הגרעון בתקציב המדינה משפיע על עולם העסקים

הגרעון בתקציב המדינה משפיע על עולם העסקים

כיצד הבור המעמיק של הגרעון העצום בתקציב המדינה משפיע עלינו בעלי העסקים

מדוע גרעון בסכום של 4.3 מיליארד קל נוגע לנו? (מרץ 2013)

איך החזרי מס לאזרחים (עסקים) בסכום של 2.2 מיליארד שקל נוגע לכול אלה המשלמים את המס שלהם במהלך השנה?

איך נרשמה ירידה של 400 מיליון שקל בגביית המיסים בחודש פברואר 2013

 לכול השאלות האלה יש מספר תשובות.

 גרעון נוצר מאי עמידה ביעד התקציב קרי ההכנסה שתוכננה ממיסים ישירים ועקיפים לא מגיעה ליעד התקציב. תוסיפו לזה חריגה מהתקציב בסעיפים מסוימים ואז המדינה מגיע לגרעון תקציבי. עממה. במדינת ישראל יש מנגנון של גביית מיסים טרם היוודע עם חברה זאת או אחרת אכן מרוויחה ועליה לשלם מס בסוף השנה. למנגנון הזה קוראים 1) ניכוי מס במקור. הווה אומר שכול חברה או עצמאי מקבל ממס הכנסה אישור על גובה הניכוי שייעשה לו ע"י מי שהוא סיפק לו שירותים או מוצרים ובסוף שנה עת נעשה המאזן השנתי מקוזז הסכום שהורד בתשלום מסכום המס אותו העסק צריך לשלם. המנגנון השני הוא "מקדמות למס הכנסה" הווה אומר כול עסק מפריש X אחוז מסך ההכנסות שלו ומשלם אותו למדינה. אם כן היכן הבעיה? מדוע המדינה הייתה צריכה להחזיר לאזרחיה בעלי העסקים והחברות סכום אגדי של 2.2 מיליארד שקל. זאת מכיוון שהחברות והעסקים לא הרוויחו, ואפילו הפסידו למרות זאת שילמו את מקדמות המס שלהם, או נהנו רק מחלק התקבולים של הלקוחות שלהם ועקב כך נאלצה המדינה להחזיר את הכספים שנגבו כולל ריבית והצמדה. עד כאן התהליך נשמע הגיוני ונכון.

 בפועל. בואו ניקח עסק אשר לא מרוויח חשבונאית או אולי מפסיד חשבונאית, אך משלם למס הכנסה מקדמות או מאשר לו לנכות מס במקור… מה התוצאה לעסק. גירעון תזרימי הולך וגדל, מצד אחד הוא לא מרויח ואפילו מפסיד דבר שתורם לתזרים מזומנים שלילי ועוד בנוסף הוא ישלם את המקדמה או לא יקבל את התקבול המלא מה שידרדר עוד את התזרים כלפי מטה. נכון שבסופה של שנה מס הכנסה יחזיר את כספו ששולם לריק עם ריבית והצמדה אבל אז זה יכול להיות בחזקת "הניתוח הצליח אך החולה מת"

 למעש, מס הכנסה לא כובל את הנישום העסק לשלם מקדמה או לנכות לו במקור, צריך רק להגיש בקשה ואז מס הכנסה לרוב מבטל את המקדמה או את הניכוי במקור ואם מקסימום העסק כן הרוויח בשנה אז הוא יגבה את המס כולל ריבית והצמדה. בסדר!

 אם כך, היכן הבעיה, אז למה עסקים משלמים מס הכנסה בסדר גוגל של 2.2 מיליארד שקל לשווא? מדוע הם לא ביקשו לבטל את המקדמה או הניכוי במקור. או. הנה מגיעה התשובה.

 רואי החשבון ויועצי המס לא אוהבים להתעסק אם מס הכנסה, הם גם לא כול כך מעורבים בעסק עד רמה שהם לא יודעים מה קורה בדוח הרווח וההפסד למרות שזה עובר תחת ידם חודש בחודשו, אבל למי יש זמן וחשק להעיר מתים אצל הלקוח. שיישלם. זה יותר קל, עדיף ליועץ המס או לרואה החשבון להיות בחשבון + במס ההכנסה מאשר הוא יגיש בקשות, יתמודד מול רווחים "אולי" שיהיו, ואפילו לא מיידע את הלקוח כי אופציה כזאת קיימת. זה הרי לא תפקידו הוא בסך הכול רואה חשבון או יועץ מס החותם על הדוח השנתי וזהו.

 וכך אני מוצא את עצמי יושב בחברות ועסקים ושוברים את הראש בתזרים המזומנים, ואז מגלים כי למרות מאזני הבוחן החודשיים המראים הפסדים החברה או העסק משלמים מקדמות בסדרי גודל שהיו מרפאים חלק או את כול תזרים המזומנים.

 עסקים, התעוררו, בעלי עסקים פתחו את עינכם. מס הכנסה זה לא KGB, העסק שלכם אם מפסיד בגלל מצב השוק הקיים זה טבעי וזה בסדר, נכון, צריך לעשות בו פעולות כאלה ואחרות שיתחיל להרוויח אבל זה נושא לכתבה אחרת. אם אתם או היועצים העסקיים שלכם באים לפתור פתרונות בעסק טוב הוא שעינכם יהיו פקוחות. ומי מבעלי העסק שחושב כי משרד הנהלת החשבונות שלו או יועץ המס שלו או רואה החשבון שלו יקום מאיניציאטיבה שלו ויתריע בפניכם, חולם חלומות באספמיה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

הבנק ואנחנו

האם אנו צריכים את הבנק?

עסק טוב הוא עסק מרויח, עסק טוב הוא עסק שלא צורך אשראי, אם אין לכם עסק כזה תעשו בדק ביית יכול להיות שאתם צריכים לסגור את העסק שלכם. עסק שרוצה מינוף ומציג בטוחות יכול לעשות SHPING אצל כל החברות החוץ בנקאיות המסודרות בארץ

פרסום בדיגיטל
קורונה ועסקים

האינטרנט בשרות העסקים

זהו! הבנו! המגפה שנחתה עלינו לא רק שפגעה באנושות ובאנשים היא גם הביאה עסקים בכל רחבי העולם או לקריסה או לצורך "להמציא" את עצמם מחדש.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן