היועץ העסקי מחפש להיות שותף

היועץ העסקי מחפש להיות שותף

היועץ מחפש להיות שותף

לאחרונה התגלתה לי תופעה מדאיגה בתחום התעסקותי "ייעוץ עסקי"

מה התופעה?

מסתבר כי לקוחות פוטנציאלים נקראים לפגישה ע"י יועץ עסקי שבחרו או מהמלצת חבר או מאתרי האינטרנט השונים ובפרוס הלקוח את המשנה והרעיון של המיזם שלו במהלך השיחה שואל אותו היועץ "האם יש מקום שאני יהיה שותף שלך"

מה ה"לא" בסדר בשאלה כזאת

יזם או בעל עסק הפונה לייעוץ עסקי מקצועי מבקש עזרה והכוונה אובייקטיבית מאדם מנוסה ומקצועי בתחום העסקים, כאשר היועץ רוצה להפוך לשותף הוא איבד את האיזון והיכולת לתת המלצות ולכוון את היזם או בעל העסק בגלל הפיכתו לבעל "אינטרס" ולא לאדם ניטרלי שרואה את המיזם או העסק מבחוץ.

תארו לכם שהיועצים של ראש הממשלה מימין ומשמאל היו מבקשים או דורשים מראש הממשלה לקבל את העצות שלהם על פי שיקולים אינטרסנטים ולא אובייקטיביים, כיצד אז הייתה נראית מדיניותו של ראש הממשלה (לא שכרגע זה לא קיים ויועצים מנסים להכתיב מתוך אינטרסנטיות) אבל זה בהחלט לא דבר שהיינו רוצים שיהיה הן אצל כבוד ראש הממשלה ובטח לא במיזם או בעסק שלנו.

קראו: כיצד להצליח בתור מנהל 

מה אנחנו מחפשים אצל יועץ עסקי

יותר ויותר אנשים בעלי עסקים או כאלה אשר ראשם מלא יזמות אך אין להם את הידע או הגישה העסקית הנדרשת בפני כל יזם או מיזם קיים כושל מעבר לידע שלהם בתחום התמחותם, יוצרים קשר עם יועץ עסקי על מנת לקבל ממנו חוות דעת, כוון, דרכי פעולה, שיטות ניהול, ייעוץ אסטרטגי וארגוני על מנת שיעזור לקדם ולסדר את העסק, הרצון של בעל העסק או המיזם החדש לקבל "פיגורה" של אדם נטול דעות קדומות על תחום העסק וראייתו היא ראייה אובייקטיבית חיצונית לה זקוק העסק. ברגע שהיועץ מבקש להיות "שותף" כל הדבש יצא מהעוקץ והייעוץ הפך להיות לאינטרס. וזה לא מה שצריך ורוצה בעל העסק או המיזם.

יש בעלי עסקים שרואים באמירתו של היועץ כאין "מחמאה" "אם הוא רוצה להיות שותף שלי אזי העסק שלי טוב" שהרי היועץ נחשב ל"גורו" בתחום הייעוץ אבל יש גם כאלה שעל מנת לחסוך את ההוצאה על הייעוץ הם אומרים לעצמם "אזי יהיה טוב אם אכניס את היועץ כשותף ואז תכסך ממני עלות הייעוץ".

וזאת חשיבה מעוותת שרק יכולה להרוס את העסק או המיזם החדש.
וכאן בא הפתגם "האם בשביל כוס חלב אצטרך לרכוש פרה שלמה"

בכלל יש שיטות להכנסת שותפים לעסק אך לא פה המקום לכתוב על האפשרויות הרצויות או הלא רצויות להכנסת שותפים או משקיעים לעסק או למיזמים חדשים.

כאשר מי שנותן ייעוץ עסקי מציע לכם שותפות אחרי ששמע מכם את הרעיון תברחו ממנו כפי שבורחים מאש בשדה קוצים וגם תבדקו אם לא הלך ועשה את המיזם שלכם עם לקוחות אחרים.

להצלחה יש הרבה שותפים לכשלון יש רק אחד וזה את/ה.

לאחר שאנו יודעים כמה עסקים מתרסקים בשנה אנו מחויבים להיות אחראים כלפי עצמנו ומשפחתנו ולכן תפקיד ה ייעוץ העסקי חייב לבוא ממקום נקי, נטרלי, חסר אינטרסים מלבד האינטרס המשותף "הצלחתו של העסק או המיזם הקיים"

חשבו על זה כאשר אתם קובעים ל ייעוץ עסקי

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן