האם תכנון הכלכלה תואם למציאות הכלכלית

האם תכנון הכלכלה תואם למציאות הכלכלית

אני לא יודע, אבל זה לא זה!

חגיגת המסרים של קברניטי הכלכלה במדינתו הקטנה לא מבשרת את האמת.

האמת שיכול להיות שזה בגלל הבחירות.

יכול להיות שאלי שמתפארים באיכות הכלכלה שלנו אולי מדברים על סקטור מיוחד, אולי על הייטק מצליח, אולי על חברת טבע, אבל באוויר בריח שונה, שונה לחלוטין. בראיון שקיים ראש הממשלה בזמן האחרון הוא הצביע על זה שבספרד 25% אבטלה מתוכם 50% זה הצעירים. והתפאר כי למרות המצב הכלכלי בעולם ישראל יציבה!

האם באמת ישראל יציבה?

האם באמת ניתן לחשוב שהכלכלה הישראלית היא יציבה וחזקה?

נראה לי שכולם יודעים שהכלכלה בישראל "גרועה" לא טובה "גרועה"

כמי שנותן ייעוץ עסקי רב שנים אני מבקש להדליק פנס לכוון הכלכלה הישראלית. נתחיל במקרו כלכלה הלא היא הבורסה הישראלית. שנה שלמה לא הונפקה "אף חברה" הבורסה עלתה ב-13% בשנה האחרונה אבל רשמה ירידה עצומה ב-3 שנים האחרונות חברות בורסאיות עזבו את הבורסה או מרצון או מחוסר ברירה. המחזורים ירדו לשפל של שנים וזה רק במקרו כלכלה.

אבל בואו נרד לעם. ונראה מה קורה שם.

מאחר ו-90%  הם עסקים קטנים ובינוניים בישראל, אז בנק גדול בישראל יחד עם שינוי הגברת באותה אדרת בדוגמת מטי ועכשיו הרשות לפיתוח עסקים קטנים ובינוניים מכריזים על יום קניות אחד בעסקים הקטנים. זה מזכיר לי את אחת מראשי המפלגות החדשות שהכריזה עם צבא של יחצנים כי היא הולכת לעשות את קניות השבת בחנויות הדרום…כמה היא כבר תוציא שם 500 ₪-1000 ₪. זה מה שיציל את הדרום-או יום העסקים הקטנים והבינוניים זה מה שיציל את העסקים. מה ה" חרטה" הזאת ששופכים לעסקים הקטנים והבינוניים על הראש. מי תומך בזה הבנקים ש"קורעים ברביות" את העסקים הקטנים, ומשפרים ברביות את העסקים הגדולים. או אולי זה מס ההכנסה שמטיל על העסקים למעלה מ-80 סוגים של מיסים כאשר תעשיין אחד גדול משלם 1% מס הכנסה ועוד כולא אותם…"מושג חדש במדינה המפותחת שלנו" או שזה אולי שיטת החישוב בסטטיסטיקה של האבטלה בישראל אם סופרים את ערי הפריפריה או סופרים רק את הערים המרכזיות. ומי לא נכלל בסטטיסטיקה אנשים שנאלצים בשכר זהום, בעבודות מזדמנות או בחציי משרות. הם לא מופיעים בסטטיסטיקה אבל המציאות הזאת שרירה וקיימת…יש אבטלה בישראל.

וזה לא רק שיש אבטלה, יש מיעוט קונים, ריבוי חנויות, מלחמת מחירים שרק מסכנת את העובדים, יותר נוכלים שמחפשים לרמות בשביל לחיות, יותר פשע. וקברניטנו ממשיכים לצעוק אנחנו הצלנו את הכלכלה בישראל… טוב עוד מעט נראה, הבחירות קרובות, והשפכים ייצאו אחרי הבחירות…

אין יש מאיין, אזרחי ישראל לא טפסים, מאכילים אותם בסיפורים אבל העם היהודי לא טיפש.. העם היושב בציון חי על "הדים" לא על מציאות…

מתי הבחירות הקרובות?

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן