האם רואה חשבון הוא גם יועץ עסקי

האם רואה חשבון הוא גם יועץ עסקי

 במאמר זה אני רוצה להסביר לקוראים מה ההבדל בן יועץ עסקי, יועץ כלכלי, יועץ מס, רואה חשבון, יועץ שיווקי. ויועץ עם ניסיון בעסקים ובהתנהלות של עסקים.

זה פשוט מדהים שאני מוזמן לפגישות ראשונות עם לקוחות, שהבינו שיועץ עסקי זה משהו אחר, והטמיעו שיועץ עסקי זה  לא יועץ מס, זה לא יועץ כלכלי, רואה חשבון או כלכלן וזה גם לא  רק יועץ שיווק.

הרבה מאד עסקים קטנים "טובים" מתנהלים "לא נכון" בעיקר אותם עסקים שבעליהם הם אנשי עבודה, אנשי מלאכה, עוסקים במקצועות חופשיים, או בעלי עסקים וחברות שההתמחות שלהם היא בתחום עיסוקם, או יותר נכון היום, מבחינתם זה להתגלגל.

הבעיה מתחילה בייעוץ שהם מקבלים מאותם נותני שירותים שהם עובדים איתם, ( ואם כול הכבוד וברצינות הראויה אני מכבד וצריך לכבד כול בעל מקצוע באשר הוא, יותר מזה בטוח כי בעל מקצוע היועץ לעסקים לא רוצה לראות את העסק שהוא יועץ לו וממנו הוא משתכר, מתרסק)

הבעיה מתחילה, בדעות קדומות של יועצים מהתחום החשבונאי שאם "מס הכנסה לא מסתבכים" והם צודקים "אכן, עם מס הכנסה לא מסתבכים-וגם לא צריך להסתבך עם מס הכנסה כי דוחות צריכות להיות מוגשים נכונים ובהתאם לחוקים" ואם העסק מרוויח וצריך לשלם מס "אז משלמים מיסים" "מיסים הם מאושיות החברה של חיינו ובזכותם אנו מצליחים להתקיים כאומה" אך היכן אני מגלה את הבעיות. כאשר העסק בחובות ענקיים, בהפסדים, בקושי מתפרנסים. ויועץ המס אומר עדיף להציג רווחים בכדי שמס הכנסה לא ישאל שאלות…

ואני שואל למה. האם במס הכנסה יושבים אנשים "טיפשים" (לא) האם במס הכנסה לא יודעים לקרוא מאזנים או דוחות של שותפויות או פרטיים (לא) מדוע צריך לפחת ממס הכנסה, מדוע לא ניתן להגיש דוח שמרוויחים כרווח ודו"ח שמפסידים כהפסד? מדוע צריך להטיל אימה על הלקוח ולהפחיד" אותו ב"מס הכנסה". אולי בגלל שיועץ המס או רואה החשבון חושש שיצטרך לעבוד קצת יותר קשה במידה ויידרש להסבר…ואם יידרש להסבר, הרי כול מה שנעשה אנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שנעשה בדיוק לפי החוק" אז למה להפחיד את הלקוח..

עסקים יכולים להמשיך או להתרסק כתוצאה מייעוץ לא נכון, וככול שאני מתקדם עם לקוחות אני מרגיש לא טוב עם המצב הזה. לקוחות שמפסידים "אמת" מצהירים על הכנסה…למה? מה הסיבה? יש משהו שנסתר ממני. בדרך כלל אני מבקש מהלקוח שמגיע ליעוץ עסקי לספר את האמת, ואני גם עובד עם עסקים שלא יכולים לעשות טריקים בספרים שלהם כי זה לא חברה שמוכרים בשוק, או סיטונאים אלה חברות ועסקים רציניים.

היו כמה פעמים שהגעתי לעסקים ופשוט רגע לפני שעשו טעות, וגרמו לעצמם עוד בור לחפור, הצלתי אותם בגלל דעות קדומות, דעות לא נכונות, חוסר יצירתיות של היועץ וכ"ד. וכול פעם זה כואב לי לראות מחדש.

תמיד האמנתי בהליכה בדרך השיר. מתוך התובנה שאתה צריך ללכת דרך סמטאות שתרצה לחזור לא תזכור דרך איזה סמטאות הלכתה…ושאתה הולך בדרך הישרה אתה לא צריך לזכור אתה בטוח שהלכתה בדרך הישירה ולא דרך סמטה.

אתם לא מבינים כמה עסקים צריכים יועץ עסקי, זה נשגב מהבינה של הרבה עסקים, אבל זה כול כך חשוב לעסק. ועוד לא דיברתי על תזרים מזומנים, הקטנה של הוצאות, חסכון בכוח אדם, ניהול שיווק, טקטיקת מכירות, מיתוג, פרסום ומה לא.

חשבו על זה

דורון עמית יועץ עסקי

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום






מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום






דילוג לתוכן