היכן אפשר לקבל עוד הלוואה

היכן אפשר לקבל עוד הלוואה

אשראי בנקאי, הלוואות, היכן לוקחים הלוואות, מי נותן הלוואות, מימון,

כ-72% ממתן האשראי בישראל ניתן רק ל-2% מהאוכלוסייה!

משרד מבקר המדינה מצא "נתונים מבהילים"!

מהם הנתונים המבהילים את משרד מבקר המדינה?

הסדרי חוב בין השנים 2008-2011 היו על סך של 21 מיליארד שקל בארבע שנים.

למעשה החוב מורכב מהלוואות ומימון שנתנו הבנקים ללווים הגדולים במשק הישראלי, לא יותר מ-20 לווים גדולים המהווים 2% מסך ההלוואות הניתנות במשק הישראלי ע"י הבנקים.

האמת, שאסור לשכוח כי גם לפני שנים רבות את הבנקים אהבו מאד, עד מאד מאד את התעשייה הקיבוצית ואת הקיבוצים אשר להם חילקו אשראי מנופח (עוד טרם נולדו הטיקונים הגדולים) גם כאן נאלצו הבנקים לספוג קיצוצים ותספורות בהיקפי החוב הדמיוניים שהיו שייכים לתקופה ההיא. 

היום נאלצים הבנקים לאכול את פרי באיושם, ושוב לספוג הסדרי חוב, תספורות, על אשראי שהעניקו ל"מטאורים" העולים של עולם העסקים אלה שהחליפו את התעשייה הקיבוצית ובכספי ציבור רכשו חברות ענק (כמו אי די בי) שנרכשה ממשפחת רקנטי העשירה (ולא בכספי מימון או כספים פרי הלוואות ותספורות) והתרסקו איתם, ולא משנה מה הסיבה, מצב כלכלי, מצב שוק עולמי,  

 מדוע הבנקים סיכנו את כספי הציבור אז וגם היום, ולכך יכולות להיות הרבה סיבות, לגבי ה-אז  ניתן לפרוט זאת לשני סיבות שלמעשה הם מתקיימות גם היום בתספורות הנוכחיות. "קשרים" "הון שלטון" "רצון לעשות רווחים גדולים" ואכן הבנקים מראים רווחים אסטרונומיים בדוחות הכספיים שלהם, רק מה שהכספים שניתנו בריכוזיות כול כך גבוה לסקטור מסוים או למספר לווים קטן ביחס לאוכלוסייה הכללית היוו ומהווים סכנה לעמידתם של הבנקים למרות הרזרבות העצומות שהם סוחבים כתוצאה מרווחים  שהם עשו מאותם טיקונים אשר בעבר עמדו בהחזר ההלוואות ושילמו את הריביות אשר הסיכון היה גלום בתוכם.

למעשה הבנקים לא כול כך מתרגשים מהתספורות שהם עושים ללקוחות בטענה כי זה "אינטרס הבנק" ויכול להיות שבמצב שנוצר זה הרע במיעוטו, אך מי שבסופו משלם את הכספים הם הציבור אשר מצד אחד מושקע בבנק ומצד שני המדינה ממנה מקבל האזרח את השירותים כאזרח ניזוקה מאי תשלום מס כתוצאה מקיזוז החוב של הטיקונים לבנקים.

 בכול מקרה הציבור נפגע, והחתולים שאותם שמו לשמור על החלב הם אלה שהיו או שיהיו בהנהלות החברות הגדולות או הבנקים במדינת ישראל, למרות תקופת הצינון.

כמי שנותן ייעוץ עסקי, אני חייב לומר כי ההתנהלות הזאת של האסכולה הגבוהה במדינת ישראל מזכירה חונטות ורפובליקות בננות בדרום אמריקה, רק שכאן זה יותר אלגנטי, עטוף ברגולציה מתפשרת, ובחברי כנסת וממשלה שמעדיפים את השתיקה למען לא יפגע מעמדם ע"י הכוחניות של המוסדות הפיננסים הגדולים במדינה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן