האם הלואות בערבות מדינה כדאיות

האם הלואות בערבות מדינה כדאיות

לא, אין לי בעיה עם הלוואות בערבות מדינה!

יש לי בעיה עם הלוואות בכלל!

מאחר ורוב ההלוואות הנלקחות היום גם בערבות מדינה, רובם ככולם במטרה ייעודית לכיסוי הפסדים, למילוי תזרים המזומנים, לסגור הלוואות ולפתוח הלוואה חדשה, ובכלל רוב הבקשות אומנם מתארות תוכנית עסקית מפוארת: השקעה בעסק או בחברה, תחזית עולה וצומחת, פנטזיות שיווקיות וכ"ד. אבל בהסתכלות במראה הרי מי שלוקח את ההלואה למטרות גלגל הצלה יודע את זה טוב הוא בעצמו! האמת שגם מנהלי הקרן יודעים זאת, אבל אתם יודעים בנקים קשורים כאן בעניין, והמטרה של הבנקים היא למכור כסף, ועוד שזה בערבות מדינה חגיגת הבנקים גדולה ומכופלת. 

ממעוף הציפור עת מסתכלים על ההלוואות בערבות מדינה שהציפו אותנו בשנים האחרונות, רק בין החודשים אפריל 2012 ל-אפריל 2013 גדל היקף ההלוואות מ-900 מיליון ₪ ל-1.9 מיליארד שקל 

האמת ש-אני רואה בזה שואה לעסקים, שואה לבעלי עסקים, שואה לבעלי חברות אשר במקום מכירות לוקחים הלוואות "כי אין ברירה" חשוב להבין שגם עם לוקחים הלוואה בערבות מדינה ומכסים הפסדים, ממחזרים הלוואות, משלמים חובות אזי הניהול של העסק חייב להיות מוקפד פי מיליון, כי אם תוספת לגיבנת ההלוואות שכבר משולמות ע"י העסקים בסופו של דבר תגרום לעסק לקרוס. 

כ-אסטרטג עסקי אני מתייחס לנתונים המתפרנסים, ואומר בליבי "אבוי" האם זו עוד בועה שתתפוצץ לנו כאן במדינה, האם ההלוואות המחולקות האלה זה לא בכייה לדורות, ואם נותנים הלוואה בערבות מדינה, מדוע לא מחייבים להעמיד יועץ עסקי או ייעוץ עסקי ושיווקי בעסקים ובחברות עצמם. במה יכולה לעזור ההלוואה לתרום לניהול תקין של העסק או החברה, נהפוך הוא קבלת ההלוואה יוצרת רווחה מסוכנת ובטעות אופטית ממשיכים את ההתדרדרות וחזרה לאותו מקום רק עם עוד חוב של חצי מיליון ₪. 

קראו על שיווק בגוגל

לצערי, עדיין בעלי עסקים ומנהלי חברות לא הפנימו כי המשחק כאן הוא אם כסף גדול, אומנם כול איש עסקים או בעל עסקים הוא "אדם גדול" בכול זאת לא כול אזר מהשורה מקבל החלטה לפתוח עסק או להיות בעלים של עסק, אבל לא ניתן שלא להתחשב במה שקורה היום במשק העולמי והמשק הישראלי כאן אצלנו, התחרות קשה, המחירים יורדים, ההיצע גובר, הביקוש יורד, הרגולציה מוחקת והמיסוי עולה. תנאים אלה הם לא תנאים טובים למסחר במיליארדי שקלים הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, חשוב היה לקבל סטטיסטיקה כמה מתוך כול מקבלי ההלוואות בערבות מדינה בשנים האחרונות לא עמדו בהתחייבויות שלהם, ההלוואות לא הוחזרו ובעלי העסקים עושים טופס טיולים במסדרונות ההוצאה לפועל השונים. 

בעלי עסקים ומנהלי חברות יעשו טוב לעצמם ולעסקם במידה והם דורשים את ההלוואה אזי יקחו מעבר לאותו יועץ כלכלי שמכין את המצגת לבנק בכדי לקבל את ההלוואה גם ייעוץ וליווי עסקי ושיווקי שהמטרה שלשמה ההלוואה נלקחה תמומש ותרים את העסק קדימה.   

יש כאלה מבין בעלי העסק שקוראים או מתייחסים לליווי כזה "הוצאה" ומכאן הטעות הגדולה, יועץ עסקי מלווה זו הכנסה ולא הוצאה, ואת שכרו יש לחשב כמכניס כסף לארגון ולא מוציא כסף, הדבר דומה לביטוח חיים או ביטוח מנהלים שבעלי עסקים נדרשים לעשות, בהתחלה שצעירים לא מתייחסים, ומזלזלים, (לא כולם) אבל בבוא היום הצער הוא גדול.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן