הבסיס לניהול עסק

שאלה קריטית ומשמעותית בתחום הניהול היא השאלה האם להאציל סמכויות
האמת כי כול עסק ולא משנה גודלו האצלת סמכויות הוא מעיקרו של עסק.
אין מצב ולא יכול להיות מצב ניהולי תקין ללא האצלת סמכויות.
השאלה שמתעוררת כיום האם האינטרס או העובד של היום דומה לעובד של האתמול והאם האצלת סמכויות אין בה מן האגוצנטריות של העובד המאוצל בכדי להעדיף את האינטרסים שלו מאשר האינטרסים של החברה.

כ יועץ עסקי יש כאן מן המחשבה מה עדיף על מה.

מאחר ואנו נמצאים בתקופה כי כול מה שמעניין אותנו ומה שדוחף אותנו קדימה זה "ממון" והעובד החדש "בצדק" רוצה לקדם את מעמדו ואת יכולת ההשתכרות שלו יש כאן סוגיה שהיא יכולה להוות טעם לפגם כאשר אני מאציל סמכות על עובד והוא עושה שימוש (לא מתוך מניעים הרסניים או דווקא) אלה דווקא מתוך מניעים אינטרסנטים המצויים במוחו לקדם את מעמדו או שכרו או התקדמותו בחברה או בכלל בשוק החופשי.

כמי שנותן ייעוץ עסקי נושא זה הוא דילמה בפני עצמה מאחר ואנו מכירים מקרים של עובדים, שהוכשרו ע"י עסקים וחברות ומשם עברו לחברות אחרות או לפתיחה של עסקים דומים ללא כול חשש כי המעביד יוכל לפגוע בהם בגלל ההיבטים המשפטיים בחוק הישראלי אשר אינו מאשר בנקל חסימה של עובד מלעסוק בכול עיסוק גם ללא תקופת צינון, הסכמים גורפים אותם מחתימים מעבידים עובדים אינם עומדים במבחן בית המשפט וכול עובד יודע זאת.

אז מה עושים איך פותרים את הדילמה הזאת, ובנוסף איך פותרים את הדילמה כי סמנכ"ל או מנהל שהאצילו עליו סמכויות לא ישתמש בעתיד כנגד מעבידו ויוכל לתפעל עסק או עיסוק דומה שיכלול העברת לקוחות מעסק אחד לשני. כן כמו שאמרתי הדילמה קשה ועוד יותר מזה הסיכון רב.

למה לבחור בנו

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני חושב כי כול האצלת סמכויות לעובד כזה או אחר שזה מעיקרו של ניהול תקין צריכה להבחן ב-7 עיניים וחייב שיהיה עליה פיקוח ניהולי הדוק, זאת גם אחת הסיבות שאני ממליץ תמיד להעסיק בעסק, בחברה בארגון יועץ ומלווה עסקי אשר יהווה חלק מהנהלת העסק ומטלות בתחום האצלת הסמכויות מחיבות אותוגם באופן פרודוקטיבי ומעשי בתחום ניהול העסק מבלי הפחד לדאוג מעובד כזה או אחר הנהנה רובו ככולו מהגנת בית המשפט דהינו "בית המשפט לעבודה" שהוא האכסנייה של העובדים השכירים ובטח לא המעבידים.

עסקים רציניים, עסקים חפצי חיים, עסקים שיש להם ובהם מחשבה בריאה והבנה אוביקטיבית גם לצדדים האנושיים של האדם יידעו או יודעים לקבל החלטה נבונה ולהוסיף לצוות שלהם גורם נוסף, חיצוני, מחוייב, שאם ובמידה ותהיה התמודדות משפטית איתו היא לא תנוהל בין כותלי בית המשפט השייך לעובדים אלה במסגרת אם בכלל סכסוך עסקי כזה או אחר.

אני סמוך ובטוח כי כול בעל עסק או חברה יעשה את השיקול הנכון וימצא את האיזון כפי שתארתי במאמר זה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן