היועץ העסקי מחפש להיות שותף

היועץ העסקי מחפש להיות שותף

היועץ מחפש להיות שותף

לאחרונה התגלתה לי תופעה מדאיגה בתחום התעסקותי "ייעוץ עסקי"

מה התופעה?

מסתבר כי לקוחות פוטנציאלים נקראים לפגישה ע"י יועץ עסקי שבחרו או מהמלצת חבר או מאתרי האינטרנט השונים ובפרוס הלקוח את המשנה והרעיון של המיזם שלו במהלך השיחה שואל אותו היועץ "האם יש מקום שאני יהיה שותף שלך"

מה ה"לא" בסדר בשאלה כזאת

יזם או בעל עסק הפונה לייעוץ עסקי מקצועי מבקש עזרה והכוונה אובייקטיבית מאדם מנוסה ומקצועי בתחום העסקים, כאשר היועץ רוצה להפוך לשותף הוא איבד את האיזון והיכולת לתת המלצות ולכוון את היזם או בעל העסק בגלל הפיכתו לבעל "אינטרס" ולא לאדם ניטרלי שרואה את המיזם או העסק מבחוץ.

תארו לכם שהיועצים של ראש הממשלה מימין ומשמאל היו מבקשים או דורשים מראש הממשלה לקבל את העצות שלהם על פי שיקולים אינטרסנטים ולא אובייקטיביים, כיצד אז הייתה נראית מדיניותו של ראש הממשלה (לא שכרגע זה לא קיים ויועצים מנסים להכתיב מתוך אינטרסנטיות) אבל זה בהחלט לא דבר שהיינו רוצים שיהיה הן אצל כבוד ראש הממשלה ובטח לא במיזם או בעסק שלנו.

קראו: כיצד להצליח בתור מנהל 

מה אנחנו מחפשים אצל יועץ עסקי

יותר ויותר אנשים בעלי עסקים או כאלה אשר ראשם מלא יזמות אך אין להם את הידע או הגישה העסקית הנדרשת בפני כל יזם או מיזם קיים כושל מעבר לידע שלהם בתחום התמחותם, יוצרים קשר עם יועץ עסקי על מנת לקבל ממנו חוות דעת, כוון, דרכי פעולה, שיטות ניהול, ייעוץ אסטרטגי וארגוני על מנת שיעזור לקדם ולסדר את העסק, הרצון של בעל העסק או המיזם החדש לקבל "פיגורה" של אדם נטול דעות קדומות על תחום העסק וראייתו היא ראייה אובייקטיבית חיצונית לה זקוק העסק. ברגע שהיועץ מבקש להיות "שותף" כל הדבש יצא מהעוקץ והייעוץ הפך להיות לאינטרס. וזה לא מה שצריך ורוצה בעל העסק או המיזם.

יש בעלי עסקים שרואים באמירתו של היועץ כאין "מחמאה" "אם הוא רוצה להיות שותף שלי אזי העסק שלי טוב" שהרי היועץ נחשב ל"גורו" בתחום הייעוץ אבל יש גם כאלה שעל מנת לחסוך את ההוצאה על הייעוץ הם אומרים לעצמם "אזי יהיה טוב אם אכניס את היועץ כשותף ואז תכסך ממני עלות הייעוץ".

וזאת חשיבה מעוותת שרק יכולה להרוס את העסק או המיזם החדש.
וכאן בא הפתגם "האם בשביל כוס חלב אצטרך לרכוש פרה שלמה"

בכלל יש שיטות להכנסת שותפים לעסק אך לא פה המקום לכתוב על האפשרויות הרצויות או הלא רצויות להכנסת שותפים או משקיעים לעסק או למיזמים חדשים.

כאשר מי שנותן ייעוץ עסקי מציע לכם שותפות אחרי ששמע מכם את הרעיון תברחו ממנו כפי שבורחים מאש בשדה קוצים וגם תבדקו אם לא הלך ועשה את המיזם שלכם עם לקוחות אחרים.

להצלחה יש הרבה שותפים לכשלון יש רק אחד וזה את/ה.

לאחר שאנו יודעים כמה עסקים מתרסקים בשנה אנו מחויבים להיות אחראים כלפי עצמנו ומשפחתנו ולכן תפקיד ה ייעוץ העסקי חייב לבוא ממקום נקי, נטרלי, חסר אינטרסים מלבד האינטרס המשותף "הצלחתו של העסק או המיזם הקיים"

חשבו על זה כאשר אתם קובעים ל ייעוץ עסקי

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן