ההבדל בן ניהול עסק לבין איש המקצוע בעסק

ההבדל בן ניהול עסק לבין איש המקצוע בעסק

האם אנחנו אנשי עסקים.

האם המקצוע שאנו עוסקים בו הוא "איש עסקים"

או אולי אני מהנדס, מנהל חברה, אבל המקצוע הוא "מהנדס" ולא איש עסקים.

האם התובנה שאדם שהקים עסק בתחום התמחותו הוא אכן איש עסקים מקצועי.

לנהל עסקים זה להיות איש עסקים, כי איש עסקים הוא מקצוע בפני עצמו!

 רבים מאתנו מנהלים עסקים בתחומים שונים, זה החשמלאי, או זה השרברב או המהנדס, או מפתח האפליקציה, או המרפאה, או הרופא, או עורך הדין, או מפתח הגוף שהקים מכון כושר, או בעל בית הדפוס. לא משנה באיזה מקצוע או עיסוק שלא ניגע נצטרך להטמיע כי איש המקצוע בתחום ההתמחות אינו איש המקצוע בתחום העסקים. זאת עובדה ולכן כול חודש נעלמים מהמגזר העסקי למעלה מ-5000 עסקים שהתרסקו ונסגרו. והצפי לשנים 2013-2014 עוד יותר גבוהה. 

בכלל, יש המון יזמים בהרבה מאד תחומים, אך יזמות בדמות איש עסקים אני לא מכיר. נכון יש בתי ספר למשקיעים, בתי ספר למנהל, בתי ספר ותארים למנהל עסקים אך כול אלה לא מכשירים כיצד להיות איש עסקים מקצועי "ועל מקצועיות אנו מדברים" 

"עסקים" לפי הגדרת הביטוי זה מקום בו עושים כסף. כסף הוא התוצאה הסופית של עסקים, הבעייה היא אצל בעלי המקצועות והעסקים למיניהם שהם מתמחים בתחום ההתמחות שלהם, לדוגמא, מסעדן טוב לא יכול להיות איש עסקים טוב כי הוא מחובר למזון ולאוכל שלו בצורה רגשית ומי כמונו יודעים כי הרגש לא יכול להיפגש עם העסק. 

אני עובר בין הרבה בעלי מקצוע המבינים כי הם עצמם אינם אנשי עסקים, ובכדי לקיים את ה"עסק" שלהם הם נדרשים לאנשי עסקים, ואז או שהם לוקחים לעצמם שותפים ויוצאים בהצהרה נהדרת "אני יתעסק במקצוע שותפי יתעסק בעסק" אתם כבר בטח מבינים מה קורה במצבים כאלה. בעל המקצוע מתעסק ומתערב גם בניהול העסק וזה שהיה אמור להתעסק בניהול העסק מתערב גם בתפעול העסק. שניהם ביחד רק מזיקים לעסק כי האמוציות, הרגשות, ההשפעה של נשותיהם בעסק גורמות לעסק או להתרסק או להיסגר או כול אחד פותח עסק מתחרה לעצמו. זאת המציאות הלכה למעשה. 

עסק, חייב מנכ"ל עסקים, מנהל עסקים שיכול להוביל את העסק להצלחה ושגשוג זה רק מי שבא מבחוץ, זה שמציץ ופוגע, זה שרואה את הצד העסקי ולא הצד הרגשי, זה שמחובר לניהול העסק ולא לתעשיית העסק. זה שיודע מה זה איש עסקים, מה המטרה של איש עסקים, ומה החובה של איש העסקים לגרום לעסק. 

עסק שיודע ליצור לו פיגורה שכזאת זה עסק שיכול להצליח בעולם העסקים ולא ידשדש בין מסדרונות הבנק או חברות כרטיסי האשראי ויזעק למימון נוסף.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן