ההון האנושי מקדם עסקים

ההון האנושי מקדם עסקים

 האם אנו דורשים מעובדינו את היכולות שהם יכולים להעניק לנו.

לא לנו, לעסק שלנו, לחברה שלנו.

האם מנהל טוב זה מנהל שהכול צריך להתרכז אצלו?

במאמרים קודמים כבר חזרתי והדגשתי כי ההון האנושי (מילה מכובסת למילים "העובד הטוב") הוא מיסודו של כול עסק או חברה קיימת בארץ ובעולם. צריך לזכור שאין הרבה יחידי סגולה מפעלים, משרדים, קמעונאים, נותני שירותים אשר יכולים להעניק לעובדיהם שכר כמו בחברות הציבוריות, או עובדי ממשלה או תעשיות ההייטק וחברות הזנק המעניקות לעובדיהם שכר מכובד בד בבד עם התייחסות בהיבט החברתי האנושי וזאת רק על מנת כי יתפתחו בארגון ויגרמו לו להצליח במשימותיו. 

אך אם נסתכל על ייתר המועסקים בישראל, וניקח את השכר הממוצע שלהם נבין שלא רק השכר הוא זה שדוחף אותם למעלה אלה בעיקר התנאים, ההתייחסות, הפתיחות, ההערכה, והיכולות לקדם את העובד על כול רובד יכולותיו.

 ניקח לדוגמא מעסיק, או מנהל, במקרה זה מנהל שהוא גם בעלים אשר עובדיו נדרשים בכול רגע מהתנהלותו המקצועית לסור למרותו של מנהלו, להיות לו לשק חבטות, לא לפרגן לעבודתו, לדרוש פרפקציוניזם, לגעור בו כי עשה טעות וגרוע מכול לקנוס אותו במידה ועשה נזק כזה או אחר. מנהל כזה ועסק כזה עדיף לו שיסגור וינעל את שעריו או שמנהליו יעבדו בו בעצמם.

עסקים, נבדלים בין טוב לרע בכוח האדם שקיים בהם, עסקים היודעים לפרגן לעובדיהם, לא לכלוא את מחשבותיהם, לא לעמוד נגד הצעותיהם והרעיונות שהם מעלים, לתת להם פתיחות מחשבתית ושימוש בכוח הדמיון והיצירתיות שלהם, הם עסקים שיכולים לקחת צעדים קדימה בתוך עולם העסקים העכשווי, ולא משנה מה תפקידו של העובד. גם למנקה את המשרד יש לפעמים הצעות ייעול שלא היו מבישות עובד בכיר אחד. אני במשרדי העסקתי מנקה שנים רבות, התייחסותי אליה הייתה בדיוק כמו שהתייחסתי לעובדים הבכירים בארגון שלי, היה מצב שהמנקה הייתה קונה את חומר הניכוי מהשוק ומהמקום הכי זול רק בכדי להוזיל את עלויות הניכוי במשרד, היא קנתה זאת מכספה האישי והשאירה לי פתק עם סכום הקנייה, אני לעולם לא ביקשתי פירוט ותמיד השארתי לך את הסכום שביקשה במעטפה בלי שום שאלה למה? מדוע? כמה! נכון זו לא דוגמא קלאסית לטיעון שאני מעלה כאן, אך זה הלך מחשבה ניהולית לתת לעובדים העובדים אתך דרור למחשבותיהם וליצירתיות שלהם.

מעביד אשר מחזיק את כול הידע בראשו או יותר גרוע מנהל שכיר אשר רוצה למצוא חן בעיני מנהלו, לא ייתן לכפופים לו להשמיע את דבריהם או להתבלט בכישרונם ולו רק בגלל החשש כי יאבד את מקום עבודתו לטובתם. זה הרס לעסק, ולא משנה מה עיסוקו.

כפי שאני טוען יום יום, להיות איש עסקים זה לא רק פיננסים ורכוש זה מכלול ענק של אלמנטים אישיים החייבים להיות טמונים בו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן