הזהרו מנוכלים בעסקים

הזהרו מנוכלים בעסקים

התרגילים שמרסקים חברות 

אנשי עסקים (או כאלה שחושבים שהם אנשי עסקים) מרסקים חברות, ולא מעניין אותם מה יקרה עם הספקים, מה יקרה עם העובדים, כול מה שמעניין אותם זה איך הם עושים לביתם, ועל איזה גופות וחללים הם יידרכו על מנת להגיע למטרה שהציבו לעצמם.

 בכלל, עולם העסקים ועולם אנשי העסקים ה-מתכסים בכסות של "אנשי עסקים" לבנים, צחורים, צווארון לבן, מתנהגים ופועלים בדיוק כמו שפועלים אנשי העולם התחתון ש-מה שמעניין אותם זה לדרוך על גופות במטרה להשיג נתחי בשר גדולים ונוספים למקרר האוצרות שלהם.

כול מי שקורא את הבקשה שהגישה "המשביר לצרכן" בקשר עם מכירת "אופיס דיפו" לקבוצת צחי פישביין, אשר היה בעלים ומנכ"ל של הקבוצה בתחילת דרכה וקצת בתקופת הבעלות של "המשביר לצרכן" יכול לחשוב שהוא קורא סיפור על מאפיונר עתיק יומין היושב בסיציליה או ניו-יורק של שנות ה-50.

בבקשה שהוגשה לבית המשפט למנוע את המכירה לקבוצת פישביין נכתב "בית המשפט מתבקש לא לאשר את המכירה של "אופיס דיפו" לקבוצת פישביין בטענה כי לפישביין אחריות מקצועית וממשית לחדלות פירעונה של אופיס דיפו והשארת החברה עם חובות עתק לספקיה ולעובדיה, פיישביין ששימש מנכ"ל בסמוך למועד קריסתה תחת קבוצת "המשביר לצרכן" ובשעה שלטש עיניים לרכישתה, פעל בניגוד עניינים בוטה וזה ייצר על פני הדברים תחושת אי נוחות וחשש ערכי שהחברה נוהלה ע"י פישביין באופן שנועד "להפילה" ולהביא את החברה לחדלות פירעון  על מנת לאפשר את רכישתה אגב "קרחת" לנושים הרגילים וקיפוח העובדים.

סיפור זה מוביל אותי לסיפור אחר על צמד מנהלי ובעלי חברה רצינית בשוק הישראלי אשר סימנו חברה ותיקה בתחום עיסוקה של אותו חברה השייכת ל-צמד המנהלים אשר נכנסו כסוס טרויאני לחברה הוותיקה ותוך שנה גרמו לקריסתה המוחלטת של החברה הוותיקה תוך שהם מתחרים על רכישתה באמצעות ובחסות בית המשפט. ואכן החברה הוותיקה נמכרה ללא חובותיה לספקיה או לעובדיה לצמד המנהלים במחיר של נזיד עדשים והותיר את בעלי החברה הנושים שלה, ועובדיה ערומים כעריה  רצה הגורל ולאותו צמד מנהלים נעשה בדיוק מה שעשו לחברה הוותיקה והם הפכו לפושטי רגל אחרי שחברה אחרת עשתה להם בדיוק מה שעשו לחברה הוותיקה.

מה שבא ללמדכם, בעלי עסקים אלה המכירים את השיטות הנבזיות,  וכאלה שלא העלו בדמיונם כי שיטות כאלה קיימות והם יכולים להיות הקורבנות הבאים של השיטה. שיטה בזויה ומגונה.

ואם נחזור לשנות ה–50 כאשר המאפיה שלטה בהרבה עסקים אך לעולם לא הגיעו לרמה כזאת של זדון ובצע כסף כפי שמתנהלים היום "חטיפות" עסקים בלי דין ובלי דיין. מסקנה: עולם העסקים הוא לא רק קשה הוא גם מסוכן לבעליו.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

 ציטוטים מכתבה בגלובס 10.02.2013

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן