הלוואה לא תחליף למכירות

הלוואה לא תחליף למכירות

הלוואות, מימון, מימון ביניים, מסגרת אשראי, מסגרת חריגה, הלוואות בערבות מדינה, אשראי חוץ בנקאי, אשראי בריבית קצוצה, הלוואות בשוק אפור, הלוואות מספקים, הלוואות בכרטיסי אשראי, הלוואות ועוד הלוואות. יש מי שיאמר שרק הלוואות מחזיקות את המשק העולמי, הכלכלי, המסחר ומשקי הבית. 

איך בכלל התחיל כול הדבר הזה שנקרא הלוואות?

אז כול זה התחיל באמריקה של ארצות הברית בשנת 1910 בה היו בנקאים חכמים אשר החליטו להשתלט על הכלכלה החופשית, התוכנית שלהם הייתה מורכבת מארבעה שלבים הראשון השתלטות על לימודי הכלכלה והחדרת תכנים שיגרמו ללומדים מקבלי ההחלטות בכלכלה להבין שהלוואות זה כורח המציאות, והם ורק הם הדרך הנכונה לניהול פיננסי וכך נולדו שמות סקסיים שאנו נהנים להגיד אותם היום כמו "מינוף פיננסי" "השקעות לטווח ארוך" ועוד שמות מפוצצים כאשר כול הכוונה להכניס מחדש את הציבור האמריקאי למטרה שיהיה כמה שיותר כסף יהיו חייבים לבנקים (הרי הבנקים המטרה לשמם נוסדו הוא למכור כסף ואיך מוכרים כסף אם לא מחדירים למוחות הכלכלנים שהלוואות זה דבר נצרך וטוב) החדרה אשר תופסת בשנים האחרונות תאוצה אצל בעלי עסקים, חברות, ותאגידים רבים לצרוך בראש ובראשונה יועצים עסקיים על מנת שידאגו למפות למממנים מפה יפה לקבלת כספים יקרים. לא הספיק לאותה קבוצת בנקאים להחדיר את מטרתם לאותם כלכלנים עד שמצאו פרופסור מכובד שגייסו גם בכדי לקבע את לימודי הכלכלה החדשה הצורכת רכישת כסף, פרופסור שהפך יותר מאוחר לנשיא ארצות הברית הגדולה אשר שינה את החוקה של המדינה (החוקה ה-16) אשר אפשרה לגבות מס הכנסה מהעסקים ומהאזרחים בניגוד לחוקה הנהוגה בארצות הברית של אמריקה. הכול מתוך אותו אינטרס של מכירת כסף יקר לציבור העסקים והאזרחים כאחד. 

רק בכדי לסוור את אוזננו הפקולטה ללימודי מנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב נקרא "אולם רקאנטי" על שמו של מייסד בנק דיסקונט לישראל. זאת רק ההמחשה בין הכוח הבנקאי וההשפעה שיצר על האזרחים והעסקים באמצעות אותם כלכלנים עם דוחות האקסל המתפתחים להראות לנו כמה אנו צריכים כספים לניהול העסק…שטויות במיץ עגבניות… 

במהלך עבודתי עם עסקים וחברות רבים אני פוגש את הגוורדיה של הכלכלנים אשר כול רגע קופצים אם איזה דו"ח אקסל המראה סיבוכים חשבונאים מורכבים ומסובכים, כאשר אני לוקח את המחשבון הפשוט ועושה את חשבון המכולת התוצאה שאני מגיע אליה הרבה יותר מהירה ומראה את האמת שבעסק ולא את דוח האקסל שהכלכלנים היועצים ואלה המאשרים את ההלוואות במוסדות המימון כה חפצים לקרוא! 

כול הנוסחאות האקדמיות שמראים לנו בכול מיני דוחות ומצגות הם כעיין וכאפס למה שקורה באמת בכלכלה העסקית של כול עסק ועסק. ההלוואות שכולם רוצים לתת לנו הן באמצעות מסגרות, הן באמצעות הלוואות, הן באמצעות חברות כרטיסי האשראי "חונקות אותנו טרתי משמע" "חונקות" עם עסקים מרוויחים חשבונאית אז הם מפסידים תזרימית כתוצאה מההלוואות והריביות הנשכניות של "שליטי העולם הגדול" הלוא הם הבנקאים, המרוויחים מיליארדים בשנה ומאפשרים לאנשי שלומם לבצע תספורות של מיליארדים על חשבון ציבור העסקים והאזרחים.   

מי שמבין בעסקים יודע שבכדי לנצל הלוואות של בנקים זה לצורך עשיית יותר כסף מעלות הכסף שנלקחה מהבנקים או הממנים. מי שלוקח כספים לכיסוי הלוואות, למחזור הלוואות, לתשלום ספקים, למילוי תזרים המזומנים. עסקו לפני פשיטת רגל, אם לא יעשה צעדים מונעים ויקח לו יועץ עסקי "לא יועץ כלכלי" לא רואה חשבון או יועץ מס שכול הכשרתם היא לפתור את בעיות המיסוי של העסק או החברה. 

רבות כתבתי על הנושא, רבות כתבתי כי בנפשי אני חרד לכול אותם בעלי עסקים שחושבים "לא נכון" ומוכנים להמשיך ולעבוד כמו חמורים גמורים עבור רווחי הבנקים הגדולים ובעלי מניותיהם.

עסק, חברה, זאת מוטציה שצריכה להרוויח כסף, מתנ"ס בשכונה, עמותה לנזקקים, הם מסוג הארגונים שצריכים לעשות לרווחתם של הפונים אליהם. ומכאן ההבדל הגדול, אל תהיו עמותות או מוסדות חינוך, אתם עסקים האמורים לעשות כספים ולא רק את המשכורת שלכם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן