ההבדל בן ניהול עסק לבין איש המקצוע בעסק

ההבדל בן ניהול עסק לבין איש המקצוע בעסק

האם אנחנו אנשי עסקים.

האם המקצוע שאנו עוסקים בו הוא "איש עסקים"

או אולי אני מהנדס, מנהל חברה, אבל המקצוע הוא "מהנדס" ולא איש עסקים.

האם התובנה שאדם שהקים עסק בתחום התמחותו הוא אכן איש עסקים מקצועי.

לנהל עסקים זה להיות איש עסקים, כי איש עסקים הוא מקצוע בפני עצמו!

 רבים מאתנו מנהלים עסקים בתחומים שונים, זה החשמלאי, או זה השרברב או המהנדס, או מפתח האפליקציה, או המרפאה, או הרופא, או עורך הדין, או מפתח הגוף שהקים מכון כושר, או בעל בית הדפוס. לא משנה באיזה מקצוע או עיסוק שלא ניגע נצטרך להטמיע כי איש המקצוע בתחום ההתמחות אינו איש המקצוע בתחום העסקים. זאת עובדה ולכן כול חודש נעלמים מהמגזר העסקי למעלה מ-5000 עסקים שהתרסקו ונסגרו. והצפי לשנים 2013-2014 עוד יותר גבוהה. 

בכלל, יש המון יזמים בהרבה מאד תחומים, אך יזמות בדמות איש עסקים אני לא מכיר. נכון יש בתי ספר למשקיעים, בתי ספר למנהל, בתי ספר ותארים למנהל עסקים אך כול אלה לא מכשירים כיצד להיות איש עסקים מקצועי "ועל מקצועיות אנו מדברים" 

"עסקים" לפי הגדרת הביטוי זה מקום בו עושים כסף. כסף הוא התוצאה הסופית של עסקים, הבעייה היא אצל בעלי המקצועות והעסקים למיניהם שהם מתמחים בתחום ההתמחות שלהם, לדוגמא, מסעדן טוב לא יכול להיות איש עסקים טוב כי הוא מחובר למזון ולאוכל שלו בצורה רגשית ומי כמונו יודעים כי הרגש לא יכול להיפגש עם העסק. 

אני עובר בין הרבה בעלי מקצוע המבינים כי הם עצמם אינם אנשי עסקים, ובכדי לקיים את ה"עסק" שלהם הם נדרשים לאנשי עסקים, ואז או שהם לוקחים לעצמם שותפים ויוצאים בהצהרה נהדרת "אני יתעסק במקצוע שותפי יתעסק בעסק" אתם כבר בטח מבינים מה קורה במצבים כאלה. בעל המקצוע מתעסק ומתערב גם בניהול העסק וזה שהיה אמור להתעסק בניהול העסק מתערב גם בתפעול העסק. שניהם ביחד רק מזיקים לעסק כי האמוציות, הרגשות, ההשפעה של נשותיהם בעסק גורמות לעסק או להתרסק או להיסגר או כול אחד פותח עסק מתחרה לעצמו. זאת המציאות הלכה למעשה. 

עסק, חייב מנכ"ל עסקים, מנהל עסקים שיכול להוביל את העסק להצלחה ושגשוג זה רק מי שבא מבחוץ, זה שמציץ ופוגע, זה שרואה את הצד העסקי ולא הצד הרגשי, זה שמחובר לניהול העסק ולא לתעשיית העסק. זה שיודע מה זה איש עסקים, מה המטרה של איש עסקים, ומה החובה של איש העסקים לגרום לעסק. 

עסק שיודע ליצור לו פיגורה שכזאת זה עסק שיכול להצליח בעולם העסקים ולא ידשדש בין מסדרונות הבנק או חברות כרטיסי האשראי ויזעק למימון נוסף.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן