההלוואה גם ייעוץ וליווי עסקי ושיווקי שהמטרה שלשמה ההלוואה נלקחה תמומש ותרים את העסק קדימה.   

יש כאלה מבין בעלי העסק שקוראים או מתייחסים לליווי כזה "הוצאה" ומכאן הטעות הגדולה, יועץ עסקי מלווה זו הכנסה ולא הוצאה, ואת שכרו יש לחשב כמכניס כסף לארגון ולא מוציא כסף, הדבר דומה לביטוח חיים או ביטוח מנהלים שבעלי עסקים נדרשים לעשות, בהתחלה שצעירים לא מתייחסים, ומזלזלים, (לא כולם) אבל בבוא היום הצער הוא גדול.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום






מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום






דילוג לתוכן