ההון האנושי מקדם עסקים

ההון האנושי מקדם עסקים

 האם אנו דורשים מעובדינו את היכולות שהם יכולים להעניק לנו.

לא לנו, לעסק שלנו, לחברה שלנו.

האם מנהל טוב זה מנהל שהכול צריך להתרכז אצלו?

במאמרים קודמים כבר חזרתי והדגשתי כי ההון האנושי (מילה מכובסת למילים "העובד הטוב") הוא מיסודו של כול עסק או חברה קיימת בארץ ובעולם. צריך לזכור שאין הרבה יחידי סגולה מפעלים, משרדים, קמעונאים, נותני שירותים אשר יכולים להעניק לעובדיהם שכר כמו בחברות הציבוריות, או עובדי ממשלה או תעשיות ההייטק וחברות הזנק המעניקות לעובדיהם שכר מכובד בד בבד עם התייחסות בהיבט החברתי האנושי וזאת רק על מנת כי יתפתחו בארגון ויגרמו לו להצליח במשימותיו. 

אך אם נסתכל על ייתר המועסקים בישראל, וניקח את השכר הממוצע שלהם נבין שלא רק השכר הוא זה שדוחף אותם למעלה אלה בעיקר התנאים, ההתייחסות, הפתיחות, ההערכה, והיכולות לקדם את העובד על כול רובד יכולותיו.

 ניקח לדוגמא מעסיק, או מנהל, במקרה זה מנהל שהוא גם בעלים אשר עובדיו נדרשים בכול רגע מהתנהלותו המקצועית לסור למרותו של מנהלו, להיות לו לשק חבטות, לא לפרגן לעבודתו, לדרוש פרפקציוניזם, לגעור בו כי עשה טעות וגרוע מכול לקנוס אותו במידה ועשה נזק כזה או אחר. מנהל כזה ועסק כזה עדיף לו שיסגור וינעל את שעריו או שמנהליו יעבדו בו בעצמם.

עסקים, נבדלים בין טוב לרע בכוח האדם שקיים בהם, עסקים היודעים לפרגן לעובדיהם, לא לכלוא את מחשבותיהם, לא לעמוד נגד הצעותיהם והרעיונות שהם מעלים, לתת להם פתיחות מחשבתית ושימוש בכוח הדמיון והיצירתיות שלהם, הם עסקים שיכולים לקחת צעדים קדימה בתוך עולם העסקים העכשווי, ולא משנה מה תפקידו של העובד. גם למנקה את המשרד יש לפעמים הצעות ייעול שלא היו מבישות עובד בכיר אחד. אני במשרדי העסקתי מנקה שנים רבות, התייחסותי אליה הייתה בדיוק כמו שהתייחסתי לעובדים הבכירים בארגון שלי, היה מצב שהמנקה הייתה קונה את חומר הניכוי מהשוק ומהמקום הכי זול רק בכדי להוזיל את עלויות הניכוי במשרד, היא קנתה זאת מכספה האישי והשאירה לי פתק עם סכום הקנייה, אני לעולם לא ביקשתי פירוט ותמיד השארתי לך את הסכום שביקשה במעטפה בלי שום שאלה למה? מדוע? כמה! נכון זו לא דוגמא קלאסית לטיעון שאני מעלה כאן, אך זה הלך מחשבה ניהולית לתת לעובדים העובדים אתך דרור למחשבותיהם וליצירתיות שלהם.

מעביד אשר מחזיק את כול הידע בראשו או יותר גרוע מנהל שכיר אשר רוצה למצוא חן בעיני מנהלו, לא ייתן לכפופים לו להשמיע את דבריהם או להתבלט בכישרונם ולו רק בגלל החשש כי יאבד את מקום עבודתו לטובתם. זה הרס לעסק, ולא משנה מה עיסוקו.

כפי שאני טוען יום יום, להיות איש עסקים זה לא רק פיננסים ורכוש זה מכלול ענק של אלמנטים אישיים החייבים להיות טמונים בו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן