הבנקים גומרים על העסקים

מדוע הבנקים מספרים לנו שהם רוצים לקלוט לקוחות עסקיים?

האמת שיש הגיון שבנק רוצה לקלוט לקוחות עסקיים ולפזר ככל שניתן את הסיכון לבנק שלא כמו ה-10% מהעסקים והטיקונים בישראל שלהם חילק הבנק כספים במיליארדי שקלים תוך סיכון רב שהתברר כנכון.

בכלל לא ברור על פי איזה אמות מידה חילקו הבנקים בעשורים האחרונים מיליארדי שקלים שלא חזרו אל הבנק והשפיעו על כל אזרח במדינת ישראל.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני לא מבין את ההליך הזה שטיקון או חברה גדולה מקבלים מהבנק מיליארדי שקלים על סמך חתימה וחותמת של התאגיד בו הם שולטים שהרי את שאר בעלי העסקים בישראל הבנק מחתים אפילו "סלחו לי על הביטוי" התחתונים של הלקוח.

קראו עוד על ייעוץ עסקי

האם הבנק בזמן שהוא נותן אשראי כל כך יקר וכל כך הרבה עורך בדיקות כדאיות או מסתמך על דוחות חשבונאים או תחזיות צפויות כאשר היום אנחנו יודעים שהתחזיות לסל ולפח האשפה והתנודות בעולם הכלכלי העסקי משתנה מיום ליום (זכורה לי הצהרתו של מנכ"ל הבינלאומי הראשון מלפני כמה עשורים כי "אינו יודע לתכנן את יום המחרת ולא את היום שאחרי) כך שלפי איזה פרמטרים חילק הבנק כל כך הרבה כספים לטיקונים והמשיך להתנהל איתם גם לאחר שמחקו לו חובות הווה אומר המשיכו לתת לו כסף. (בכדי לסוור את אוזנכם קוראי לקוח רגיל או בעל עסק אשר  כשל מבחינה עסקית או הגיע להליך פשיטת רגל ולאחר הפטר הבנק לא מוחל לו ולא מוכן לתת לו אשראי, כרטיס אשראי, פנקס שיקים וכ"ד בניגוד למה שהוא מעניק ללקוחות ש"דפקו אותו" יותר-האמת לא מובן?

ובכלל, הבנקים משדרים לנו שהם רוצים עסקים קטנים, הם רוצים את פיזור הסיכון, הם רוצים משקי ביית אבל איך זה מתקשר עם העובדה שכל יום נוספת קטגוריה פסולה בבנקים והלקוחות בקטגוריה זאת מסומנים כבטלים מלקבל אשראי.

אנחנו מדינה קטנה, ארבעת העשורים האחרונים היו מהפכה בעולם העסקים, עסקים נסגרו, קטגוריות נמחקו, סקטורים שלמים עברו מייצור לייבוא בקיצור אנדרלמוסיה שבהחלט לא רק בעל העסק אשם בקריסתו "קוקה קולה" מוכר קולה כל השנים, הקטגוריה שלו מושרשת ומובטחת, אבל מפעל ייצור הטקסטיל נסגר כי הייבוא מהמזרח ותורכיה הרבה יותר כדאי. אבל הבנקים זוכרים ללקוח את עברו ואחוזים גבוהים של בעלי עסקים הפועלים במגזר העסקי נדחים ע"י הבנק.

הבנק דורש מהאדם "לא מהאליטה הגבוהה" שלפני שהוא יגיע לבקשה לבנק יפנה אל הקב"ה יבקש אצלו להתקבל להיות מלאך, ילך למקווה ויטהר את עצמו ורק אז יבוא בבקשה לבנק.

לא בכדי מתפתחת עכשיו תחרות ענפה בין הבנקים לבין חברות אשראי חיצוניות וחברתיות (לא שוק אפור) למרות שגם חברות אלה מחפשות "מלאכים" ולא בני אדם או עסקים שפעם היו מעלה ופעם מטה תופעה טבעית מאד לעולם העסקים.

הבנקים, בגלל ההיסטריה של מנכ"לי הבנקים עם החובות האבודים והתספורות מהטיקונים גורמים לסבל לעסקים קטנים.

יבוא היום שלבנקים שמוצר המכירה שלהם הוא "כסף" לא יהיה למי למכור אותו ומאחר והבנק חי גם מהלוואות אזי רווחיו ירדו ולקוחותיו ידולדלו.

אני לא רואה מעבר "לדיבורים והכרזות" של המשילות או הארגונים עושים משהו בכדי לנגוע בבעיה עצמה.

למען ההגינות מצאתי כי יש סניפים בבנקים שמתנהגים ככה ויש סניפים שהם הרבה יותר פתוחים אבל ההתנהלות עם הבנקים המסורתיים היא התנהלות קשה שאינה יכולה להתקיים בצורה הזאת לאורך זמן. כאשר אני עוקב אחרי הפרסומים של הבנקים בתקשורת אני צוחק לעצמי מאחר ואני מכיר את הצד הפנימי של הבנק הדורש שכל לקוח לכל הפחות יהיה בדרגה של "מלאך" והחשדנות וההיסטריה של הפקידות הבנקאית לא יכולה להתקיים כלל וכלל בדרך זאת.

הבנקים גומרים על העסקים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן