הטכנולוגיה מחליפה כוח עבודה

הטכנולוגיה מחליפה כוח עבודה

שהמחשב, הסמארטפון, הטאבלט, התוכנות, האפליקציות, הם ששולטות על חיינו ועל החיים והניהול העסקי שלנו, או אלה שמחליפים כוח עבודה אנושי במחשב או רובוט תעשייתי כול מה שנשאר לנו כדי לנצח הוא להשתמש במוח האנושי.

למעשה אין מתחרה למוח האנושי, היכולות שיכול להגיע אותו איבר מרכזי בגופנו עדיין לא נוצר לו תחליף גם בניסוי או בניסיון לחכות אותו דרך עולם המחשוב והמספרים.

רבים הם החוקרים אשר חקרו בעשורים האחרונים את המוח האנושי, הסורקים הענקיים אשר נכנסו לשימוש בתחום הרפואה רק אפשרו להגיע אל חקר המוח והיכולת האנושית של בן האנוש להגיע להישגים כול כך גבוהים ומרשימים. כול הטכנולוגיה הזאת עדיין לא יכולה להחליף את מוחו של בן התמותה אלה רק לקרוא אותו ולפענח את היכולות שלו.

למעשה, הכוונה שלי במאמר זה הוא להדגיש עד כמה חשוב שאדם יפתח את מוחו או ינסה להשתמש במשאב היקר ביותר שלו לתועלתו ולתועלת סביבתו עם האישית ואם המקצועית.

בנוסף, אנו צריכים להפנים, שכול מחשבותינו או דרך התנהגותנו בחיים בכלל, הם ע"פ הלך מחשבתנו, הלך מחשבה שאנו יוצרים לעצמנו בדימויים האישיים שלנו בתוך מוחנו. גופנו מורכב מגוף פיזי, דהיינו ההקבלה לפריטים המכניים של הרובוט וממוח, לנו מוח אנושי לרובוט מוח מחשבי.

למעשה אם ננתח את הנושא בפשטות נראה שרק המוח האנושי הוא זה שיוצר את הדברים או הפעולות של המוח המחשבי ובזכות המוח האנושי נוצרים טכנולוגיות המעתיקות במקצת את תפקודו של המוח האנושי. אך זה מוגבל. כי למוח האנושי המורכב מחומרים כימיים המשפיעים על תפקודו לא ניתן להעבירם למוחות מחשב הפוקדים על אלמנטים טכניים וביצועיים כאחד.

ולאן אני חותר? אל אותו גן ילדים בו בני גילי השנים הראשונות של חייהם שיחקו בארגז החול, ייצרו במו ידם צורות, משם זה התפתח לפאזלים, למשחקי יצירה, למשחקים עם חשיבה, לפלסטלינה, לבניית צורות, כול זה בא מתוך הדמיון, והראייה הדמיונית קדימה. לא צריך להרחיק לכת בתחום ולראות את גדולי הממציאים שתרמו המצאות "טרום מחשביות" לאנושות כולה. כול זה פרי מוחם ודמיונם.

גם היום מה שמרכיב מוצרים, מה שעוטף אריזות נחשקות של מוצרים, מה שמבדל מוצר זה ממוצר אחר או שירות זה משירות אחר הוא פרי המצאה דמיונית או רעיון דמיוני של יוצר או יוצרת בעל/ת דמיון מפותח המסוגלים לראות את התמונה גם שהיא לא צוירה פיזית. עדיין! מה שמצביע כי עדיין המוח האנושי ידו על העליונה.

גם עורך דין או רואה חשבון או כלכלן צריך להפעיל דמיון וכישורי דמיון בעבודתו הגם שהיא לכאורה עיסוק מונוטוני המגובה בלימודים תאורטיים רבים, אך מאחר ולמוחם של אנשים אנו מדברים כישורי הדמיון או יותר היכולת הדמיונית של אותו עוסק יעמדו לזכותו ברגע שיראה בדימינו את התמונה הגמורה ויידע להגיע אליה בכישוריו הנובעים מאימוץ המוח האנושי שלו.

מסקנה אחת ברורה, עובד אשר לו דמיון רב או יזם אשר דמיונו רחב והוא מאמץ את מוחו הקטן לחשיבה על דברים גדולים הוא המענה לכול השתלטות עולם המחשוב בחיינו הדורס את פרנסתנו ומרחיק אותנו ממקומות עבודתנו.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן