הדרך הנכונה לפתיחת עסק

יש לכם ראיון לפתיחה של עסק!

ראיתם עסק במיקום מסוים ומצא חן בעינכם לפתוח עסק דומה במיקום אחר!

גיליתם קטגוריה עסקית לא מכוסה!

 

אבל אתם פוחדים לעשות את הצעד בפתיחת העסק!

אתם מתייעצים עם כל מי שרק ניתן, מבקשים לקבל חיזוקים מכל מיני אנשים שהכרתם בשנות חייכם, אתם פונים לרואה חשבון או לעו"ד שיעוץ לכם עצה, אבל אתם עדיים חוששים. האמת, בצדק. הנתונים שאתם שומעים על עסקים שנכשלים או כאלה שבשנה הראשונה קרסו מפחידים אתכם למרות שאתם לא יודעים איך התנהלו העסקים שקרסו ומה גרם לקריסתם.

 

הרבה לילות תלכו לישון אם ההרגשה המזופתת הזאת שאני לא מגשים חלום לפתוח עסק ולהיות אדון לעצמי וזאת מכיוון שבהבנה שלכם אתם יודעים שלעסק צריך שיהיה רואה חשבון אבל לא נותנים את הדעת שהדבר החשוב ביותר שיכול לעזור לכם בפתיחת העסק הוא ייעוץ עסקי מיועץ מקצועי עם כלים שיכולים בראש ובראשונה לאמר לכם אם יש כדאיות בעסק במיקום שקבעתם או בסוג המוצר או השירות שבחרתם ולאחר מכן לעבוד אתכם ביחד בהקמת העסק והכי חשוב בהרצתו הקריטית ב-6 חודשים הראשונים לתפעולו (הדבר דומה לחלק הכי מסוכן שבטיסה במטוס שלב ההרצה (ההמראה) על המסלול עד לגובה שיוט הוא השלב המסוכן ביותר.) אותו דבר בעסקים לאחר ההחלטה על הקמת העסק, לאחר בניית התכנית העסקית, לאחר שהושג המימון ולאחר שהובטח שבהמראה לא תהיה קריסה והעסק יגיע לגובה שיוט ויתנהל משם אין כיועץ עסקי טוב בכדי לקדם ביחד עם היזם את המיזם שלו.

 

הסיבות העיקריות שעסקים קורסים די קרוב לפתיחתם נובע מסיבה אחת ברורה! שיעורי הבית וההכנה לקתה כולה בחסר: לא נעשו מחקרי שוק, לא תואם המיקום הנכון למיזם הנכון, לא נבדקו עסקים דומים, לא בוצעה תכנית עסקית לבחינת ההוצאות הקמה והתפעול לשישה חודשים הראשונים, לא תוכנן המימון של המיזם כפי שצריך להיות, הוזרמו והושקעו כספים במיזם טרם בדיקה הרמטית של קומפלקס המיזם (גם אם מדובר על גזלן פלפל) ההליכה למיזם הייתה מתוך אינטואיציה או דחף רגשי "אני אצליח" ובכלל פתיחת העסק נעשה מהיום למחר או בהחלטה אחת לא מבוססת חוץ מצמד המילים "אני אצליח"

 

יש גם כאלה שהיו מספיק אחראים ללכת לשמוע הרצאות בנושא של "עסקים" או פנו לאחד מהמוסדות הממשלתיים כדוגמת מטי, אך שם קיבלו הדרכה קצרה בצורה פרונטאלית תוך הכנת תכנית עסקית שבינה ובין המציאות אין כל דמיון (החומרים נשאבו מאותם בעלי עסקים שרצו לפתוח את עסקם אבל הם בעצמם לא ידעו איזה חומר אכן צריך לספק בכדי לבנות תכנית עם מקדמי בטחון אדירים בכדי לפתוח את עסקיהם (בטח באקלים העסקי הקשה של התקופה)

 

לא כך הדבר אצל יועץ עסקי מלווה מקצועי היודע להשתמש בכלים פנימיים ובמיקור חוץ על מנת להגיע לתובנה כי אכן העסק המדובר אכן יפתח ויצלח את ששת החודשים הראשונים.

 

אני נתקל בהרבה מאד אנשים אשר רוצים לפתוח עסקים אבל בדרכים כל כך מפותלות שלעולם לא יצליחו לשרוד את העסק, יש כאלה החושבים שפתיחת עסק מחייבת מימון מהבנק בלבד (וזה מתכון להשקעה בעסק אבל לקריסתו המידית) חיבור בין השקעת בעלים למימון בבנק ולהלוואות בערבות מדינה אכן יכולות לרקום עור וגידים בהצלחתו של עסק למרות שהחזר ההלוואות מתחיל מיד עם לקיחתם או עד 6 חודשים מלקיחתם.

קראו: איך גורמים לעסק לשרוד

חש כאלה הרוצים לפתוח עסק ומחשבתם היא כי הם ירוויחו כבר מרגע פתיחת המיזם.(ולכן אין בכלל בתכנון שלהם כי בתכנית פתיחת העסק צריך לשמר מזומנים גם לתקופה שלאחר הפעלת העסק.

 

ישנם הרבה מאד דרכים לפתיחה של עסק. אני מאמין שעסק שנפתח ראשית יוצר ביקוש למוצריו או לשירותיו ולכן אם תוכנן נכון ומנוהל נכון יש בו את האופציה להתקיים ואף לפזר שלוחות. (יש לא מעט מותגים בישראל שהתחילו ממקום אחד ושלחו זרועות למקומות אחרים בארץ ובחו"ל.)

 

לסיכום המאמר אני בטוח כי אפשר לפתוח עסקים חדשים בסך הכל הדורות משתנים, הצרכים משתנים, הקטגוריות מתחלפות, לאנשים יש רעיונות מדליקים, נוצרים שכונות וערים חדשות בהם ניתן לפתוח עסקים טובים, הצריכה של המוצרים והשירותים לא יורדת רק השאלה אצל איזה עסקים הם נקטפים.

 

כאשר יש לכם רעיון או רצון לפתוח עסק, כאשר יודעים שאם אתם לא תעשו זאת יעשו זאת האחרים הפתרון הוא לפנות לייעוץ וליווי עסקי.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן