הלוואה לא תחליף למכירות

הלוואה לא תחליף למכירות

הלוואות, מימון, מימון ביניים, מסגרת אשראי, מסגרת חריגה, הלוואות בערבות מדינה, אשראי חוץ בנקאי, אשראי בריבית קצוצה, הלוואות בשוק אפור, הלוואות מספקים, הלוואות בכרטיסי אשראי, הלוואות ועוד הלוואות. יש מי שיאמר שרק הלוואות מחזיקות את המשק העולמי, הכלכלי, המסחר ומשקי הבית. 

איך בכלל התחיל כול הדבר הזה שנקרא הלוואות?

אז כול זה התחיל באמריקה של ארצות הברית בשנת 1910 בה היו בנקאים חכמים אשר החליטו להשתלט על הכלכלה החופשית, התוכנית שלהם הייתה מורכבת מארבעה שלבים הראשון השתלטות על לימודי הכלכלה והחדרת תכנים שיגרמו ללומדים מקבלי ההחלטות בכלכלה להבין שהלוואות זה כורח המציאות, והם ורק הם הדרך הנכונה לניהול פיננסי וכך נולדו שמות סקסיים שאנו נהנים להגיד אותם היום כמו "מינוף פיננסי" "השקעות לטווח ארוך" ועוד שמות מפוצצים כאשר כול הכוונה להכניס מחדש את הציבור האמריקאי למטרה שיהיה כמה שיותר כסף יהיו חייבים לבנקים (הרי הבנקים המטרה לשמם נוסדו הוא למכור כסף ואיך מוכרים כסף אם לא מחדירים למוחות הכלכלנים שהלוואות זה דבר נצרך וטוב) החדרה אשר תופסת בשנים האחרונות תאוצה אצל בעלי עסקים, חברות, ותאגידים רבים לצרוך בראש ובראשונה יועצים עסקיים על מנת שידאגו למפות למממנים מפה יפה לקבלת כספים יקרים. לא הספיק לאותה קבוצת בנקאים להחדיר את מטרתם לאותם כלכלנים עד שמצאו פרופסור מכובד שגייסו גם בכדי לקבע את לימודי הכלכלה החדשה הצורכת רכישת כסף, פרופסור שהפך יותר מאוחר לנשיא ארצות הברית הגדולה אשר שינה את החוקה של המדינה (החוקה ה-16) אשר אפשרה לגבות מס הכנסה מהעסקים ומהאזרחים בניגוד לחוקה הנהוגה בארצות הברית של אמריקה. הכול מתוך אותו אינטרס של מכירת כסף יקר לציבור העסקים והאזרחים כאחד. 

רק בכדי לסוור את אוזננו הפקולטה ללימודי מנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב נקרא "אולם רקאנטי" על שמו של מייסד בנק דיסקונט לישראל. זאת רק ההמחשה בין הכוח הבנקאי וההשפעה שיצר על האזרחים והעסקים באמצעות אותם כלכלנים עם דוחות האקסל המתפתחים להראות לנו כמה אנו צריכים כספים לניהול העסק…שטויות במיץ עגבניות… 

במהלך עבודתי עם עסקים וחברות רבים אני פוגש את הגוורדיה של הכלכלנים אשר כול רגע קופצים אם איזה דו"ח אקסל המראה סיבוכים חשבונאים מורכבים ומסובכים, כאשר אני לוקח את המחשבון הפשוט ועושה את חשבון המכולת התוצאה שאני מגיע אליה הרבה יותר מהירה ומראה את האמת שבעסק ולא את דוח האקסל שהכלכלנים היועצים ואלה המאשרים את ההלוואות במוסדות המימון כה חפצים לקרוא! 

כול הנוסחאות האקדמיות שמראים לנו בכול מיני דוחות ומצגות הם כעיין וכאפס למה שקורה באמת בכלכלה העסקית של כול עסק ועסק. ההלוואות שכולם רוצים לתת לנו הן באמצעות מסגרות, הן באמצעות הלוואות, הן באמצעות חברות כרטיסי האשראי "חונקות אותנו טרתי משמע" "חונקות" עם עסקים מרוויחים חשבונאית אז הם מפסידים תזרימית כתוצאה מההלוואות והריביות הנשכניות של "שליטי העולם הגדול" הלוא הם הבנקאים, המרוויחים מיליארדים בשנה ומאפשרים לאנשי שלומם לבצע תספורות של מיליארדים על חשבון ציבור העסקים והאזרחים.   

מי שמבין בעסקים יודע שבכדי לנצל הלוואות של בנקים זה לצורך עשיית יותר כסף מעלות הכסף שנלקחה מהבנקים או הממנים. מי שלוקח כספים לכיסוי הלוואות, למחזור הלוואות, לתשלום ספקים, למילוי תזרים המזומנים. עסקו לפני פשיטת רגל, אם לא יעשה צעדים מונעים ויקח לו יועץ עסקי "לא יועץ כלכלי" לא רואה חשבון או יועץ מס שכול הכשרתם היא לפתור את בעיות המיסוי של העסק או החברה. 

רבות כתבתי על הנושא, רבות כתבתי כי בנפשי אני חרד לכול אותם בעלי עסקים שחושבים "לא נכון" ומוכנים להמשיך ולעבוד כמו חמורים גמורים עבור רווחי הבנקים הגדולים ובעלי מניותיהם.

עסק, חברה, זאת מוטציה שצריכה להרוויח כסף, מתנ"ס בשכונה, עמותה לנזקקים, הם מסוג הארגונים שצריכים לעשות לרווחתם של הפונים אליהם. ומכאן ההבדל הגדול, אל תהיו עמותות או מוסדות חינוך, אתם עסקים האמורים לעשות כספים ולא רק את המשכורת שלכם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן