הדרך הנכונה לפתיחת עסק

יש לכם ראיון לפתיחה של עסק!

ראיתם עסק במיקום מסוים ומצא חן בעינכם לפתוח עסק דומה במיקום אחר!

גיליתם קטגוריה עסקית לא מכוסה!

 

אבל אתם פוחדים לעשות את הצעד בפתיחת העסק!

אתם מתייעצים עם כל מי שרק ניתן, מבקשים לקבל חיזוקים מכל מיני אנשים שהכרתם בשנות חייכם, אתם פונים לרואה חשבון או לעו"ד שיעוץ לכם עצה, אבל אתם עדיים חוששים. האמת, בצדק. הנתונים שאתם שומעים על עסקים שנכשלים או כאלה שבשנה הראשונה קרסו מפחידים אתכם למרות שאתם לא יודעים איך התנהלו העסקים שקרסו ומה גרם לקריסתם.

 

הרבה לילות תלכו לישון אם ההרגשה המזופתת הזאת שאני לא מגשים חלום לפתוח עסק ולהיות אדון לעצמי וזאת מכיוון שבהבנה שלכם אתם יודעים שלעסק צריך שיהיה רואה חשבון אבל לא נותנים את הדעת שהדבר החשוב ביותר שיכול לעזור לכם בפתיחת העסק הוא ייעוץ עסקי מיועץ מקצועי עם כלים שיכולים בראש ובראשונה לאמר לכם אם יש כדאיות בעסק במיקום שקבעתם או בסוג המוצר או השירות שבחרתם ולאחר מכן לעבוד אתכם ביחד בהקמת העסק והכי חשוב בהרצתו הקריטית ב-6 חודשים הראשונים לתפעולו (הדבר דומה לחלק הכי מסוכן שבטיסה במטוס שלב ההרצה (ההמראה) על המסלול עד לגובה שיוט הוא השלב המסוכן ביותר.) אותו דבר בעסקים לאחר ההחלטה על הקמת העסק, לאחר בניית התכנית העסקית, לאחר שהושג המימון ולאחר שהובטח שבהמראה לא תהיה קריסה והעסק יגיע לגובה שיוט ויתנהל משם אין כיועץ עסקי טוב בכדי לקדם ביחד עם היזם את המיזם שלו.

 

הסיבות העיקריות שעסקים קורסים די קרוב לפתיחתם נובע מסיבה אחת ברורה! שיעורי הבית וההכנה לקתה כולה בחסר: לא נעשו מחקרי שוק, לא תואם המיקום הנכון למיזם הנכון, לא נבדקו עסקים דומים, לא בוצעה תכנית עסקית לבחינת ההוצאות הקמה והתפעול לשישה חודשים הראשונים, לא תוכנן המימון של המיזם כפי שצריך להיות, הוזרמו והושקעו כספים במיזם טרם בדיקה הרמטית של קומפלקס המיזם (גם אם מדובר על גזלן פלפל) ההליכה למיזם הייתה מתוך אינטואיציה או דחף רגשי "אני אצליח" ובכלל פתיחת העסק נעשה מהיום למחר או בהחלטה אחת לא מבוססת חוץ מצמד המילים "אני אצליח"

 

יש גם כאלה שהיו מספיק אחראים ללכת לשמוע הרצאות בנושא של "עסקים" או פנו לאחד מהמוסדות הממשלתיים כדוגמת מטי, אך שם קיבלו הדרכה קצרה בצורה פרונטאלית תוך הכנת תכנית עסקית שבינה ובין המציאות אין כל דמיון (החומרים נשאבו מאותם בעלי עסקים שרצו לפתוח את עסקם אבל הם בעצמם לא ידעו איזה חומר אכן צריך לספק בכדי לבנות תכנית עם מקדמי בטחון אדירים בכדי לפתוח את עסקיהם (בטח באקלים העסקי הקשה של התקופה)

 

לא כך הדבר אצל יועץ עסקי מלווה מקצועי היודע להשתמש בכלים פנימיים ובמיקור חוץ על מנת להגיע לתובנה כי אכן העסק המדובר אכן יפתח ויצלח את ששת החודשים הראשונים.

 

אני נתקל בהרבה מאד אנשים אשר רוצים לפתוח עסקים אבל בדרכים כל כך מפותלות שלעולם לא יצליחו לשרוד את העסק, יש כאלה החושבים שפתיחת עסק מחייבת מימון מהבנק בלבד (וזה מתכון להשקעה בעסק אבל לקריסתו המידית) חיבור בין השקעת בעלים למימון בבנק ולהלוואות בערבות מדינה אכן יכולות לרקום עור וגידים בהצלחתו של עסק למרות שהחזר ההלוואות מתחיל מיד עם לקיחתם או עד 6 חודשים מלקיחתם.

קראו: איך גורמים לעסק לשרוד

חש כאלה הרוצים לפתוח עסק ומחשבתם היא כי הם ירוויחו כבר מרגע פתיחת המיזם.(ולכן אין בכלל בתכנון שלהם כי בתכנית פתיחת העסק צריך לשמר מזומנים גם לתקופה שלאחר הפעלת העסק.

 

ישנם הרבה מאד דרכים לפתיחה של עסק. אני מאמין שעסק שנפתח ראשית יוצר ביקוש למוצריו או לשירותיו ולכן אם תוכנן נכון ומנוהל נכון יש בו את האופציה להתקיים ואף לפזר שלוחות. (יש לא מעט מותגים בישראל שהתחילו ממקום אחד ושלחו זרועות למקומות אחרים בארץ ובחו"ל.)

 

לסיכום המאמר אני בטוח כי אפשר לפתוח עסקים חדשים בסך הכל הדורות משתנים, הצרכים משתנים, הקטגוריות מתחלפות, לאנשים יש רעיונות מדליקים, נוצרים שכונות וערים חדשות בהם ניתן לפתוח עסקים טובים, הצריכה של המוצרים והשירותים לא יורדת רק השאלה אצל איזה עסקים הם נקטפים.

 

כאשר יש לכם רעיון או רצון לפתוח עסק, כאשר יודעים שאם אתם לא תעשו זאת יעשו זאת האחרים הפתרון הוא לפנות לייעוץ וליווי עסקי.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן