ההון האנושי מקדם עסקים

ההון האנושי מקדם עסקים

 האם אנו דורשים מעובדינו את היכולות שהם יכולים להעניק לנו.

לא לנו, לעסק שלנו, לחברה שלנו.

האם מנהל טוב זה מנהל שהכול צריך להתרכז אצלו?

במאמרים קודמים כבר חזרתי והדגשתי כי ההון האנושי (מילה מכובסת למילים "העובד הטוב") הוא מיסודו של כול עסק או חברה קיימת בארץ ובעולם. צריך לזכור שאין הרבה יחידי סגולה מפעלים, משרדים, קמעונאים, נותני שירותים אשר יכולים להעניק לעובדיהם שכר כמו בחברות הציבוריות, או עובדי ממשלה או תעשיות ההייטק וחברות הזנק המעניקות לעובדיהם שכר מכובד בד בבד עם התייחסות בהיבט החברתי האנושי וזאת רק על מנת כי יתפתחו בארגון ויגרמו לו להצליח במשימותיו. 

אך אם נסתכל על ייתר המועסקים בישראל, וניקח את השכר הממוצע שלהם נבין שלא רק השכר הוא זה שדוחף אותם למעלה אלה בעיקר התנאים, ההתייחסות, הפתיחות, ההערכה, והיכולות לקדם את העובד על כול רובד יכולותיו.

 ניקח לדוגמא מעסיק, או מנהל, במקרה זה מנהל שהוא גם בעלים אשר עובדיו נדרשים בכול רגע מהתנהלותו המקצועית לסור למרותו של מנהלו, להיות לו לשק חבטות, לא לפרגן לעבודתו, לדרוש פרפקציוניזם, לגעור בו כי עשה טעות וגרוע מכול לקנוס אותו במידה ועשה נזק כזה או אחר. מנהל כזה ועסק כזה עדיף לו שיסגור וינעל את שעריו או שמנהליו יעבדו בו בעצמם.

עסקים, נבדלים בין טוב לרע בכוח האדם שקיים בהם, עסקים היודעים לפרגן לעובדיהם, לא לכלוא את מחשבותיהם, לא לעמוד נגד הצעותיהם והרעיונות שהם מעלים, לתת להם פתיחות מחשבתית ושימוש בכוח הדמיון והיצירתיות שלהם, הם עסקים שיכולים לקחת צעדים קדימה בתוך עולם העסקים העכשווי, ולא משנה מה תפקידו של העובד. גם למנקה את המשרד יש לפעמים הצעות ייעול שלא היו מבישות עובד בכיר אחד. אני במשרדי העסקתי מנקה שנים רבות, התייחסותי אליה הייתה בדיוק כמו שהתייחסתי לעובדים הבכירים בארגון שלי, היה מצב שהמנקה הייתה קונה את חומר הניכוי מהשוק ומהמקום הכי זול רק בכדי להוזיל את עלויות הניכוי במשרד, היא קנתה זאת מכספה האישי והשאירה לי פתק עם סכום הקנייה, אני לעולם לא ביקשתי פירוט ותמיד השארתי לך את הסכום שביקשה במעטפה בלי שום שאלה למה? מדוע? כמה! נכון זו לא דוגמא קלאסית לטיעון שאני מעלה כאן, אך זה הלך מחשבה ניהולית לתת לעובדים העובדים אתך דרור למחשבותיהם וליצירתיות שלהם.

מעביד אשר מחזיק את כול הידע בראשו או יותר גרוע מנהל שכיר אשר רוצה למצוא חן בעיני מנהלו, לא ייתן לכפופים לו להשמיע את דבריהם או להתבלט בכישרונם ולו רק בגלל החשש כי יאבד את מקום עבודתו לטובתם. זה הרס לעסק, ולא משנה מה עיסוקו.

כפי שאני טוען יום יום, להיות איש עסקים זה לא רק פיננסים ורכוש זה מכלול ענק של אלמנטים אישיים החייבים להיות טמונים בו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן