הזהרו מנוכלים בעסקים

הזהרו מנוכלים בעסקים

התרגילים שמרסקים חברות 

אנשי עסקים (או כאלה שחושבים שהם אנשי עסקים) מרסקים חברות, ולא מעניין אותם מה יקרה עם הספקים, מה יקרה עם העובדים, כול מה שמעניין אותם זה איך הם עושים לביתם, ועל איזה גופות וחללים הם יידרכו על מנת להגיע למטרה שהציבו לעצמם.

 בכלל, עולם העסקים ועולם אנשי העסקים ה-מתכסים בכסות של "אנשי עסקים" לבנים, צחורים, צווארון לבן, מתנהגים ופועלים בדיוק כמו שפועלים אנשי העולם התחתון ש-מה שמעניין אותם זה לדרוך על גופות במטרה להשיג נתחי בשר גדולים ונוספים למקרר האוצרות שלהם.

כול מי שקורא את הבקשה שהגישה "המשביר לצרכן" בקשר עם מכירת "אופיס דיפו" לקבוצת צחי פישביין, אשר היה בעלים ומנכ"ל של הקבוצה בתחילת דרכה וקצת בתקופת הבעלות של "המשביר לצרכן" יכול לחשוב שהוא קורא סיפור על מאפיונר עתיק יומין היושב בסיציליה או ניו-יורק של שנות ה-50.

בבקשה שהוגשה לבית המשפט למנוע את המכירה לקבוצת פישביין נכתב "בית המשפט מתבקש לא לאשר את המכירה של "אופיס דיפו" לקבוצת פישביין בטענה כי לפישביין אחריות מקצועית וממשית לחדלות פירעונה של אופיס דיפו והשארת החברה עם חובות עתק לספקיה ולעובדיה, פיישביין ששימש מנכ"ל בסמוך למועד קריסתה תחת קבוצת "המשביר לצרכן" ובשעה שלטש עיניים לרכישתה, פעל בניגוד עניינים בוטה וזה ייצר על פני הדברים תחושת אי נוחות וחשש ערכי שהחברה נוהלה ע"י פישביין באופן שנועד "להפילה" ולהביא את החברה לחדלות פירעון  על מנת לאפשר את רכישתה אגב "קרחת" לנושים הרגילים וקיפוח העובדים.

סיפור זה מוביל אותי לסיפור אחר על צמד מנהלי ובעלי חברה רצינית בשוק הישראלי אשר סימנו חברה ותיקה בתחום עיסוקה של אותו חברה השייכת ל-צמד המנהלים אשר נכנסו כסוס טרויאני לחברה הוותיקה ותוך שנה גרמו לקריסתה המוחלטת של החברה הוותיקה תוך שהם מתחרים על רכישתה באמצעות ובחסות בית המשפט. ואכן החברה הוותיקה נמכרה ללא חובותיה לספקיה או לעובדיה לצמד המנהלים במחיר של נזיד עדשים והותיר את בעלי החברה הנושים שלה, ועובדיה ערומים כעריה  רצה הגורל ולאותו צמד מנהלים נעשה בדיוק מה שעשו לחברה הוותיקה והם הפכו לפושטי רגל אחרי שחברה אחרת עשתה להם בדיוק מה שעשו לחברה הוותיקה.

מה שבא ללמדכם, בעלי עסקים אלה המכירים את השיטות הנבזיות,  וכאלה שלא העלו בדמיונם כי שיטות כאלה קיימות והם יכולים להיות הקורבנות הבאים של השיטה. שיטה בזויה ומגונה.

ואם נחזור לשנות ה–50 כאשר המאפיה שלטה בהרבה עסקים אך לעולם לא הגיעו לרמה כזאת של זדון ובצע כסף כפי שמתנהלים היום "חטיפות" עסקים בלי דין ובלי דיין. מסקנה: עולם העסקים הוא לא רק קשה הוא גם מסוכן לבעליו.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

 ציטוטים מכתבה בגלובס 10.02.2013

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן