הדרכים לפתרונות ניהוליות בעסק

הדרכים לפתרונות ניהוליות בעסק

הדרכים לפתרונות ניהול

בשבועות האחרונים המשרד מקבל פניות מרובות של לקוחות הטוענים כי הם עובדים, עושים מחזורים יפים, אבל תמיד חסר להם כסף או תזרים המזומנים אצלם שלילי.

לטענתי עסק או חברה שעובדת ומגלגלת מחזורים אין סיבה שהיא לא תרוויח או שתזרים המזומנים שלה יהיה שלילי.  מיד אני מבין שיש בעיה ניהולית בעסק/חברה ואותה צריך לפתור. על מנת לפתור את הבעיה או להגיע לתכנית עבודה שונה בעסק אני מקיים פגישת עבודה עם הלקוח כאשר אני מבקש ממנו להצטייד לפגישה עם:

 1. מאזן אחרון חתום לחברה/מאזן + שומה אחרונה לעצמאי.
 2. מאזן בוחן לשנה וחצי אחורה.
 3. 6 דוחות מע"מ אחרונים
 4. עלות מעביד מתחילת השנה הנוכחית
 5. כרטיס אישי חו"ז של הבעלים בחברה.
 6. כרטיס הוצאות של העסק/חברה
 7. כרטסת עלות גולמי/קניות (לעסקים עם מלאי לא לתחום השירותים)
 8. אובליגו בנקאי (דף יתרות מהבנק)
 9. ואז כאשר כל הניירת מובאת לפגישה הרבה יותר קל לי לאבחן את העסק כבר בשעה הראשונה של הפגישה, מצאתי כי לקוחות "לצערי" לא מספרים הכול בפגישה ראשונה מתוך החשש של "אמון" מאחר ויש עסקים העובדים גם "בשחור" והחשש שלהם שהם ייחשפו בפני כאילו שאני לא יודע שיש עסקים שעובדים בשחור.

כאשר יש לי חצי תמונה ולא תמונה מלאה קשה מאד למצוא את הנקודות הבעייתיות של העסק והדבר דומה לפציינט אשר מגיע לרופא מתלונן על כאב אבל לא מספר לרופא על תופעות הלוואי שיש לו, אותו דבר אצל יועץ עסקי, לפניו צריך להפשיט לא את גוף האדם אלה את העסק על מנת לעלות על בעיות ולפתור אותם בדרך כזאת או בדרך אחרת.

קראו: מעוף או יועץ עסקי פרטי

קראו: איך כותבים תכנית עסקית

מדוע יש לנו את הבעיות בעסק, דבר אשר מוביל אותנו לקבל עזרה מיועץ מקצועי.

יסלחו לי הקוראים אבל לא כל בעל עסק או מנכ"ל חברה יודעים לנהל עסק, בטח ובטח באקלים העסקי הקורה היום, אני הייתי קורא לניהול עסק "לוליינות" ולמה, בעלי עסקים בדרך כלל מתמחים בתחום העיסוק שלהם, לדוגמא עו"ד מתמחה בעריכת דין אבל לא מכיר ניהול, שיווק, (למרות שאצל עורכי דין יש הגבלות על שיווק) אותו דבר אצל בעלי מקצוע חופשיים, עסקים קמעונאיים, חברות הנותנות שירותים, מסעדות בתי קפה, חברות הזנק, חברות בנייה והרשימה עוד ארוכה.

בנוסף, קשה היום מאד כמנכ"ל וכבעל עסק להתחבר עם מישהו בגובה העיניים על מנת להחליף מיידע מהותי וחשוב בתחום העסק כי לצערי "אדם לאדם נהפך להיות זאב" וכל אחד מחפש רק את האינטרס שלו. גם בארגון הממשלתי שנקרא מטי או הסוכנות לעסקים קטנים יושבים אנשים בוגרי הפקולטה שלא ניהלו מעולם עסקים בעצמם ורמת העצות שלהם ללקוחות היא בגדר תבניות האקסל והידע האקדמאי.

אז איך פותרים את הבעיה בעסק

 1. עסקים היום חייבים עוד לפני שפותחים עסקים או חברות בייעוץ עסקי (לצערי אני מגיע לעסקים שהחליטו לפתוח עסק, להשקיע כסף, מבלי קיום המשפט "סוף מעשה במחשבה תחילה"
 2. פעם היה מאד קל לפתוח עסקים, לא הייתה תחרות כזאת, לא היה היצף של מוצרים, לא היה ריבוי ותחרות המבוססת מחיר.
 3. עסקים נוהגים להכריז "יהיה טוב" וזאת האסטרטגיה שמובילה אותם "וזאת טעות קריטית"
 4. כל יום שעובר בלי ניהול תקין רק מביא את העסק אל פתח הבור.
 5. כאשר יושבים עם יועץ עסקי עוברים על הפרמטרים בהם העסק עובד ופותחים דף חדש ונקי.
 6. העיקרון המנחה אותנו כפי שכבר ציינתי שאם נאמר יש לנו מחזור עסקי של 100 אלף ₪ אנו צריכים לבנות את הפעילות שלנו על המחזור הזה בבסיס, לזרוק את הגיבנת שלנו אחורה תוך פריסה ושיחה עם ספקים, להתאים את המחזור לפעילות ולעשות שיווק גרילה על מנת לאפשר לנו להיפטר מהגיבנת כמה שיותר מהר.
 7. אם לצורך זה אנו נדרשים למימון, והמאזן העסקי שלנו מראה רווח חשבונאי אזי ניתן גם להשיג מימון כל זאת בתחום המחזור שלנו שיידע לכסות את ההחזר.

ישנם הרבה מאד אפשרויות איך להוביל את העסק קדימה ולשמר אותו. אבל כל מקרה לגופו, כל מקרה הוא סיפור אחר ולכן מחויבת שתהיה שקיפות ואמון בין הייעוץ עסקי ללקוח.

יש מקום לעסקים בישראל, אין מדינה שאין לה עסקים, הבעיה בישראל ששוק האשראי הוא ללא כל פרופורציה ממדינות אחרות, היצע האשראי הוא מפלצתי ובעלי עסקים מעדיפים לקבל אשראי בכדי לסתום חורים בעסק מבלי להבין שהם סותמים את הצינור המרכזי של העסק.

אשראי מתאים למינוף, לפתיחת עסק חדש, לצורך הון חוזר קבוע אבל לא שישמש במקום השיקים שחזרו, או תשלום לספקים, או החזר הלוואות מנופח,

וכמו שכתבתי בתחילת המאמר "עסקים/חברות דורשות ניהול.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עיסקי

אנו מציעים לכם ליווי מלא ובנוסף ייעוץ עיסקי המוביל ל-100% הצלחה מוכחת בהגדלת המכירות והרווחים שלכם. מטרתנו שתבואו להרוויח יותר מהכסף ומהעסק שלך ותעבדו פחות

ליווי עסקים

אם אתם בעלים של עסק או חברה ואתם רוצים להצליח, להיות הטובים ביותר, לתת שירות טוב יותר ללקוחות שלכם ולהנות מרווחים ואיכות חיים גבוהה אבל

בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים

מדוע למעשה עסק זקוק לתכנית עסקית? מהי בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים? והאם בכלל זה נחוץ בהתחלה או באמצע התהליך. מי שרוצה להקים עסק חדש

יועץ שיווקי מומלץ

בחירת יועץ שיווקי שיצליח ליצור שינוי אמיתי בעסק היא למעשה משימה לא פשוטה כלל. כדי להמנע מטעויות, להלן כמה טיפים לזיהוי יועץ שיווקי מומלץ, ואיך

חברת ייעוץ לעסקים

אצלנו תמצאו חברת ייעוץ לעסקים אשר משלבת ייעוץ עסקי פרקטי ממוקד עם יצירתיות וגמישות שמאפשרת לנו להוביל אותך להצלחה שלך. אנו לא יושבים סתם ומחכים

שיווק מוצר יועץ אסטרטגי

לגבי שיווק מוצר יועץ אסטרטגי לקראת תהליך של שיווק מוצר יועץ אסטרטגי יכול לסייע בבניית התוכנית האסטרטגית והשיווקית. את התוכנית השיווקית יש לבנות לאחר האבחון של

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן