הזהרו מנוכלים בעסקים

הזהרו מנוכלים בעסקים

התרגילים שמרסקים חברות 

אנשי עסקים (או כאלה שחושבים שהם אנשי עסקים) מרסקים חברות, ולא מעניין אותם מה יקרה עם הספקים, מה יקרה עם העובדים, כול מה שמעניין אותם זה איך הם עושים לביתם, ועל איזה גופות וחללים הם יידרכו על מנת להגיע למטרה שהציבו לעצמם.

 בכלל, עולם העסקים ועולם אנשי העסקים ה-מתכסים בכסות של "אנשי עסקים" לבנים, צחורים, צווארון לבן, מתנהגים ופועלים בדיוק כמו שפועלים אנשי העולם התחתון ש-מה שמעניין אותם זה לדרוך על גופות במטרה להשיג נתחי בשר גדולים ונוספים למקרר האוצרות שלהם.

כול מי שקורא את הבקשה שהגישה "המשביר לצרכן" בקשר עם מכירת "אופיס דיפו" לקבוצת צחי פישביין, אשר היה בעלים ומנכ"ל של הקבוצה בתחילת דרכה וקצת בתקופת הבעלות של "המשביר לצרכן" יכול לחשוב שהוא קורא סיפור על מאפיונר עתיק יומין היושב בסיציליה או ניו-יורק של שנות ה-50.

בבקשה שהוגשה לבית המשפט למנוע את המכירה לקבוצת פישביין נכתב "בית המשפט מתבקש לא לאשר את המכירה של "אופיס דיפו" לקבוצת פישביין בטענה כי לפישביין אחריות מקצועית וממשית לחדלות פירעונה של אופיס דיפו והשארת החברה עם חובות עתק לספקיה ולעובדיה, פיישביין ששימש מנכ"ל בסמוך למועד קריסתה תחת קבוצת "המשביר לצרכן" ובשעה שלטש עיניים לרכישתה, פעל בניגוד עניינים בוטה וזה ייצר על פני הדברים תחושת אי נוחות וחשש ערכי שהחברה נוהלה ע"י פישביין באופן שנועד "להפילה" ולהביא את החברה לחדלות פירעון  על מנת לאפשר את רכישתה אגב "קרחת" לנושים הרגילים וקיפוח העובדים.

סיפור זה מוביל אותי לסיפור אחר על צמד מנהלי ובעלי חברה רצינית בשוק הישראלי אשר סימנו חברה ותיקה בתחום עיסוקה של אותו חברה השייכת ל-צמד המנהלים אשר נכנסו כסוס טרויאני לחברה הוותיקה ותוך שנה גרמו לקריסתה המוחלטת של החברה הוותיקה תוך שהם מתחרים על רכישתה באמצעות ובחסות בית המשפט. ואכן החברה הוותיקה נמכרה ללא חובותיה לספקיה או לעובדיה לצמד המנהלים במחיר של נזיד עדשים והותיר את בעלי החברה הנושים שלה, ועובדיה ערומים כעריה  רצה הגורל ולאותו צמד מנהלים נעשה בדיוק מה שעשו לחברה הוותיקה והם הפכו לפושטי רגל אחרי שחברה אחרת עשתה להם בדיוק מה שעשו לחברה הוותיקה.

מה שבא ללמדכם, בעלי עסקים אלה המכירים את השיטות הנבזיות,  וכאלה שלא העלו בדמיונם כי שיטות כאלה קיימות והם יכולים להיות הקורבנות הבאים של השיטה. שיטה בזויה ומגונה.

ואם נחזור לשנות ה–50 כאשר המאפיה שלטה בהרבה עסקים אך לעולם לא הגיעו לרמה כזאת של זדון ובצע כסף כפי שמתנהלים היום "חטיפות" עסקים בלי דין ובלי דיין. מסקנה: עולם העסקים הוא לא רק קשה הוא גם מסוכן לבעליו.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

 ציטוטים מכתבה בגלובס 10.02.2013

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן