היכן נמצא הכסף הגדול בעסקים?

היכן נמצא הכסף הגדול בעסקים?

מה קורה במגזר העסקי הישראלי!

מה קורה בתעשייה הישראלית,

היכן נמצא היום ה"כסף" הגדול בתחום העסקים בישראל?

מה ללמוד עריכת דין או מחשבים.

ממעוף הציפור עת מסתכלים על עולם העסקים הישראלי ניתן להבחין בבירור כי "הטכנולוגיה" "הפיתוח" "החברות הטכנולוגיות" הסטרטאפים" מושכים אליהם את כול האש! הכסף הגדול נמצא שם! חברות ההשקעות "קרנות הון סיכון" "מימון המדען הראשי" "אנשי עסקים ברמה בינלאומית" "משקיעים" כול אלה מתרכזים בעולם הטכנולוגיה "הייטק".

כאשר מסתכלים על הקומות הראשונות בפירמידת הטכנולוגיה דהיינו בקרב עובדי הטכנולוגיה, ניתן להבין שרמות השכר  גבוהות עד גבוהות מאד:  תכניתנים בשפות השונות, מהנדסי תוכנה, מנהלי הפיתוח, והיום יותר מכול המפתחים למובייל כול אלה נהנים משכר גבוהה ותנאים מפנקים בדיוק כמו החברה של עמק הסיליקון בארצות הברית ואף יותר.

תעשיית הייטק והטכנולוגיה הישראלית, למעשה היא המוקד העסקי הנכסף אליו כול אחד רוצה להגיע ברמות השונות. אחרי שכולם חיפשו את הכסף בתחום הנדל"ן (שגם שם יש מוקד לא מבוטל של כספים זורמים) המפרנסים קבוצה גדולה של בעלי המקצועות החופשים כמו עורכי דין אשר גולת הכותרת של עיסוקם הוא בנדל"ן. אך הלכה למעשה מה שציינתי בפתיח הוא המוביל היום את הכלכלה הישראלית והעולמית.

מי שיצא לו להסתובב באזורי תעשיה וותיקים בישראל, לא יכול שלא להבחין במבנים הנטושים שפעם היו תעשיות מפוארות עומדים שוממים עם שלטים "להשכרה" אשר צבעם מתכלה מרוב הזמן שהם מחכים לבואו של הגואל שייקח את המבנה והשלט ייזרק לפח! ראוי לציין שמעבר לתעשיות שקרסו ונעלמו בישראל, גם רחוב אחד העם הפך להיות רחוב משעמם עקב ה"יובש" שמשדרת הבורסה הישראלית לנירות ערך, גם שם "למרות שגם חברות הטכנולוגיה נסחרות שם" צריך ניעור רציני על מנת להחזיר את הרחוב לחיים שוקקים יותר.   

בחזרה לעולם הטכנולוגיה הרי שאם אנשים צעירים מבקשים היום להיכנס אל אחד מהמכללות או האוניברסיטאות עדיף שיעשה זאת במגמות הטכנולוגיה והמחשוב, ואם בכול זאת ירצה לשאת את תואר היוקרה (עדיין) (משפטים) כדאי שילמד משפטים עם קורסים בתחום המחשבים והטכנולוגיה וישלים במנהל עסקים על מנת שיוכל להיכנס לרמה הגבוהה ביותר בתעשייה הטכנולוגית.

כפי שאני רואה או צופה את העתיד לתעשייה הטכנולוגית אני לא רואה אינפלציה בתחום כול עוד נמשיך ונייצר טכנולוגיה שתימכר בישראל ובעולם כולו.

קרא עוד על תוכנית עסקית

כמי שמטווה אסטרטגיות עסקיות, הייתי רוצה לראות חיבור של יזמים וקבוצות פיתוח המורכבות ממעצבים, ממתכנתים, ממנהלים עסקיים, מפתחים אפליקציות או כותבים תוכנות וקודים טכנולוגיים לשם שיווקם בארץ ובעולם, אני לא הייתי רוצה לראות ממציאים וגאונים טכנולוגיים אשר משמרים את הידע לעצמם ומנסים להיות כולבויניקים ובסופו של עניין לא מצליחים להרים מיזם או הזנק בגלל ניהול עסקי כושל או אי חיבור הרעיון לעיצוב ולנוחות השימוש למשתמש הסופי.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן