הבסיס לניהול עסק

שאלה קריטית ומשמעותית בתחום הניהול היא השאלה האם להאציל סמכויות
האמת כי כול עסק ולא משנה גודלו האצלת סמכויות הוא מעיקרו של עסק.
אין מצב ולא יכול להיות מצב ניהולי תקין ללא האצלת סמכויות.
השאלה שמתעוררת כיום האם האינטרס או העובד של היום דומה לעובד של האתמול והאם האצלת סמכויות אין בה מן האגוצנטריות של העובד המאוצל בכדי להעדיף את האינטרסים שלו מאשר האינטרסים של החברה.

כ יועץ עסקי יש כאן מן המחשבה מה עדיף על מה.

מאחר ואנו נמצאים בתקופה כי כול מה שמעניין אותנו ומה שדוחף אותנו קדימה זה "ממון" והעובד החדש "בצדק" רוצה לקדם את מעמדו ואת יכולת ההשתכרות שלו יש כאן סוגיה שהיא יכולה להוות טעם לפגם כאשר אני מאציל סמכות על עובד והוא עושה שימוש (לא מתוך מניעים הרסניים או דווקא) אלה דווקא מתוך מניעים אינטרסנטים המצויים במוחו לקדם את מעמדו או שכרו או התקדמותו בחברה או בכלל בשוק החופשי.

כמי שנותן ייעוץ עסקי נושא זה הוא דילמה בפני עצמה מאחר ואנו מכירים מקרים של עובדים, שהוכשרו ע"י עסקים וחברות ומשם עברו לחברות אחרות או לפתיחה של עסקים דומים ללא כול חשש כי המעביד יוכל לפגוע בהם בגלל ההיבטים המשפטיים בחוק הישראלי אשר אינו מאשר בנקל חסימה של עובד מלעסוק בכול עיסוק גם ללא תקופת צינון, הסכמים גורפים אותם מחתימים מעבידים עובדים אינם עומדים במבחן בית המשפט וכול עובד יודע זאת.

אז מה עושים איך פותרים את הדילמה הזאת, ובנוסף איך פותרים את הדילמה כי סמנכ"ל או מנהל שהאצילו עליו סמכויות לא ישתמש בעתיד כנגד מעבידו ויוכל לתפעל עסק או עיסוק דומה שיכלול העברת לקוחות מעסק אחד לשני. כן כמו שאמרתי הדילמה קשה ועוד יותר מזה הסיכון רב.

למה לבחור בנו

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני חושב כי כול האצלת סמכויות לעובד כזה או אחר שזה מעיקרו של ניהול תקין צריכה להבחן ב-7 עיניים וחייב שיהיה עליה פיקוח ניהולי הדוק, זאת גם אחת הסיבות שאני ממליץ תמיד להעסיק בעסק, בחברה בארגון יועץ ומלווה עסקי אשר יהווה חלק מהנהלת העסק ומטלות בתחום האצלת הסמכויות מחיבות אותוגם באופן פרודוקטיבי ומעשי בתחום ניהול העסק מבלי הפחד לדאוג מעובד כזה או אחר הנהנה רובו ככולו מהגנת בית המשפט דהינו "בית המשפט לעבודה" שהוא האכסנייה של העובדים השכירים ובטח לא המעבידים.

עסקים רציניים, עסקים חפצי חיים, עסקים שיש להם ובהם מחשבה בריאה והבנה אוביקטיבית גם לצדדים האנושיים של האדם יידעו או יודעים לקבל החלטה נבונה ולהוסיף לצוות שלהם גורם נוסף, חיצוני, מחוייב, שאם ובמידה ותהיה התמודדות משפטית איתו היא לא תנוהל בין כותלי בית המשפט השייך לעובדים אלה במסגרת אם בכלל סכסוך עסקי כזה או אחר.

אני סמוך ובטוח כי כול בעל עסק או חברה יעשה את השיקול הנכון וימצא את האיזון כפי שתארתי במאמר זה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן