האנושות כולה נמצאת בסכנה

האנושות כולה נמצאת בסכנה

תראו מה קרה לענקית הצילום קודאק. בשיא כוחה, החברה העסיקה – 140 אלף עובדים ושוויה הוערך ב-28 מיליארד דולר. כיום היא נמצאת בפשיטת רגל,

בכדי לסגור את הפתיח מי שהחליף את קודק בקטגוריה, זו אינסטגרם שמעסיקה 13 עובדים…13 עובדים מול 140 אלף עובדים.

מה שאני בא ואומר, הטכנולוגיה תהרוג את האנושות, המחשב יקום על ייצרו, מאות אלפי עסקים "ילכו הביתה" לא יהיה צורך בהם כאשר הרובוטים, המחשוב, הטכנולוגיה, הסטרטאפ, יעשו את הפעולות במקום בני האדם!

האם זה טוב לאנושות?

האם האנושות תוכל לספוג את המציאות החדשה שנוצרת.

האם האנושות שעכשיו עומדת תחת איום של התחממות כדור הארץ ופגיעה במזון של מיליוני איש ברחבי העולם ובעיקר ב-אפריקה תוכל להכיל את הטכנולוגיה המנצחת ביחד עם התרסקות הקרחונים הגדולים בעולם המאיימים לחמם את כדור הארץ (האטמוספרה) וליצור כאן אנדרלמוסיה שלמה.

ועוד נושא למחשבה, האם חברות הענק "מיקרוסופט" "גוגל" "פייסבוק" ישלטו על העולם כולו וזאת לאחר שירכשו כול סטרטאפ מצליח בתחום זה או אחר? חישבו על זה. חשבו על ילדנו, נכדינו, הנינים שלנו וכך הלאה, האם כתוצאה משליטת ממלכות המחשוב הדבר יתפתח למלחמה הרת גורל, האם הסרטים הבדיוניים של לפני ארבעים שנה שהיום אנו חוזים אותם קורים  בפועל הם גם המציאות שתהיה לפי הסרטים הבדיוניים של היום?  

 זה ברור שאם מנהיגי העולם לא יחשבו על המחר, המחר יתפוצץ לחיים על פני כדור הארץ כסרט אימה או כאחרית סוף הימים, נכון, אנחנו עוד קצת רחוקים משם, אבל מי מאתנו זוכר שטלפון עם חוגה לא היה ניתן לקבל לפני 45 שנה (זה לא כול כך רחוק מהיום) המהירות בה דברים מתפתחים יוצרת דאגה,

 לא, לא איש בשורות אימה אנוכי, אך ממעוף הציפור ניתן להבין ולראות אחד לאחד כיצד מתפתחת לה מפלצת כללית ההולכת לאיים על האנושות כולה מבלי היכולת לעצור אותה.

 כפי שלא נחזור למשטר סוציאליסטי ונשאר קפיטליסטים כך לא נוכל לעצור את התפתחות הטכנולוגיה, המטרה של הטכנולוגיה היא להפוך מתכות וחומרים דוממים ליצורים חיים המחליפים כוח אדם אנושי, ואם לא נעצור את התופעה סכנה רבה מחכה לאנושות כולה.

 מדוע יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ עסקי ושיווקי כותב את המילים האלה, מאחר ומילים אלה ניתן לתרגם אותם בקלות למצב בו נמצאים עסקים בישראל ובעולם כולו.  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן